Як бачать Здолбунів мешканці інших міст. Частина 1

0 453

Доброго вечора читачам zdolbuniv.com. Цим матеріалом ми розпочинаємо цикл публікацій, які будуть присвячені сучасним відгукам про наше з вами місто від туристів та просто тих людей, що випадково потрапили у Здолбунів. На попередньому нашому ресурсі ми вже намагались розпочати подібну рубрику, як окрему, зараз же було вирішено розміщувати матеріали з цього циклу у “Новини міста”. Читаємо, коментуємо і аналізуймо. І не забувайте, що незаангажована точка зору може бути лише в тих людей, які не мають жодного відношення до об’єкту опису.

Першим розглянутим звітом про Здолбунів буде поїздка користувача ЖЖ “posterrr”. Авторські коментарі будуть подані, як підписи під фото. Фото також авторства цього ж користувача.

Здолбунів
Здолбунів… Ну що там може бути окрім вокзалу, депо та цементного заводу? Бачив я той Здолбунів з вікон поїздів та маршруток і нічого цікавого не видивився…
Приблизно так я думав про Здолбунів до вчорашнього дня. Але годинна прогулянка містечком в очікуванні свого поїзду змусила мене докорінно змінити свої думку про нього. Як виявилось, Здолбунів гідний значно більшої уваги туристів, аніж просто вистрибнути на вокзалі за пивом:)
Якось я вже спинявся в Здолбунові хвилин на 20. Цього разу знайомство із містом вийшло трішки більш тривалим. Більш того – тепер мені хочеться іще сюди повернутись для детальнішого знайомства із містом.
Здолбунів вокзал
Але розпочну все-таки із вокзалу, ну ж бо куди від нього дінешся. Все ж таки місто зобов’язане своєму розвитку в першу чергу саме залізничникам. Та і в’їхав я до Здолбунова аж ніяк не на віслюкові, а на звичайнісінькій електричці:)
Здолбунів вокзал
Всередині вокзал виглядає хоча й типово для своїх побратимів сталінської архітектури, але від того не менш привабливо.
Приходько
На привокзальній площі, наче моряк із підвідного човна, дивиться на перехожих зі свого постаменту герой Великої Вітчизняної – Приходько М.Т.
Свято-Катеринівська церква
Неподалік вокзалу височіє Свято-Катеринівська церква у всій своїй канонічній красі церковно-руського стилю. Оскільки її чудово видно з перону, тож не дивно, що в першу чергу я направився саме до неї.
Свято-Катеринівська церква
До речі, Свято-Катеринівська церква не випадково поруч із вокзалом розташована. Її спорудили в кінці ХІХ-го сторіччя спеціально для працівників залізниці, при чому на їхні ж кошти. Далі наведу цитату із дореволюційного “Ілюстрованого путівника Південно-Західною залізницею”:
В 1893 году была открыта подписка среди служащих на линиях и в Управлении Юго-Западных дорог; подписка дала более 15 тысяч и кроме того было отпущено Управлением дорог 7 ? тыс. рублей. Проект был составлен архитектором Куликовским по непосредственным указаниям инженера Н. И. Лебединскаго, который вообще принимал активное участие в деле сооружения церкви. Церковь посвящена св. велико-мученице Екатерине, имя которой носила Императрица Екатерина Великая, возсоединившая Волынь с Россиею.
Час до мого потягу не дає мені милуватися церквою в деталях, тож чимчикую навколишніми вуличками, аби побачити за відведену годину якомога більше міста.
Здолбунів
Так виглядає типова привокзальна забудова і типові привокзальні магазинчики, де приїжджі закупляються Бергшлоссом та Князем Сангушко.
Здолбунів
Звертаю у якусь бічну вузеньку вуличку (зате асфальтовану і дуже затишну) де мене несподівано зустрічає чепурний будинок із модерновими рисами.
Здолбунів
Схоже, що оздоблювальний декор навколо вікон було “значно спрощено” якимось черговим ремонтом, але і так будинок виглядає привабливо й харизматично.
Здолбунів
Будинок зв’язку також зведено із силікатної цегли. Недарма Здолбунів від кінця ХІХ-го століття славився своїм цегляним заводом та вогнетривкою цеглою *Prima*.
5 школа
Теперішня школа, судячи із архітектурного вигляду, і до революції була гімназією чи іншим навчальним закладом.
5 школа
Отже, вже в перші 15 хвилин прогулянки Здолбунів почав мене інтригувати. Із подвоєним ентузіазмом переходжу мостом на інший бік колій та йду далі.
Здолбунів
Типові для Здолбунова чепурні сталінки”. На цьому будинку ще й кумедна вивіска “Спортивне інтернет товариство”. Цікаво, тут професійно займаються Нід-фор-спідом чи іще яким Вор-крафтом? :)
Здолбунів
Яскравий приклад того, як совкова плитка може спаскудити гарну за задумом архітектуру.
Здолбунів
Виявляється у Здолбунові навіть бульвар є! :)
Здлолбунів
Вивіска магазину підказує, що ми не десь там на задвірках:)
Салатовий будинок вирізняється не лише своїм гарним зовнішнім виглядом…
Здолбунів
… але і таким графіті на своєму даху.
Здолбунів БКЦ
Культурний центр міста.
Здолбунів парк
За будинком культури розмістився невеличкий парк із меморіалом жертвам 2-ї світової.
Здолбунів
Вдалині височіє дзвіниця костьолу, і запрошує мене познайомитись із нею ближче.
Здолбунів БКЦ
Дорогою ще раз фотографую будинок культури.
Здолбунів костел
А от вже і сам костел Петра і Павла.
Здолбунів костел
Тісних здолбунівських вулиць заледве вистачає, аби повністю вмістити костьол до об’єктиву.
Здолбунів костел
З такого ракурсу гарно видно, що костьол було зведено в стилі конструктивізму, що був якраз модним в 20-30 роках ХХ-го століття.
Здолбунів
Іще кілька симпатичних будиночків: чергова охайна “сталінка”…
Здолбунів
…схоже, що “полька”…
Здолбунів
…та дореволюційний “царський” будинок із знаменитої здолбунівської цегли.
Здолбунів
Знову виходжу до місцевого “бульвару”, де роблю останній здолбунівський знімок та поспішаю до вокзалу аби не прогавити поїзд.
На поїзд я встиг, тож більш тривале знайомство зі Здолбуновим буде якось наступного разу. Головне, що я зовсім не проти знову навідатись до цього містечка.

Окрім цього всього, для тих хто поліниться перейти по посиланню posterrr.livejournal.com/177778.html, копіпастимо найбільш цікаві коменти про наше місто:

    • Дякую за звіт. Місто дійсно цікаве, треба й собі завітати, якщо транзитом проїжджати буду
    • Так, Здолбунів ідеальний для відвідин його транзитом:)
    • кльово-силікатно-цегляне місто )
    • Собаки есть везде:) Только в Здолбунове они на меня не гавкали:)
    • Місцями дуже симпатично. Я навіть про існування цього міста не здогадувався… А що то за Князь Сангушко? Не знаю такого пива (це ж пиво?) :)

 

Коментарі
Завантажується...