Коли перед виборами Микола Орлов написав у одному з матеріалів, що йде до міської ради «займатися звичними справами», він написав правду. І перша ж сесія, що відбулась 5 листопада, це підтвердила: «звичних справ» Миколи Орлова, а саме маніпуляцій, провокування скандалів, підкилимних «договорняків» було предостатньо. Але про все по порядку…

Розпочалась сесія офіційним оголошенням результатів виборів. Голова міської територіальної комісії Олег Буздиган  назвав імена людей, які набрали найбільше голосів на своїх округах. Зараз читач скаже: тобто оголосив прізвища депутатів? Та ні… Згідно нового виборчого закону далеко не всі переможці в округах стали депутатами, тому прізвища переможців і прізвища депутатів мають не так уже й багато збігів. Переважну більшість округів у місті виграли представники «Батьківщини», але, оскільки п’ять відсотків набрали сім партій, то, згідно з виборчою квотою, всі вони отримали представництво в раді. Акцентую на цьому тому, що серед депутатів багато людей, які зайняли другі-треті позиції в округах, набравши двадцять-тридцять голосів, а депутатство їм подарувала не підтримка виборців, а належність до певної партії. Скажете, яка різниця? Люди ж все одно голосували за ці партії, а ці депутати – їх представники. Так, і вони за законом  стали депутатами. Але відразу ж відчутно, що депутати цього скликання значно більше залежать від керівників фракцій, ніж від виборців. А на місцевому рівні політичні розбірки часто схожі на мишаче вовтузіння, викликане особистими амбіціями, а не турботою про місто.

Отже, депутати отримали посвідчення, найстарший депутат Анатолій Броніч зачитав присягу.  В залі скромно стояли наші бійці, двоє з них взяли слово перед початком розгляду питань порядку денного. Хлопці пішли, і тут я погоджуюсь з автором публікації на «братньому» здолбунівському сайті – пішли зарано. Бо те, що відбувалось далі, їм треба було бачити. Один з бійців, зустрівши мене через годину після сесії в місті, відразу ж запитав: «Що там? Капітула?» – «Так!» – «Ну слава богу». Ті з бійців, хто має пам’ять і совість, знають, як минулої весни і літа Валентина Василівна організовувала пошуки бронежилетів, як шукала в Рівному необхідні речі, як змушувала своїм прикладом всіх включитись у допомогу солдатам.

Міський голова запропонував порядок денний, і вже коли поставив його на голосування, раптом «прокинувся» Микола Орлов – попросив слова «по процедурі». Звісно, коли вже питання голосується, слова ніхто не надає. Що, Микола Вікторович про це не знав? Знав, звичайно. Тоді чому не взяв слово вчасно? А навіщо, якщо головна мета – не досягнення результату, а скандал? Та й публікація на сайті «Здолбунів Сіті» повного виступу Миколи Орлова свідчить про те, що йшлося не про пропозиції до порядку денного, а про повноформатний виступ з метою перенести сесію і взагалі не голосувати за секретаря міської ради.

Виникла нетривала суперечка між Миколою Орловим і Ігорем Ольшевським щодо того, хто має пропонувати кандидатуру секретаря. Процитуємо Закон:

Стаття 50. Секретар сільської, селищної, міської ради

1.       Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо:

{Абзац перший частини першої статті 50 із змінами, внесеними згідно із Законом № 806-VI від 25.12.2008}

1) на день проведення першої сесії сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори відповідно сільського, селищного, міського голови;

2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою;

3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії сільської, селищної, міської ради відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;

4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;

5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади відповідного сільського, селищного, міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень.

У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради згідно з пунктом 2 цієї частини, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить відповідний сільський, селищний, міський голова.

Цілком очевидно, що кандидатуру секретаря пропонує голова, і він її запропонував – Валентина Капітула. Знову ж очевидно, що до голосування кандидатури, запропонованої головою, ніхто не має підстав говорити про іншу кандидатуру. Лише тоді, коли б рада не підтримала Капітулу, можна було б переходити до обговорення кандидатури «від більшості депутатів». Проте Орлов вміло і артистично маніпулював менш досвідченими колегами, стверджуючи, що без змін до регламенту голосувати не можна ніяк – бо в ньому не прописана процедура саме такого «депутатського» висування. Що ж, регламент треба і можна вдосконалювати, проте наразі для того, щоб проголосувати за Валентину Василівну, були всі необхідні законні підстави.

Прикро, що ніхто нічого не обговорював. Орлов заявив, що «Солідарність» до змін у регламенті за секретаря не голосуватиме. «Самопоміч» і «радикали» просто мовчки не взяли бюлетені. Звідки взялась у публікації «Здолбунів Сіті» заява трьох лідерів – уявлення не маю. Не було цієї заяви, і цьому є кількадесят свідків. Навіщо брехати? А щоб продемонструвати людям появу коаліції трьох – «Солідарності», «Самопомочі», «радикалів».  Проте такого об’єднання не існує. Після сесії я мала розмову з лідером  «Самопомочі» в міській раді Андрієм Кардашем. На моє зауваження, що Орлов уже змусив їх грати у свою гру, Андрій різко заявив, що просить його політичну силу не прив’язувати до «Солідарності». Ну що ж, Орлов уже й спільну заяву прив’язав)))

Повернемось до Капітули. Претензій до її роботи не висловив ніхто. Небажання голосувати – або політично вмотивоване, або просто (вибачте, друзі) через недосвідченість, якою скористався точно досвідчений і розумний маніпулятор.  Тому й сталось так, що бюлетенів було отримано п’ятнадцять, і голосів «за» було віддано чотирнадцять – рівно стільки, скільки треба для обрання. Отже, Валентина Капітула – секретар міської ради нового скликання, з чим ми її і вітаємо. І не треба знову ж спекулювати на темі спільного голосування «Батьківщини», «Свободи», «Відродження» і Аграрної партії. З достовірних джерел відомо, що Микола Орлов запевняв своїх прихильників, що голосів за Капітулу буде недостатньо за будь-яких умов, бо він домовився з «Відродженням». Тому цинічно й непорядно волати про «зраду» з боку «Батьківщини» і «Свободи» тим, хто просто розраховував на інші цифри в протоколі.

При розгляді питання щодо формування виконавчого комітету голосом мовчазних опонентів стала депутатка від «Солідарності» Тетяна Павлова. Вона заявила, що не може голосувати за пропонованих членів виконкому, бо… не знає їх! Ну що ж, враховуючи, що переважна більшість запропонованих Ольшевським людей керівники великих підприємств, а пані Тетяна чи не двадцять років очолює один з підрозділів адміністрації, залишається лише позаздрити її вмінню настільки мало помічати людей, яких вона так часто бачить. Щоб не знати тих, з ким перетинаєшся принаймні на засіданнях колегій, сесіях чи нарадах, треба мати шапку-невидимку чи якийсь спеціальний скафандр, що ізолює тебе від світу.

Та менше з тим – коли пані Тетяна ще й заявила, що от навіщо взагалі йти у виконком керівникам підприємств, то  так і просилося запитання: а чого керівним кадрам адміністрації (як вона і Орлов) у депутати можна, а от директору підприємства у виконком – ні? Хоча на представників «Свободи» аргументи Тетяни Федорівни враження справили, і новий склад виконкому не набрав достатньої кількості голосів через негативне голосування цієї фракції. Так що поки що працює «старий» виконавчий комітет.

Ну що ж, сесія була нервовою і напруженою. От тільки ще б логіки депутатам, бо поки що стан їх уявлення про роботу ради плачевний. І не голосування частини з них за Капітулу – жорстке підтвердження наразі дуже слабкої логіки вчинків. «До Капітули претензії є?» – «Немає.» – «То чого не голосуєте?» – «Потрібні нові люди» – «Навіщо конкретно потрібні нові, якщо немає питань до Капітули?» – «Ну як, бо скільки можна там працювати?» – «Ага, викинемо її просто на вулицю, бо нам так хочеться?»… Приблизно в такому стилі відбувались діалоги в кулуарах… Якщо так буде й надалі,  виборці можуть бути спокійні – за сварками депутати про них і не згадуватимуть…

Хоча ні , все буде добре. Ми ж обрали розумних депутатів, правда?

 • _______

  Так Орлов кругом і школу спортивну хоче закрити і всітих порозганяти.Всі йому не подобаються.

 • Lektop

  Ображений грандоїд нехай краще займається своїми питаннями в адміністрації. Хоча роботу його бачать всі… Новина на сайті Орлова розміщена о 18 год. 23 хв., виходить, що писав він її у робочий час. Але дивуватися нема чому, проблем в районі з такими професіоналами своєї справи не існує.

 • фіалка

  В коаліційних іграх авторка публікації добре обізнана, отримуючи інформацію від основного коаліаційного гравця Дацюка.
  Дивно, чому “десятирічного засидженця” райради треба обовязково позбутися, в той час як влада міста має залишатися узурпованою БЮТом?
  Заслуги В.Тимощука у волонтерській діяльності не менш вагомі за будь-які інші, але чомусь здолбунів-ком ціленаправлено рекламує лише БЮТ і їхніх союзників. Хто платить – той замовляє музику?
  І ще. В якому спецскафандрі чи шапці-невидимці просиділа Ніколіна свого часу у кріслі голови РДА, якщо так і не вивчила структуру органу, який очолювала? Центр, яким керує Павлова Т. не є підрозділом адміністрації.

  • Світлана

   Цитуємо з сайту райдержадміністрації документ за підписом Кондрачука:Розпорядження від 17 вересня 2015 року № 338
   Про внесення змін до Положення
   про Здолбунівський районний центр
   соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 року № 495 “Про внесення змін до Загального положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді”:

   1. Затвердити Положення про Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в новій редакції (далі – Положення), що додається.

   2. Розпорядження голови районної державної адміністрації від 18
   листопада 2013 року № 478 «Про Положення про Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» визнати таким, що втратило чинність.

   3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника
   голови райдержадміністрації Орлова М.В.

   Голова адміністрації С.Кондрачук

   ЗАТВЕРДЖЕНО
   Розпорядження голови
   Здолбунівської районної
   державної адміністрації
   17.09.2015 № 338

   ПОЛОЖЕННЯ
   про Здолбунівський районний центр
   соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

   1.Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центр) — спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
   2. Центр утворюється, реорганізується та ліквідується районною державною адміністрацією, належить до сфери її управління і підпорядковується районній державній адміністрації, заступнику голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
   Діяльність центру спрямовується управлінням соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації.
   Так що не морочіть голови людям своєю безкінечною брехнею. Якщо структура утворюється, реорганізовується і ліквідовується адміністрацією, якщо вона їй підпорядковується, то чия ця структура? Та й Орлов є безпосереднім її “куратором” як заступник. Коротше, читайте по складах чи по буквах – може, дійде.

  • степан овчарук

   Будь ласка в студію заслуги тимощука!?А ще краще вийдіть на вулицю і запитайте у людей про ці заслуги.Я колишній депутат райради і мені соромно що я колись віддав голос за цю людину і багато моїх колег теж про це шкодують! Я намагався розмістити коментар на орлова сайтй але щось вперто не пропускають мій коментар .Щодо п.орлова він би вже стидався вичворяти в міській раді свої фокуси бо він також вже вчорашній політичок який оббігав всі партії а тут вступив в правильну і мавби право щось говорити як би пішов і виграв на окрузі а не сховався за хлопцями з АТО.Щодо бюту то треба вміти програвати і вони в праві в якійсь мірі диктувати свої вимоги адже говорять що вони в місті виграли на майже всіх дільницях. Я і моя родина голосували за самопоміч і я починаю шкодувати про це бо як можне не голосувати за валю капітулу ви запитайте в городян або скажіть що ви не голосували за неї вас обплюють в місті .соромно за вас хлопці і шкода що від самопомічі не пройшли нормальні люди за ради яких я і голосував!

 • expert

  Прочитав статтю, і цілком згоден з автором. Мені дуже шкода, що майже половина з обраних депутатів прийшли в міську раду не працювати для міста, а прочистити дорогу до влади своїм “лідерам” типу Орлова, Ну а цю людину дуже шкода, бо він вперто не хоче лікуватись від страшного захворювання “гіперсамозакоханість”

  • Гость

   Оце точно!!!

 • Vitaliy Danyluk

  Хоча на представників «Свободи» аргументи Тетяни Федорівни враження справили, і новий склад виконкому не набрав достатньої кількості голосів через негативне голосування цієї фракції…. А що Свобода встигла на першій сесії створити фракцію?

  • Світлана

   Ну вибачте, нехай буде майбутньої фракції. Просто голосування відкрите, “свободівці” не голосували, тому саме їх голосів і не вистачило. Не думаю, що деталі “фракції – партії” аж так щось вирішують.

 • Клуша

  В минулому скликанні було 18 із 36 Батьківщини, а в цьому 6 із 26 – і знову узурпація? Є можливість у всіх партій, які пройшли проявити свою позицію і не пропускати тих рішень, які зашкодять, або будуть не на користь громади. Але ще потрібно робити, а не створювати каоліції на місцевому рівні. Яка законодавча норма вимагає створення коаліції в місцевій раді? Панове, ви загрались. Пройдете в ВР і тоді будете рулити, як захочете, а тут “рутина”- забезпечення життєдіяльності міста. Опустіться на землю!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Згадайте, що ви писали у передвиборчих програмах.

 • Вадим

  Підтримую автора. ОРЛОВ – ЦЕ ПРОСТО ГОРЕ ДЛЯ НАШОГО МІСТА!!!

  • Катя

   Зате Дацюк – “спасіння”, яке краде у містян сотні тисяч з бюджету, не платячи податки. Жаль тільки, що Капітула – розмінна монета в іграх дацюк-ольшевський.

X