Як здолбунівські пенсіонери ледь не перекрили дорогу, або майстер-клас з популізму від голови адміністрації

0 202

img_5932Останім часом пікети і акції протесту в Здолбунові доволі рідкісне явище, проте сьогодні відбулась одна, організована пенсіонерами. Як було про анонсовано, пенсіонери мали перекрити рух транспорту біля «Волинь-цемент», вимагаючи безкоштовного проїзду в автобусному транспорті. Адже тепер такої пільги звичайні пенсіонери не мають.

Об одинадцятій годині поблизу заводу почали збиратись нечисленні бабусі й дідусі, проте перекривати дорогу ніхто не поспішав. Невдовзі до кількох десятків пенсіонерів приїхали голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук, заступник голови Здолбунівської районної ради Олександр Бухало, заступник міського голови Здолбунова Володимир Кондратюк, помічник народного депутата України Василь Тимощук, представники поліції. Зрештою, всіх присутніх було чи не більше, ніж організаторів і учасників акції.

Перекриття не відбулось, натомість Сергій Кондрачук просто на парапеті написав зобов’язання винести на сесію районної ради програму, яка б давала можливість кожному пенсіонеру за відповідними талонами чотири рази в місяць з’їздити до Рівного й назад. Коштуватиме це районному бюджету приблизно вісімсот тисяч гривень. Василь Тимощук запропонував пенсіонерам прийти на сесію районної ради, заодно запевнивши, що він на їх боці.

З моєї точки зору, все, що сьогодні відбувалось, було зразком класичного безвідповідального популізму. Адже ніхто не захотів сказати пенсіонерам, що вони мали б вимагати підвищення пенсій до адекватного рівня, а не постійно ходити в прохачах, воюючи з перевізниками за два-три чи скільки там безкоштовних місця. Ніхто не сказав, що безкоштовного в принципі нічого не буває, бо гроші, забрані для їх проїзду з районного бюджету, недоотримають школи й садочки, куди ходять їх внуки. Правда, й пенсіонери вимагали не лише безкоштовного проїзду, а й ціни на селище такої ж, як по Здолбунову. Натомість Кондрачук довго пояснював, що це не його компетенція. Справді, не його. Проте й не справа людей розбиратися в розподілі компетенцій. Державний службовець має сам знайти шляхи контактування з тими, чия компетенція, і не морочити людям голову змінами законодавства. Тим більше що поруч стояв помічник народного депутата – він має право законодавчої ініціативи, то нехай і врегульовує проблеми «компетенцій» через внесення відповідних змін до законів.

Тепер залишилося дочекатися сесії районної ради і побачити, як «зобов’язання» Кондрачука перетвориться на чергову фікцію. Адже він не обіцяв грошей під програму – лише саму програму. Та й пенсіонери району живуть не лише в Здолбунові, і не всі з них потребують поїздок саме в Рівне. Може, комусь достатньо пересування по місту. І, до речі, пенсіонеру з Зеленого Дуба треба буде ще приїхати чи в сільраду, чи в райцентр, щоб отримати ті талони на кілька поїздок.

Сумна картина… Бідні злі пенсіонери, безпорадні чиновники, неправда і облуда – таке обличчя сьогодення, яке нічим не нагадує те, про що говорили перед виборами ті, хто отримав мандати від тих же ж пенсіонерів.

Коментарі
Завантажується...