Зачекаємо до листопада, або коли у Здолбунові розпочнеться опалювальний сезон

0 213
Зачекаємо до листопада, або коли у Здолбунові розпочнеться опалювальний сезон.
Зачекаємо до листопада, або коли у Здолбунові розпочнеться опалювальний сезон.

Попри теплий, а інколи навіть літній вересень, жовтень розпочався сильним і тривалим похолоданням. Нічні приморозки змінюються холодними днями з температурою повітря +5+6 градусів за Цельсієм. У будинках здолбунівчан холодно. Але вдома людина принаймні має шанс одягнутися ще тепліше, включити обігрівач. А от холод  у дитячих садочках і школах дошкуляє нашим дітям, і подітись від нього нікуди

Згідно з  Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, рішення про початок опалювального сезону приймається органами місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади виходячи з кліматичних умов, згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими документами.

Оскільки жодним санітарним нормам +13+15 градусів у школах і садочках не відповідають, а місцева влада має право розпочати опалювальний сезон, якщо середньодобова температура протягом трьох днів поспіль була нижчою за +9, ми поцікавились у міського голови Ігоря Ольшевського, коли ж місто розпочне опалювальний сезон.

Отже, комунальне підприємство «Здолбунівкомуненергія» готове до початку опалювального сезону. Але! Пам’ятаєте, як там у документі? Рішення приймається органами місцевого самоврядування та органами місцевої виконавчої влади. Це у Рівному, яке має статус міста обласного підпорядкування, міський голова сам приймає відповідні рішення. А в Здолбунові має бути розпорядження голови районної державної адміністрації про початок опалювального сезону. Сьогодні Ігор Олександрович телефонував Сергію Кондрачуку, цікавився, чи прийняте відповідне розпорядження. Ні, не прийняте, і буде прийняте 15 жовтня. Якщо врахувати, що на адекватний прогрів приміщень треба день-два, та й не всі установи включать одночасно, з впевненістю можна сказати, що до кінця тижня наші діти мерзнутимуть у садочках і школах. За прогнозами синоптиків, трошки тепліше буде лише в п’ятницю і суботу. Можливо, на підставі цього дводенного потепління взагалі зачекаємо до листопада?

Звичайно, Кондрачука зрозуміти можна. Грошей у бюджеті немає ні на зарплату, ні на опалення. Тому для більш-менш пристойного вигляду голови адміністрації перед обласним керівництвом навіть кілька днів економії на енергоносіях для Сергія Юрійовича важливі.

В цих умовах Ігор Ольшевський  взяв відповідальність на себе: відповідне розпорядження міського голови підписане, опалювальний сезон у місті розпочнеться вже завтра.

У К Р А Ї Н А

Здолбунівська міська рада

Рівненської області

Р о з п о р я д ж е н н я

міського голови

Від 12 жовтня 2014 року №148-р

Про початок опалювального сезону 2015-2016 року

На виконання пункту 4 розділу 5 Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2008 року №620/378, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 року №630, у зв’язку із зниженням температури зовнішнього повітря та керуючись статтею 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

  1. Комунальному підприємству КП «Здолбунівкомуненергія» розпочати опалювальний сезон 2015-2016 років з 13 жовтня 2015 року.
  2. Пуск тепла споживачам здійснювати після пред’явлення ними паспортів готовності до прийняття тепла та погашення заборгованості за раніше спожиту теплову енергію.
  3. Керівнику КП “Здолбунівкомуненергія” Шавронській В.А. з метою раціонального використання енергоресурсів суворо дотримуватись температурних графіків подачі тепла споживачам.
  4. Власникам об’єктів – теплоспоживачів встановити цілодобовий контроль за температурою зовнішнього повітря, оперативно вживати заходів до недопущення розморожування систем централізованого водо-, теплопостачання.
  5. Рекомендувати Здолбунівському управлінню по експлуатації газового господарства ПАТ «Рівнегаз» опалювальний сезон для населення міста Здолбунів, проживаючого у власних будинках або у приватизованих квартирах житлового фонду, облаштованих індивідуальними системами опалення, розпочати з 13.10.2015 року.
  6. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на інженера по будівництву міської ради Якубчика О.П.

Міський голова І.О.Ольшевський

 

Коментарі
Завантажується...