Весна в Здолбунові розпочалася з Шевченка

0 357
Весна в Здолбунові розпочалася з Шевченка
Весна в Здолбунові розпочалася з Шевченка

Весна таки справді починається з Шевченка! Сьогодні в Здолбунові був чи не перший теплий сонячний день, і саме сьогодні в районі розпочалося вшанування геніального сина України – Здолбунівщина передавала Острозькому району обласну Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині». Ця естафета проходить лише в тих районах, де Кобзар був за життя. Свого часу цей формат був запропонований рівненськими письменниками, і вже понад двадцять років традиційне свято мандрує районами південної частини області. До Острога Тарас Шевченко мандрував якраз через Гільчу, тому передача естафети від Здолбуніщини Острожчині якраз доволі символічна.

Як і щороку, якнайактивнішими учасниками свята стали представники письменницької організації, які й розпочали його біля погруддя Шевченку на селищі, а вже потім приїхали до Будинку культури цементників у Здолбунів. Доволі банально говорити, що здолбунівські працівники культури мають високий організаційний рівень, а наші творчі колективи і виконавці чи не найкращі в області. Але по завершенні свята це були найскромніші компліменти, яких удостоїлися організатори і учасники від гостей з Рівного. Що ж так вразило в нашій програмі? Висловлю як свою думку, так і міркування присутніх.
Як театр починається з гардеробу, так і обличчям свят є ведучі. І в цьому контексті наша Тетяна Садикова – найкраща. Її голос, щирі інтонації, патріотизм і талант відразу задають тон усьому дійству. До речі, коли Таня вела кілька заходів у Рівному, люди не вірили, що це не професійна актриса, а працівник районного будинку культури. Захоплено сприйняли глядачі знамениту пісню «Бандуристе, орле сизий» у виконанні хору Здолбунівського районного будинку культури. Своєрідним і дуже гарним виконанням пісні «Вітре буйний» вразила Наталя Саваринська. А от «Шлях до Тараса» Юрія Рибчинського у виконанні учасників ансамблю «Візерунки» викликав у багатьох глядачів сльози. Вже по завершенні програми люди підходили і дякували керівнику колективу Олександру Стельмащуку. Тепло сприйняли глядачі виступи дитячої капели бандуристів і танцювального колективу «Еліт-Данс». Справжнім вибухом емоцій залу стало чудове виконання уривку з поеми «Кавказ» Миколою Панасюком.
«Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!» –
Лунали звернені до зали Шевченкові слова, і всі розуміли, що він таки вічний. І що в його текстах, як в українському Святому Письмі, є відповіді на всі наші запитання.
Мали слово й голова районної адміністрації Віталій Шуль, і голова районної ради Василь Тимощук, і голова Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України Лідія Рибенко, і відомий письменник Степан Бабій. Були присутні гості з Острога – голова адміністрації Василь Дума і голова ради Рустам Хутиз.
Завершилось чудове свято знаменитими «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповітом» у виконанні хору Будинку культури цементиків. І все було б чудово, якби не те, що з «Заповіту» чомусь зникли рядки
«Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте»
Адже Шевченко заповідав пом’янути його «незлим тихим словом» лише після того, «як понесе з України у синєє море кров ворожу» – «а до того я не знаю Бога». Думаємо, що переписувати «Заповіт» і робити з поета добродушного дідуся в кожусі, яким він ніколи не був – некоректно й неправильно. Сподіваємося через рік почути «Заповіт» у його Шевченківському варіанті, яким би небезпечним він комусь не здавався. Також переконані, що це не вказівка влади (адже це тільки радянські чиновники боялися Шевченка), а просто чийсь недогляд або перестраховка.
А 9 березня закликаємо кожного українця взяти до рук «Кобзар», перечитати кілька поезій, покласти квіти до пам’ятників Шевченку, поставити в церкві свічку за спокій душі того, без кого ми б не стали нацією.
Коментарі
Завантажується...