Здолбунівчанка стала заступником голови об'єднаної партії "РУХ"

Здолбунівчанка стала заступником голови об’єднаної партії “РУХ”

19 травня у Києві завершився всеукраїнський об’єднавчий з’їзд Народного Руху України (НРУ) і Української народної партії (УНП), під час якого було прийнято рішення створити єдину партію – Українську народну партію “Рух”. Про це повідомляють прес-служби НРУ та УНП.

За таке рішення проголосували 344 із 382 делегатів УНП і 233 із 392 присутніх на з’їзді представників НРУ.

Лідером нової партії обрано голову НРУ Василя Куйбіду. Як повідомляється, голова УНП Юрій Костенко зняв свою кандидатуру зі списку претендентів на “першу скрипку”. Першим заступником Куйбіди став в.о. глави УНП Іван Заєць.

Також було обрано чотирьох заступників голови: ними стали Володимир Шовкошитний (УНП), Світлана Ніколіна (УНП), В’ячеслав Коваль (НРУ) і Віктор Лабазов (НРУ).

Юридичною основою злиття стане НРУ. Керівні органи об’єднаної партії – політична рада (91 особа) і центральний провід (15 осіб) – створено із представників обох партій за паритетним принципом – 50 на 50.

Заявлена ​​мета об’єднання – “створити в Україні потужну правоцентристську політичну силу, яка в перспективі стане правлячою і направить державу на єдиний ефективний правий шлях виходу із системної кризи, у якій Україна перебуває останні 20 років”.

“У зв’язку з відновленням єдності Руху шляхом об’єднання НРУ та УНП у єдину партію з’їзд прийняв рішення, що всі члени НРУ і УНП є членами об’єднаної партії. До 1 листопада 2013 р. проводиться перереєстрація членів об’єднаної партії”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з підписаними угодами між керівництвами партій, всі члени УНП і НРУ пройдуть перереєстрацію, і тільки потім на демократичних підставах відбудеться обрання керівництва об’єднаного “Руху”.

Зазначимо, що Світлана Ніколіна є головою Рівненських обласних організацій УНП та ВуТ “Просвіта”. Окрім цього вона є членом редакційної ради інформаційного ресурсу Здорбунівщини zdolbuniv.com

За матеріалами rbc.ua

 • Ірина Гром”як

  Щирі вітання Світлані Володимирівні. Наснаги, терпіння, удачі.

 • Шелдон

  Є таке правило у математиці, яке говорить, що “нуль” додати “нуль” буде “нуль”. Проте це не означає, що непотрібно об’єднуватися, бо ми маємо прийти у результаті до 2-3 потужних опозиційних партій, а не двох десятків маловпливових і 3 потужних.
   

  • а в українській політиці є таке правило, що з нуля за пів року можна зробити і 15%. Приклад тому “УДАР” і “фронт змін”. Вся проблема є лише у фінансах. Якщо РУХ матиме фінансування на рівні 50% від річного бюджету “ФЗ”, ця партія набере більше голосів чим кролик зі своєю братією. Не матиме достатньо коштів – отримає 1-2%. На мою думку все залежить від того, чи захочуть проукраїнські бізнесмени, яких з однієї сторони “пресують регіони”, а з іншої “свобода”, вкласти свої кошти у цей проект. 

   • Шелдон

    Ну, не можу тут повністю погодитися. Наприклад, на останніх виборах “Україна-Вперед” та “Наша Україна” теж значні кошти витратила на кампанію і понабирали на рівні 1%. Гроші вирішують далеко не все. У “Свободи” була у рази скромніша кампанія, чим “Батьківщини”, “УДАРу”, КПУ і ПР, але результат навіть дуже пристойний. 

 • для тих, хто не розуміє, чого я згадав “свободу” у контексті тиску на українських підприємців – читайте ЦЕЙ блог. 

 • Світлана Ніколіна

  Насправді за всі роки це перше справжнє об’єднання (ну не вважати ж таким приєднання до Партії Регіонів Сильної України чи подібні речі). Що б там хто не говорив, а це було неймовірно складно – проте можливо. Я переконана, що Україна після розгрому націонал-демократії (в європейських назвах консерваторів) якраз і пішла не туди. Бо до 2006 року був таки поступальний рух країни, була реальна політика, а далі ми отримали квазіполітику і різке падіння, причому в бік Росії. Тому лише створення націонал-демократичної правої сили може запропонувати країні нормальний шлях. Чим швидше це зрозуміємо – тим краще для всіх.

X