Як Здолбунівський стадіон став пасовиськом…

0 268
Фото О.О. Панасюка з офіційного сайту райради
Фото О.О. Панасюка з офіційного сайту райради

Довелося якось прочитати на сайті «Здолбунів СІТІ» (10 квітня 2014р. Автор: zdolbunivcity Рубрика: Місто) жалібну історію колишнього чиновника від спорту Олега Панасюка про те, чому стадіон у Здолбунові, що мав би постати ще у 1980-х роках на вулиці Парковій, перетворився на пасовисько для кіз. Що ж, мабуть, знає Олег Олексійович, про що каже.

А ось про що не розповідає О.Панасюк, коли бідкається: «Однак як тільки я запропоную якісь ідеї (чи то залучення приватного інвестора для будівництва спортспоруд, чи підвищення ефективності використання стадіону, чи поліпшення роботи спортивних шкіл) мені кажуть мовчи, ти нічого не розумієш, і взагалі ти колись розвалив і розікрав стадіон “Колос”. І зразу конструктивна розмова переводиться в інше русло. Доводилося це чути навіть від деяких колишніх високопосадовців району і міста. Звичайно, набагато простіше нічого не робити, залишити все так як є, та ще й критикувати  когось, до того ж не зовсім володіючи ситуацією…».

Що ж, Олеже Олексійовичу, допоможемо вам розповісти про таку реакцію на вас і простих здолбунівчан, і «високопосадовців». Адже самому розповісти про те, що практично всі документи по розбазарюванню конструкцій стадіону підписував саме він: депутат райради «тігіпківець» і «сомооборонець» Олег Олексійович Панасюк – не наважується! Чому? Судіть самі.

Для того, аби продати будь-який бюджетний об’єкт – потрібен дозвіл того, у чиєму відомстві він перебуває. Ось Панасюк стадіон і «здав». Сам він говорить про це так: «Тому ми вимушені були звернутися до районної ради з проханням врегулювати проблему. Внаслідок цього звернення, відповідними службами РДА було проведено обстеження незавершеного будівництва, признано його аварійним та прийнято рішення районної ради демонтувати аварійну будівлю легкоатлетичного манежу».

Потім головне – відвести від себе підозри у повній власній причетності: «З того моменту вся відповідальність за демонтаж споруд та вивіз будматеріалів покладалася на районний фонд комунального майна. Кошти від реалізації всіх ліквідних матеріалів, як я розумію, поступили в районний бюджет. Мене, як начальника відділу фізкультури і спорту, в ці справи не посвячували. Якщо кого цікавить якісь документальні підтвердження, напевно, їх можна знайти в архівах районної ради».

Новый точечный рисунок (2).jpg_1398619822Потроху пошукавши, ми їх, ці документальні підтвердження, знайшли: «Президія Рівненської обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Колос» 27.01.1998р. постановляє: передати Здолбунівський фізкультурно-оздоровчий комплекс «Колос» в комунальну власність району». До складу «передавачів-приймачів» увійшли голова Рівненської облради ФСТ «Колос» А.В.Соляр; голова Здолбунівської райради ФСТ «Колос»  М.В. Кіпранишин; керівник Здолбунівсмького відділення фонду державно-комунального майна В.Ф.Андрущак і звичайно О.О.Панасюк й інші. Дивина, але актом від 1 червня 1998 року зафіксовано, що більшість конструкцій – збережені. Наприклад: «залізобетонні опори та плити перекриття легкоатлетичного манежу збереглися повністю. В наявності 37 з/б плит балконів л/а манежу. Основна несуча стіна між л/а манежем і трибунами збереглася повністю…». Підписи під документом: М.С.Кіпранишин, В.М.Ребрина і О.О.Панасюк. Виходить, при кермуванні О.О.Панасюком відділом фізкультури і спорту РДА, в 1998 році ФСТ «Колос» і в подальшому на баланс Здолбунівської ДЮСШ будівлі стадіону передано було в пристойному стані?!

Новый точечный рисунок (3).jpg_1398619950 Новый точечный рисунок (4).jpg_1398620009

Як так? Адже за якихось три (!) роки – 2001-го – це «напівзруйноване приміщення» вирішують продати?!! Дивлячись на миролюбивого активного легкоатлета Панасюка О.О. не повірите, що саме він 21 травня 2001 року видає наказ №18-2  по відділу фізкультури і спорту РДА «Про організацію демонтажа та продаж незавершеного будівництва л/а манежу в м. Здолбунів вул. Паркова,1».

Що ж ви, Олеже Олексійовучу дивуєтеся: «як тільки я запропоную якісь ідеї… мені кажуть мовчи, ти нічого не розумієш, і, взагалі ти колись розвалив і розікрав стадіон “Колос”». Ну, ніхто ж вас, пане Панасюк, за язика не тягнув!

У розпорядженні голови Здолбунівської РДА Я.Р.Мельника №947 від 1 грудня ще 2000 року йдеться: «Відділу фізичної культури і спорту райдержадміністрації провести продаж залізобетонних конструкцій спорткомплексу м.Здолбунів», яким тоді керував О.О.Панасюк, а контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови РДА В.В.Андрощука – свого часу члена СДПУ (о), створеної кумом В.Путіна Віктором Медведчуком.

Новый точечный рисунок (5).jpg_1398620060
Що ж, можна звинуватити тодішнє найвище керівництво райради та райдержадміністрації. Якби не… прохання того ж таки Панасюка, датовані ще 1998 роком, на ім’я Мельника Я.Р.: «У зв’язку з тим. Що незавершене будівництво легкоатлетичного манежу спорткомплексу по вул.. Парковій,1 м. Здолбунів знаходяться в аварійному стані, та з метою запобігання нещасним випадкам, відділ фізичної культури та спорту РДА просить дати дозвіл на його демонтаж. Демонтовані матеріали пропонуємо реалізувати, а вивільнені кошти направити на ремонт зміцнення матеріальної бази ДЮСШ, впорядкування стадіону (Паркова, 1). Завідуючий відділом О.Панасюк». Оттакої: в червні 1998-го більшість конструкцій – збережені за актом обстеження, який передував передачі з СТ «Колос» на баланс Здолбунівсбкої ДЮСШ А вже в вересні 1998-го (лист Панасюка №03-77 від 17.09.1998-го!) – «такі аварійні», що дайте Панасюку змогу трохи їх розібрати і ощасливити ремонтом ДЮСШ і врятувати сотні життів, яким загрожувало падіння конструкцій ще три місяці назад «не дуже аварійного» стадіону!!!

Новый точечный рисунок (6).jpg_1398620108

Нарешті, «апофігей»: 30 вересня 2002 року директор Здолбунівської ДЮСШ А.Ф.Кравчук підписав договір з АТ Рівненський біржовим домом «Нива». Але експертне заключення з тією ж АТ РТБД «Нива» «про вартість об’єкту експертної оцінки частини незавершеного будівництва (будівля спорткомплексу, побутовий корпус) спорткомплексу за адресою м.Здолбунів, Паркова, 1» через місяць – 28 жовтня 2002 року підписав… ні, не директор ДЮСШ А.Ф.Кравчук, а Олег Олексійович Панасюк!!!

Новый точечный рисунок (7).jpg_1398620146

Про те, що говорить Кравчук А.Ф. з приводу нібито його підписів під деякими документами договору купівлі-продажу; як розпочалося полювання Олега Панасюка за землею на Парковій, яка належала спорткомплексу; як О.О.Панасюк, працюючи начальником відділу спорту, водночас отримував зарплату тренера ДЮСШ з баскетболу й нарешті: куди саме перемандрувала «аварійна» конструкція л/а манежу з паркової і нині є спорудою якого відомого супермаркету в Рівному – в наступних матеріалах «слідами здолбунівського стадіону…».

Вл. кор. сайту zdolbunivsector.org

Коментарі
Завантажується...