Відеокамери для здолбунівського ДАІ - потреба чи гроші на вітер?

Відеокамери для здолбунівського ДАІ – потреба чи гроші на вітер?

Останнім часом «силовики» знаходяться під пильним оком громадськості. Тому не дивно, що останнє засідання президії районної ради розпочалося з питання «Про роботу ДАІ з обслуговування адміністративної території Здолбунівського району». За сухим формулюванням все ж була зацікавлена розмова, інколи навіть дуже гостра. Коротка доповідь начальника відділення Сергія Климця була ніби й несенсаційною, але в ході дискусії депутати порушили цілий ряд цікавих питань.

Олександра Колінька цікавило, яка відповідальність пішоходів передбачена за порушення правил дорожнього руху. Як виявилося, це штраф від 51 до 84 гривень. Звісно, сума мізерна, тому не дивно, що наші пішоходи ходять проїжджою частиною навіть там, де є непогані тротуари. Особливо екстремально виглядають мами з колясками, які, певно, вважають, що коляска з малюком теж транспортний засіб, тому й гуляють дорогами міста навіть не узбіччями, а прямо по центру.

Хоча ми маємо пішохідну вулицю Богдана Хмельницького, де, навпаки, масово їздять автомобілі. Конкретної відповіді від начальника відділення присутні не почули – просто констатація факту, що туди мають право заїжджати машини власників, які живуть або працюють на цій вулиці. Як би там не було, пішохідної зони в Здолбунові наразі не вийшло – вулиця дуже навіть проїзна.

Риторичним було запитання Ніни Путіліної про те, скільки ще треба революцій і смертей, щоб за екзамени на отримання водійських прав перестали брати хабарі. Зрозуміло, що це не та проблема, яку можуть вирішити здолбунівські «даівці», але принаймні знати про проблему вони мають.

Найбільш бурхливе обговорення викликала тема, порушена начальником управління юстиції Миколою Семенюком. Адже кілька років тому і з районного, і з міського бюджету було профінансовано відеокамери, які встановлені на вулиці Шкільній у районі ЗОШ № 6. Але, як пояснив начальник міліції Олександр Панасюк, вони не виведені на відеореєстратор. І зауваження начальника управління фінансів Володимира Нечипорука, що відеокамери виведено на монітори школи, не змінює того факту, що гроші викинуті на вітер – вони не виконали передбаченої функції. На диво, голова районної ради Василь Тимощук дуже швидко перервав обговорення, тому жодних доручень, які допомогли б вирішити проблему непотрібних відеокамер, не дано. От поговорили депутати, подратувалися – та й усе. Звісно, такі «обговорення» непотрібні, тому залишається сподіватися, що після призначення голови районної державної адміністрації до теми повернуться і предметно вирішать проблему.

 • Щодо мам з колясками, мушу втрутитися, бо моя дружина багато разів мені вже казала, що центр міста не пристосований для пересування мам з колясками. Всюди бордюри і вузькі пішохідні доріжки. Щоб дістатися парку від Колібрісу по вулиці Хмельницького, треба кільканадцять разів стрибати і маневрувати між авто які постійно там гоняють.
  Крім того, якість більшості пішохідні доріжок міста жахлива. Добре, якщо немає величезних калюж по всієї ширині. А так бугри на бугрі.Достатньо спробувати з центру дістатися до поліклініки.

  • Лєна

   Так отож – пішохідна Хмельницького проїзна по повній програмі. І там ну дуже незручні з’їзди й виїзди на тротуари. Там справді неможливо рухатися мамам з дітками.
   Але якщо мами йдуть по Шевченка – які б там не були розбиті тротуари, – це ненормально! Бо це неймовірний ризик для мами і дитини. Воно того не варте…

 • Дмитрий Королёв

  Хоча ми маємо пішохідну вулицю Богдана Хмельницького, де, навпаки, масово їздять автомобілі.

  а теперь расскажи,с какого перепугу Єта улица есть пешеходной. я я бы вам пожелал еще раз перечитать правила Дорожного Движения…. особенно запрещающие знаки..

 • Дмитрий Королёв

  3.1 «Рух заборонено».Забороняється рух усіх транспортних засобів у випадках, коли:
  – початок пішохідної зони, позначено знаком 5.33;

  – дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; у такому випадку обов’язково додатково встановлюється знак 3.43.(№ 111 від 11.02.2013)

  а во всех Других случаях Движение разрешено…

 • Т. Залізняк

  Що за камери стоять біля магазину Сова.Та що вони знімають.І кому належать.Можливо це незаконно.Біля входу в Сову на стовбі декілька камер.

  • Там камери спостереження магазину “Сова” та служби таксі, яка там базується.

 • здолбунівчанин

  Проблема є і її мають вирішити обовязково на вулиці Зелена мама з коляскою напевно і не влізе на вузеньку смужку тротуару, проте на Богдана Хмельницького ідучи по вулиці маєте повне право іти саме по проїзджій частині в місті останнім часом як на мене виникла нова проблема дуже багато водіїв почали повертати на вулицю Приходбка з вулиці Грушевського хоча знаки забороняючі там є

X