Як працюють наші депутати?

Як працюють наші депутати?

Уже майже півроку минуло від часу обрання нового парламенту, а з грудня депутати активно працюють у Верховній Раді, отримуючи заробітну плату. Сьогодні, 2 квітня , інформація про законотворчу діяльність наших обранців з’явилася на одному з ітернет – ресурсів області. Нас, звісно, зацікавили результати роботи нашого народного депутата Валентина Королюка. Так от, член фракції «Батьківщина» станом на сьогодні зареєстрував один законопроект – постанову № 2053 від 21.01.2013 року «Про відзначення 450-річчя міста Радивилів Рівненської області». Нічого не маємо проти сусіднього районного центру, бажаємо радивилівцям гарного свята і, звісно, державного фінансування на його організацію (а воно може з’явитися справді лише після прийняття відповідної постанови), проте чи не замало ініціатив ми побачили від народного депутата, який, до того ж, був одним з керівників області і чудово знає, що потрібно змінити в законодавчому полі для успішного розвитку країни? Хоча треба сказати, що й решта депутатів – рівнян не особливо старалися: дехто відверто продукує закони, спрямовані на власний інтерес (як регіонал Сорока чи член «Батьківщини» Вознюк), інші, як і Королюк, не пропонують нічого чи майже нічого (як «свободівець» Осуховський чи Кучерук з тієї ж «Батьківщини»). На цьому фоні найбільш достойно з чотирма важливими законопроектами виглядає «ударівець» Чугунніков. Звісно, ще треба, щоб ці закони були прийняті, але то вже інша історія.

І хоч робота народного депутата полягає не лише в законотворчості, а й у прийомі виборців, політичній діяльності і ще величезній кількості різноманітної роботи. Але люди, які йшли на вибори, обіцяючи змінити країну на краще, мають продемонструвати цю готовність.

 • Користувач

  Дуже “ефективно” працює наш дупутат:(

 • Шелдон

  Як там не було б, але кількості поданих законопроектів для визначення ефективності роботи депутата замало. Є ще робота в комітетах, робота в окрузі, депутатські запити і звернення. І лише повноцінний аналіз цих факторів можуть дати об’єктивну картину.  

  • Безперечно так – але яка функція народних обранців є першочергово необхідною? Законотворча! Ми обираємо депутатів саме для цього.
   Та і в останньому абзаці матеріалу вказано: “І хоч робота народного депутата полягає не лише в законотворчості, а й у прийомі виборців, політичній діяльності і ще величезній кількості різноманітної роботи. Але люди, які йшли на вибори, обіцяючи змінити країну на краще, мають продемонструвати цю готовність.

 • Шелдон

  Погоджуюся, що мають! І з них потрібно це питати, і контролювати їхню роботу. Проте, поряд з законотворчою важливою є функція представлення інтересів виборців, що включає і роботу в окрузі, наявність громадських приймалень укомплектованих хорошими фахівцями, депутатські запити і звернення. 
  Прогнозую, що більшість рівненських депутатів, принаймні на перших етапах роботи парламенту, особливої активності не проявлятимуть, але оцінку їх роботі потрібно давати маючи не один чи два критерії оцінки.
    

 • Сергій

  Фото Королюка потішило.

 • Шелдон

  Якщо брати лише законотворчу функцію, то, мабуть, дійсно депутат був активним)

X