Як у Здолбунові Зима з Весною зустрічалися

Як у Здолбунові Зима з Весною зустрічалися

Свято Стрітення хоч і має християнське пояснення і прив’язку, та все ж залишається для українців святом, коли зима з весною зустрічається. Сьогодні під час святкування в Здолбунові це було цілком очевидно. Адже тут були і Солохи, і веселі конкурси, і власне зустріч Зими і Весни. Не така вже й тепла погода не заважала людям веселитися, а хто дуже вже змерз, то міг випити гарячого чаю або й чогось міцнішого біля численних яток, виставлених бібліотекарями сіл району. Гріх було скаржитися на різноманіття простих, але неймовірно смачних українських страв, якими пригощали охочих сільські ради – тут були сало, вареники, пампушки, всілякі канапки та інші наїдки, якими на морозі залюбки ласували дорослі й діти. Малечі страшенно подобалося кататися на поні та віслюку, яких привезли до Здолбунова рівненські козаки. Дитячі оченята сяяли щастям після мандрівки від будинку культури цементників до адміністрації і назад. А на сцені тим часом виступали колективи з навчальних закладів та установ культури. Директори шкіл чекали «своїх» і вболівали за них – тим більше що це були не лише учні , а й учителі. Неймовірне зацікавлення викликав Микола Огородник з дерманського екохутора, який пропонував городянам бездріжджовий і гарбузовий хліб, а ще зіллячко, що допомагає боротися з зимовою депресією – принаймні він так обіцяв))).

Свято вдалося і ще раз довело, що українці залишаються найталановитішою нацією і вміють влаштовувати дійства не гірші за розрекламовані фестивалі чи карнавали. І головне – навіть у вкрай складних умовах безкінечного покращення люди мають натхнення і бажання залишатися веселими, творчими і дивовижно гостинними українцями. При цьому бюджет святкування дуже скромний, але цей недолік компенсувався бездоганною роботою наших працівників культури і всіх учасників свята.

Сподіватимемося швидкої і теплої весни і наступних свят!

Фото – Таня Троянь

 • С.К.

  сподобалась нашим Головам – от і започаткували традицію безкоштовних столів з всякими наїдками… а поки обійдеш всі, а в кожній -чарочка друга наливочки..
  От тільки не розумію для кого ці виставки  – для людей, чи ні? бачив зі сторони, як “тітоньки-бібліотекарші” відшивали дітвору словами: “пройде адміністрація – тоді підходьте”… Хоч би який конкурс домашньої кухні влаштовували, де журі – наші голови, тоді хоч якесь розуміння з”явиться… :)

  • Вітя, звідки стільки песимізму?) Не потрібно шукати негатив там, де його немає… Було хороше свято на яке виділено було мізерні кошти. Люди місяць старались, щоб все було нормально (я не про “Голів”), а люди бачать лише негатив… 

   • С.К.

    ну взагалі, я хотів оптимізм проявити в кінці, але забув(
    якщо чесно – мені святкування дуже сподобалось… не знаю, хто писав сценарій святкування на сцені, але то дійсно крута людина, бо видумати таку %?;№*** треба вміти…. мене це дуже веселило)
    дуже хотів почути народний хіт про “Лісапєт” в кавері здолбунівський виконавиць, – не почув)
    дуууже багато було смачної їжі… порадував народ… який ринувся на неї.. спочатку дивлюсь – в однієї вилочка з”явилась.. потім через декілька в іншої – вже тарілочка… потім вже і в кульочки збирали)))) 
    короче файне свято, частіше б так)

X