Як здолбунівчани звільняли пасажирів затриманого потяга “Ужгород – Київ”

0 192
Як здолбунівчани звільняли пасажирів затриманого потяга "Ужгород - Київ"
Як здолбунівчани звільняли пасажирів затриманого потяга “Ужгород – Київ”

Як відомо, чиновники Укрзалізниці намагалися вислужитися перед Януковичем настільки ретельно, що ледь не розбили лоба в цьому намаганні. Адже скасування поїздів, що рухалися з Західної України до Києва, мало б обмежити можливість людей доїхати до столичного Майдану. В четвер 20 лютого Здолбунів опинився в епіцентрі цих подій, адже саме в нас на станції було зупинено поїзд «Ужгород – Київ».

Коли про це стало відомо активістам місцевого Майдану, вони великою групою прийшли до вокзалу. Там справді перебували люди, які в чужому місті опинилися проти власної волі. Будь-якого вирішення проблеми їм ніхто не запропонував. Доволі активно й навіть інколи агресивно діючи, здолбунівські майданівці змусили керівників-залізничників зателефонувати вищому начальству і таки відправити людей до Києва. Правда, було це зроблено через посадку людей до поїзда «Ковель – Москва», який саме на ту пору прибув до Здолбунова. Проблема розлючених пасажирів, далеко не всі з яких їхали на Майдан, була вирішена. Під час розборок зі станційним керівництвом одному з залізничників стало погано, про що активісти щиро шкодують. Але виконання злочинних за своєю суттю наказів надалі точно не входитиме до його пріоритетів.

Є в цій ситуації і ще одна деталь. У тексті телеграми, якою керувалися залізничники, зупиняючи потяг, йшлося про перерву руху поїздів на перегоні дільниці Хмельницький – Жмеринка та на перегоні дільниці Коростень – Київ. Але якщо читачі хоч трохи знають географію України, то затримання до особливого розпорядження поїздів «Івано-Франківськ – Київ» та «Ужгород – Київ» у цьому контексті виглядає знущанням, бо вони через ці дільниці не йдуть! Намагання залізничників пояснити це використанням лише однієї колії теж звучали дурнувато, тому що той же поїзд «Ковель – Москва» в обох напрямках рухався без запізнень і перешкод по тих самих коліях. Ганебна поведінка керівників Укрзалізниці в Києві і угодовсько-перелякана на місцях засвідчують, що проблема нашої країни не лише Янукович, а й ті, хто не дає відсіч злочинному режиму на кожному робочому місці.

Коментарі
Завантажується...