Відбулася сесія Здолбунівської районної ради: призначено керівників лікарні та газети

0 277
Фото - офіційний сайт Здолбунівської районної ради
Фото – офіційний сайт Здолбунівської районної ради

Сесія Здолбунівської районної ради, яка завершила свою роботу сьогодні в обід, була, мабуть, найбільш передбачуваною за прийнятими рішеннями, а водночас найменш логічною – якщо врахувати мотивацію прийняття цих рішень.

Депутатський корпус був представлений як ніколи широко – 42 присутніх депутата! Звісно, всіх цікавили питання, що стосувалися кадрових призначень. А їх було в порядку денному аж два – «Про погодження призначення Сухляка Владислава Олеговича на посаду головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні» і «Про призначення Кондрачука Сергія Юрійовича на посаду головного редактора газети «Нове життя». Обидва питання викликали багато емоцій напередодні сесії, але обговорення і прийняття рішень відбулося доволі спокійно.

Щодо призначення головного лікаря, то цій темі наш сайт уже присвятив окремий матеріал, тому повторювати аргументи проти призначення на цю посаду Владислава Сухляка не бачимо потреби. Треба зазначити, що сьогодні найбільшим опонентом цього призначення став депутат Олександр Колінько. Він цілком відверто зазначив, що такого невмотивованого призначення районна медицина ще не знала. Не будемо заглиблюватися на десятиліття назад, але всі згадані депутатом попередники пана Сухляка були фаховими лікарями, що встигли до призначення попрацювати й проявити себе. Хоч якими різними були ті ж таки Ігор Добровольський чи Іван Зима, призначення кожного з них свого часу було зрозумілим і логічним. Тому міркування пана Колінька про відсутність мотивів призначення були слушними. Тим більш дивно було те, що він тут же заявив, що голосуватиме за цю кандидатуру – адже адміністрація стверджує, що в лікарні потрібен якраз менеджер, яким і є Владислав Сухляк. Так що більшість депутатів у кількості 34 осіб тут же й проголосувала за погодження цього призначення. Тепер у Здолбунівському районі буде повноцінний головний лікар, з яким адміністрація в особі Віталія Шуля укладе контракт.

Також найближчим часом контракт буде підписано і з головним редактором газети «Нове життя» Сергієм Кондрачуком. Обговорення цієї кандидатури не викликало видимих емоцій, хоча ні для кого не секрет, що пана Кондрачука вважають, так би мовити, людиною голови районної ради Василя Тимощука, а отже, враховуючи стосунки голови з різними політичними силами і його політичну історію, призначення не могло бути безхмарним. Зрештою, так воно й сталося. За прийняття відповідного рішення проголосувало 27 депутатів, а 14 утрималося. При відсутності озвучених претензій до пана Сергія всі розуміють, що рішення дуже хитке. Тим більше, що головною темою обговорення став власне термін контракту – рік, два чи три. Жодне рішення не набрало більшості голосів, а тому тепер вибір терміну буде лише за головою адміністрації. До речі, найменший термін – один рік – пропонував голова здолбунівської «Батьківщини» депутат Олег Дацюк. Враховуючи вкрай непрості стосунки з цією політичною силою як у Кондрачука, так і в Тимощука, можна спрогнозувати, що будь-який крок пана Сергія, який буде витлумачений як такий, що шкодить «Батьківщині», може призвести і до зміни головного редактора районної газети. Симптоматично й те, що не голосував заступник голови районної ради Яків Мельник, а також орієнтовані на нього депутати, яких у складі ради не так і мало. Наразі ж хочемо побажати Сергію Кондрачуку успіхів у переформатуванні вкрай застарілого видання і створення справді цікавої районки.

Також викликало інтерес питання «Про інформацію прокурора про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району». На жаль, звіт прокурора району Ігоря Ольшанецького, розданий напередодні депутатам, не містив у собі жодної конкретики. Нікого не задовольнила інформація про те, що «у ході проведеної перевірки у порядку нагляду за додержанням та застосуванням вимог бюджетного законодавства управлінням агропромислового розвитку Здолбунівської райдержадміністрації встановлено, що службові особи управління, зловживаючи своїм службовим становищем, в інтересах третіх осіб склали та видали завідомо неправдиві документи, які стали підставою для отримання сільськогосподарським підприємством відшкодування витрат по придбанню хмелярської техніки». Чи про те, що в ході проведення перевірки відділу у справах молоді і спорту «встановлено факти надання безоплатних путівок на санаторно-курортне лікування особам, які не перебували на диспансерному обліку в закладах охорони здоров’я та, відповідно, не мали права на їх отримання». Прізвища на вимогу депутатів прозвучали, зокрема заступника міського голови Олександра Палія і колишнього заступника голови райдержадміністрації Романа Дрозда, оскільки за інкримінованими їм епізодами є відповідні рішення суду. По більшості ж справ, про які йшлося в звіті прокурора, судових рішень немає, тому прізвища фігурантів названі не були.

Також цілком вмотивовано було поставлене запитання про те, чи будуть освоєні до кінця року 150 тисяч гривень, виділені з обласного бюджету на добудову Гурбенського меморіалу. На жаль, ні відповідь голови районної ради Василя Тимощука, ні заступника голови Рівненської обласної ради Михайла Кривка, присутнього на сесії, нічого конкретно не прояснила. Як вдалося дізнатися редакції сайту з поінформованих джерел у адміністрації, проблема в тому, що ніхто не може гарантувати проходження цих коштів через казначейство. Цьогорічні масові неплатежі можуть стати причиною зриву фінансування по Гурбах. На нашу думку, ця тема має стати контрольною як у діяльності наших депутатів районної і обласної рад, так і для народного депутата України Валентина Королюка, який представляє опозиційну «Батьківщину».

В цілому сесія була доволі передбачувана, бо традиційно всі питання обговорюються на засіданнях комісій. До слова, питання з третього по дванадцяте голосувалися пакетом – тобто одним голосуванням. Там був і звіт, присвячений боротьбі з бідністю в районі, про який наш сайт уже писав. Без претензій до депутатів, які чудово розуміють усю «липову» сутність таких звітів, таки не можемо не зазначити, що десятки державних службовців, які отримують заробітну плату з податків громадян, мали б ретельніше ставитися до своєї роботи і навчитися хоча б писати адекватні звіти. Бо таки за державу прикро…

Коментарі
Завантажується...