Як святкують Великдень католики Здолбунова (фоторепортаж)

0 335
Як святкують Великдень католики Здолбунова (фоторепортаж)
Як святкують Великдень католики Здолбунова (фоторепортаж)

Свято Воскресіння Христового характеризуються особливою радістю, тому що Воскресіння Христа є символом Його перемоги над гріхом і смертю.

Кожен католик, який бере участь у релігійному житті знає, як виглядає в костелі Велика Субота, яка завершує Пасхальне тридення і сам день Великодня.

Пасхальне тридення для Здолбунівських католиків завершилося вечірнім Великоднім служінням, яке передує ранковому, яке в свою чергу і символізує Воскресіння Христа. Цієї ночі увесь католицький світ збирається очікувати на прихід Ісуса, а саме на Його відродження від Смерті до Воскресіння. У цей пасхальний час вся Церква перебуває на молитві і слухає Божого Слова. Пасхальна Вігілія складається з таких частин: Літургія Світла, Літургія Слова, Літургія Хрещення, Літургія Євхаристії.

Як заведено, спочатку було освячення пасхальних страв: яйця, що символізує Воскреслого Господа, який вийшов з гробу; м’яса, яке вказує на істинного Агнця, який відкупив нас і приніс нам спасіння; паски, яка є знаком Воскреслого Христа, який є під видом хліба; сіль — є символом того, що Господь посилає нас сповіщати Добру Новину про спасіння та бути “сіллю землі”.

Після 18.оо розпочалася літургія Світла. У першій частині Пасхальної Вігілії, через використання в Літургії Пасхалу – великої пасхальної свічки, дуже виразно показано, що справжнім Світлом є Христос і присутність його світла між нами. Саме ця свічка запалюється першою від освяченого вогню і від неї вогонь роздається усім присутнім на Вігілії. Далі була Літургія слова, яка запросила усіх вірних насититися Божим Словом. Адже на столі Слова постало сім “страв” — сім читань зі Старого і Нового Заповіту, які змальовують перед нами найважливіші моменти від створення світу до Воскресіння Христа. Після кожного читання, як коментар до нього – була молитва і спів псалму. Основним моментом Літургії Слова є Євангеліє про Воскресіння Христа. Далі відбувалася Літургія Хрещення, де всі вірні відновлювали свій союз з Богом, складаючи ще раз обітниці Хрещення. Всі, що були у храмі тримали у руках запалені свічки. І може добре, що тримали, бо саме в цей момент, десь на 40 хвилин пропало світло, але це не завадило нам проводити Літургію. Цікаво чи то так хтіли привітати католиків і вимкнули світло чи це був просто збіг обставин – неполадки мережі?

Однак на момент Таїнства Євхаристії світло знову відновилось і дало змогу здобути єдність з Господом у світлі Євхаристії. На кінець Тіло Христа було перенесено до символічного Гробу Господнього, а всі вірні очікували Переможного Світанку.

І от, ранок неділі – розпочинається Резурекційна процесія. На чолі процесії – хрест з червоною стулою, яка символізує перемогу Христа над смертю, за ним фігура Воскреслого Господа. Головним у процесії, є Христос у Пресвятій Євхаристії. Пісні, які співаються під час процесії, виявляють віру у Воскресіння Христове і закликають приєднатись до пасхальної радості Церкви.

Далі відправляється урочиста Служба Божа і звучить секвенція:

Хай в радісне свято Пасхальної Офіри
Складають їй вірні дар палкої віри.
Відкупив овець всіх Агнець без пороку,
Поєднав з Отцем нас, вивів із мороку.
Смерть з життям зіткнулись, і в бою, о диво,
Вождь життя загинув, живий десь правдиво.
Розкажи, Маріє, що в путі зустріла?
Воскреслого Христа я сяйво узріла.
Господа живого бачила гріб пустий,
І ангельських свідків, полотно і хустки.
Вже воскрес Христос мій, Господь і надія,
А місцем спіткання буде Галілея.
Знаєм, що воскрес Ти, що це справжнє чудо,
Царю Переможцю, пробач свому люду.

І нарешті всі Вірні, які прийшли до костелу чують Добру Новину: “Христос воскрес! Воістину воскрес!”

Після Служби Божої був проведений конкурс «Великодні візерунки». Діти, які принесли свої вироби, змагалися в трьох номінаціях – найкраща великодня композиція, найкраща великодня писанка, найкращий великодній малюнок. Всі учасники отримали подарунки і потішили усіх присутніх.
Коментарі
Завантажується...