Як здолбунівська влада зіштовхнула лобами лікарів і пацієнтів

0 217
Як здолбунівська влада зіштовхнула лобами  лікарів і пацієнтів
Як здолбунівська влада зіштовхнула лобами лікарів і пацієнтів

Якщо завжди врівноважені, спокійні лікарі говорять про те, що готові йти під адміністрацію мітингувати, то точно сталось щось неординарне. Вчорашні збори в районній лікарні підтвердили:  на Здолбунівщині неабиякі проблеми з медициною.

Те, що галузі не вистачає грошей, – ситуація звична протягом багатьох років. Але не вистачає і немає взагалі – це таки зовсім різні речі. Наразі медицина на межі катастрофи, про що ви можете почути безпосередньо у відеозаписі виступів працівників лікарні на зборах. Грошей немає ні на що! І, до речі, хочу звернути увагу читачів: до честі наших медиків, вони говорили не про свою зарплату, і так мізерну, і так без передбачених законодавством надбавок. Вони говорили, що їм соромно дивитись в очі пацієнтам, бо люди переконані, що гроші на надання необхідної допомоги в лікарні є, а насправді їх немає ні на що. Говорили, що влада звела їх лобами з пацієнтами, бо пацієнти ненавидять лікарів, які дають довжелезні списки необхідного для лікування; а лікарі… бояться пацієнтів, які погрожують прокуратурою і правоохоронцями.

[youtube]A0T6nzP_xck[/youtube]
Як здолбунівська влада зіштовхнула лобами  лікарів і пацієнтів
Як здолбунівська влада зіштовхнула лобами лікарів і пацієнтів

А що ж влада? Голова адміністрації Сергій Кондрачук і голова ради Василь Тимощук на збори прийшли, хоча й запізнились майже на півгодини. На жаль, ніяких адекватних ситуації шляхів вирішення проблеми вони не запропонували. Негідною державного службовця була спроба перекласти проблему з хворої голови на здорову і справді звести лобами працівників районної лікарні і залізничної. Сергій Кондрачук відразу почав з того, що от і сьогодні на сесії гроші, які мали б отримати ви, отримала залізнична лікарня. Звісно, люди обурено загули, на що голова адміністрації  двічі скрушно пояснив, що от таке рішення районних депутатів. Артист, що тут скажеш! І, на жаль, не заперечив йому присутній депутат Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, що депутати голосували, так, – але за рішення, підготовлене адміністрацією! Зрештою, це був не перший приклад маніпулятивної поведінки Сергія Кондрачука. На щастя, тему «погані депутати віддали ваші гроші залізничній лікарні» лікарі не підхопили, і надалі ставили питання лише владі. Проте відповідей не було. При потребі до фінансування до кінця року більше чотирьох мільйонів гривень Василь Тимощук обіцяв лише максимально сприяти розподілу саме на лікарню коштів з перевиконання районного бюджету за дев’ять місяців. Якщо врахувати, що їх буде вісімсот тисяч, та й все одно вони не всі підуть на ЦРЛ, то суми однозначно неспівмірні.

[youtube]GXXuLG_Nbxw[/youtube] [youtube]E_NoHUAZidM[/youtube]

Ну й не можна оминути двох взаємопов’язаних питань – діяльності і фінансування Центру первинної медико-санітарної допомоги, очолюваного Олегом Сумком. Для непосвячених – результатом так званої реформи медицини стало утворення цієї структури, що опікується більшістю поліклінічних послуг, а також ФАПами й амбулаторіями в селах. І тепер між Центром ПМСД і районною лікарнею море непорозумінь і претензій, пов’язаних з розподілом грошей. Ми переконані, що правда на боці керівника лікарні Владислава Сухляка, адже керований ним заклад не лише вкладався до вересня в кошторис витрат, а й зумів зекономити на опаленні. Водночас саме з районної лікарні протягом року «відскубуються» раз за разом кошти на потреби Центру і тієї ж залізничної лікарні. Зрештою, всі аргументи бухгалтерії лікарні ви можете почути у відеозаписі.

[youtube]Mrhd33cvSYM[/youtube]

Насамкінець доводиться визнати – проблема з місця не зрушила. Лікарня без грошей. І обіцянки в жовтні після виборів розглянути бюджети обох медичних установ прозоро і відкрито лише затягують час і нічого не вирішують. По-перше, мова йде вже про бюджет наступного року (а як дожити цей?). По-друге, якщо керівник Центру ПМСД Олег Сумко не дозволив фінуправлінню адміністрації провести робочий аудит видатків установи, то хто змусить його прийти на «захист» бюджету наступного року? По-третє, чи не пов’язана з проблемами фінансування медицини недавня крадіжка в бухгалтерії цього ж Центру? І по-четверте, чи не тому так багато вибачають Сумку, що він давній друг і Тимощука, і Кондрачука?

В такому разі звинувачення в тому, що Сухляк займається політикою, кинуте йому Кондрачуком вранці цього ж дня на засіданні президії районної ради, можна переадресувати самому голові: чи не час займатись безпосередньо роботою голови адміністрації? А то завтра пацієнти можуть прийти до лікарні, в якій будуть зачинені всі двері – все одно працювати лікарі вже зовсім не мають з чим і чим. І хто тоді відповідатиме за колапс медичної галузі?

Коментарі
Завантажується...