Відбулося чергове сесійне засідання Здолбунівської районної ради

0 161
Відбулося чергове сесійне засідання Здолбунівської районної ради
Відбулося чергове сесійне засідання Здолбунівської районної ради

Відбулося чергове сесійне засідання Здолбунівської районної ради, на якому уперше було задіяно нову звукопідсилювальну апаратуру, у залі серед депутатів стояли новенькі радіомікрофони. Завершилось воно майже спокійно і передбачувано – понад 30 рішень прийняті консолідовано, оскільки ретельно обговорювалися в постійних комісіях. А можливо, депутати не дуже й переймаються тим, за що вони голосують.

Хоча, судячи з бурхливих дебатів у «різному», таки переймаються. Адже саме на завершення сесії почалося найцікавіше. Зокрема, фракція «Батьківщина» озвучила заяву з приводу катастрофічного стану доріг у районі. Після того, як депутат Олександр Колінько її зачитав, голова адміністрації Віталій Шуль звернув увагу «бютівців» на те, що в них є свій народний депутат України Валентин Королюк – мовляв, нехай і добивається грошей на дороги. Тут уже дуже гостро відреагував депутат районної ради і давній бізнес-партнер В. Королюка Юрій Лиморенко: «Ви ж знаєте, що депутатам з опозиції нічого не дають, навіщо ви це говорите?! Та він отримує дев’ятнадцять тисяч, а роздає двадцять п’ять!» Звісно, емоційна перепалка розворушила присутніх на сесії, але за нею ніхто не звернув уваги на те, що реально про проблеми неремонтованих доріг і про те, як їх вирішити, так ніхто й не сказав. Зрештою, депутати говорили про те, що тепер кошти з транспортного податку, які враховані в ціні пального, йдуть лише в державний бюджет, а не частково в місцеві, як ще кілька років тому. І саме зміна адміністрування цього податку і його прозоре використання мали б стати клопотом народних депутатів, у тому числі й Валентина Королюка.

Депутат Федір Єфімчук, який працює в Дерманській гімназії, цілком слушно обурився тим, що вчителів змушують передплачувати газету «Дзеркало Здолбунівщини». Причому він правильно сказав, що змушує директор, а проклинають вчителі очільника райдержадміністрації. Хоча цілком логічна точка зору депутата Володимира Карпетченка – вчителі мають не проклинати, а спокійно відмовлятися від запропонованої передплати, якщо вважають її недоцільною. Звільнять з роботи? А хтось взагалі пам’ятає, щоб у районі якогось вчителя з роботи звільнили? Насправді це не так-то й просто, тому за непередплачену газету не звільнять точно. Проте й ця насправді важлива тема прозвучала, а якогось рішення не запропонував ніхто.

Так само як і в зверненні з приводу невиплат дітям війни, яке ініціювали представники “Свободи”, прозвучало справедливе обурення тим, що кошти цій категорії людей навіть за рішеннями судів не виплачуються. І не будуть, бо вони не закладені в бюджеті. Отже, це теж проблема, що потребує втручання на рівні парламенту, і , на жаль, від чергового звернення депутатів районної ради ситуація не зміниться.

Так що інколи складалося враження, що про реальні проблеми району депутати воліють говорити в «різному», бо підготувати рішення, провести його через сесію і головне – забезпечити виконання їм не завжди під силу.

Коментарі
Завантажується...