Здолбунівчанка два місяці не може повернутися додому

0 7 530

Серед тих, хто не може два місяці залишити Південно-Африканську Республіку, є мешканка нашого міста Олександра Алексійчук. Вони з чоловіком планували повернутися ще в березні, мали квитки на авіарейс, але досі не можуть потрапити додому. Ось як описують ситуацію журналісти ресурсу “Контракти. UA” : 17 громадян України застрягли в Південно-Африканській Республіці через карантин. У кожного з них був зворотній квиток, але рейси регулярно скасовувались.

Вчора вони надіслали відкритий лист Міністрові закордонних справ України з прохання про допомогу. Серед українців, що залишились в Африці: жінка з хронічним захворюванням (придбати ліки без рецепту – неможливо); вагітна дівчина на сьомому місяці, що планувала народжувати в Україні, і повинна була покинути ПАР ще у березні; мама з річним немовлям на руках, яке вже двічі хворіло; хлопець, який не отримав зарплатню від місцевого роботодавця і вже не має за що жити. У більшості українців візи давно протерміновані. Посольство України в ПАР, надає оперативну інформацію, але не може організувати рейс для евакуації.

Люди просять про допомогу, готові оплатити квитки власними коштами, потрібен лише організований державою рейс з Йоганнесбургу. Ви знаєте, як в Африці відносяться до білих під час епідемії коронавірусу? Людей потрібно рятувати терміново.

Чому РФ змогла організувати рейс 13 травня для евакуації своїх громадян, а українська влада досі не змогла цього зробити? 17 чоловік, це не сотні як в Тайланді, Гоа чи Балі. Але вони теж люди та громадяни України. У сусідніх африканських країнах, доречі, теж є наші співвітчизники, котрі не змогли вилетіти додому. Про них просто забули!!! Люди готові пройти самоізоляцію але спочатку їх потрібно забрати до України”

За матеріалами kontrakty.ua
Коментарі
Завантажується...