Здолбунівчани хочуть повернути громаді міста стадіон, щоб знайти іншого орендатора

Здолбунівчани хочуть повернути громаді міста стадіон, щоб знайти іншого орендатора

Шанувальники футболу м. Здолбунів та Здолбунівського району глибоко занепокоєні станом речей з розвитком цього наймасовішого виду спорту.

Рівень розвитку будь-якого виду спорту (футбол не виключення) залежить від рівня розвитку матеріальної бази, спортивних споруд.

В м. Здолбунів є єдина на 25 тисячне місто спортивна споруда пристосована для проведення змагань з футболу — міський стадіон “Локомотив”. З 2005 року ця споруда безкоштовно використовується керівником ГО “Локомотив” О. Довгалець.

Ми усвідомлюємо, що в той час це було позитивне рішення — п. Довгалець в міру своїх можливостей впорядкував стадіон, доглядав футбольне поле. Однак з того часу використання стадіону громадянами міста, організаціями, школами, спортивними закладами стало неможливим. Стадіон помалу став виглядати як приватна власність п. Довгальця. До речі, багато жителів міста так вважають повністю серйозно.

В останні роки п. Довгалець абсолютно не доглядає стадіон. Купи сміття, опалого листя, нескошена трава, поламані лавочки, оббиті нефарбовані стіни — ось вигляд центральної спортивної споруди Здолбунова і Здолбунівського району. Щоб замилити очі громаді, ніби для сміху, щороку майже восени — 24 серпня, до Дня Незалежності України проводиться косметичний ремонт, який через місяць вже не помітно.

Не зважаючи на це міська рада в 2005 році продовжила договір оренди ще на 5 років.

Враховуючи викладене вище ми заявляємо:

Стадіон “Локомотив” – є власністю територіальної громади м. Здолбунів. Всі жителі міста і району мають право організовувати і проводити на стадіоні фізкультурно-оздоровчі і спортивні заходи не залежно від примх певних осіб. Стадіон має бути лицем міста та району. Ми хочемо щоб в європейському місті був охайний затишний європейський стадіон.

Ми вимагаємо від міської ради:

1. Розірвати неправомірний договір оренди стадіону в односторонньому порядку.

2. Оголосити новий конкурс на оренду стадіону “Локомотив” на вигідних для громади умовах, або прийняти рішення про утримання стадіону власними силами.

3. Передбачити в бюджеті м. Здолбунів кошти на реконструкцію стадіону.

4. Розробити комплекс заходів по сприянню розвитку дитячого футболу, та сприянню інвестиціям в футбол на території міста.

Відповіді на звернення чекаємо у встановлені законом терміни. Залишаємо за собою право опублікувати відповіді у ЗМІ.

Лист надіслано здолбунівському міському голові Ольшевському І. О., а копії голові Рівненської обласної федерації футболу Кривку М.П., голові Здолбунівському РДА Шулю В. С., голові Здолбунівської районної ради Тимощуку В. О., всім футбольним вболівальникам через редакції газет “Нове життя”, “Здолбунів-сіті”, “Дзеркало Здолбунівщини”, Інтернет ресурсам району.

 • Олексій Козачок

  Прозвучало в листі все, окрім одного, хто такі МИ, громада міста? Було б непогано побачити реальні імена та зібрані підписи. А то поки складається враження що Довгалець комусь заважає.
  Проблеми є, але гадаю якби не один господар, а господарювала так звана ГРОМАДА, то з стадіоном було б те що й зі спорткомплексом на Вісімці.

  Так, є неприємні моменти в упорядкуванні стадіону, але це найменше із зол.

  Мене самого Довгалець ганяв із трав’яного покриву, бо, бачиш, пошкодити можу покрив, неначе там реально дорогущий євростадіон )) А мова йшла про 5-ти хвилинну фотозйомку всього лиш.
  Але, мабуть, дріб’язкові особисті образи не мають ставати поперек об’єктивних речей.

  Що реально дуже непокоїть – якщо це реальний факт що він забороняє навчальним закладам використовувати стадіон – тоді, гадаю, договір потрібно не думаючи розривати.

  • У листі в якому прислали цей матеріал імен та прізвищ, нажаль, не вказали. “Звернення підписали 31 чол.” – це все, що мені відомо) Але тут ясно, що цей лист ініційовано керівництвом та близькими до керівництва “Автоленду”. Впринципі вони праві. Але тут поблема в тому, чи не буде при них гірше аніж за Довгальця. Він таки для стадіону не мало раніше робив.

  • Костя Согін

   З останнім реченням не зовсім не згідний.

 • Костя Согін

  Комуняшки Комуністововичі Комуністичні, дякую Вам, що не дали в мені засохнути більш культурній формі суворого челябінця Сергія Юрійовича Білякова, тому беру «іграшку», заряджаю і:

  – «Здолбунівчани хочуть повернути громаді міста стадіон, щоб знайти іншого орендатора» – тобто, вийде ситуація, за якої колишній орендатор «згрупує власні брови», попрощається з багаторічним досвідом догляду за стадіончиком в рамках своїх фінансово-моральних можливостей та буде займатись чимось іншим, а новий орендатор, оцінивши рентабельність
  даного об’єкта з метою збереження його призначення (виключно для спорту та культурних заходів), скаже своє: «Фе-е-е-е! У-у-у-у-у…», тоді громада з
  легкістю зможе випасати в центрі міста кізоньок та проводити різного роду ранкові оргії.

  – В кожній справі повинен бути один господар (або невелика група відповідальних людей), бо дуже колективне має в Україні тенденцію «накриватись» мідним тазом чи чим-небудь волохатим. І не варто розраховувати на бородату Фею-міліонера, який прийде і дасть місцевій владі казанок із золотом на розвиток стадіону та спорту загалом, не отримуючи від цього фінансового зиску.

  – Тобто, спочатку «п. Довгалець в міру своїх можливостей впорядкував стадіон, доглядав футбольне поле», а потім гіперзло взяло своє і хххіракс – тотальний занепад комплексу, правда? А «Шанувальники футболу
  занепокоєні станом речей стосовно розвитку футболу» – чому ніхто не
  запропонував полагодити стадіон за власні кошти чи, принаймні, «порозкидати» тих трьох накачених охоронців з автоматами та собаками, які патрулюють периметр стадіону по-змінно та заважають людям проявити ініціативу й добрі наміри та прибрати сміття чи листя на території стадіончика?

  – «Не зважаючи на це міська рада в 2005 році продовжила договір оренди ще на 5 років» – Так хто винен, пан Довгалець зі своїм менеджерським хистом, який умудрився управляти стадіоном і «З 2005 року ця споруда безкоштовно
  використовується керівником ГО “Локомотив” О. Довгалець» (правильно
  відміняти – орудний відмінок – О. Довгальцем), чи овечкоподібна* місцева влада, яка роздає в безкоштовне користування власність громади не менш як на 8 років? З іншої сторони, для чого платити гроші за право оренди даного об’єкта, якщо фінанси точно не підуть на розвиток спорту в місті, а зроблять 13 кульбітів та, в перервах, 12 сальто і потраплять в загальний потік «на Київ», сказавши громаді – «чмок Тебе!»?

  – «проводиться косметичний ремонт, який через місяць вже не помітно». – правильно, якби всяка латентногомосексуальна малеча не малювала
  космічні пеніси на стінах стадіону (витрачаючи гроші на балончики замість того, щоб відкласти їх на власну совість) та не лупцювала ногами та руками (чимось важким) по них же, а прийшла й тихесенько мішечок осіннього листя зібрала та зникла в невідомому напрямку, тоді б і громаду можна було б вважати громадою.

  – Тихо-тихо-тихо-тихо… якщо ми всі бажаємо, щоб «Стадіон має бути лицем міста та району», то потрібно враховувати той факт, що газончик на стадіоні є рослинного походження, тому йому характерно засихати під палючим
  літнім сонцем (взагалі, там поки є людина, яка поливає водою зі шланга) та
  зникати повністю під ногами неконтрольованої гіперактивної малечі, яка обов’язково захоче постійно та регулярно зіграти в «тисячу» чи «козла», в радіусі 10 метрів від воріт «винищивши все живе» – от тоді дійсно буде гарне «рум’яне обличчя».

  – «жителі міста і району мають право організовувати і проводити на стадіоні фізкультурно-оздоровчі і спортивні заходи не залежно від примх певних осіб» – абсолютно згідний, але це в свою чергу суперечить «Ми хочемо щоб в європейському місті був охайний затишний європейський стадіон», тому
  – дивись пункт вище;

  Давайте дивитись на речі об’єктивно – те що є реально:

  а) футбольчик «пакатать» можна і за Будинком дітей та молоді (там доволі непогане поле) або на стадіоні біля Вісімки (за цим полем також почали доглядати доволі непогано);

  б) в газетах відсутні оголошення про меценатство-спонсорство та немає черг з волонтерів по прибиранню території самого стадіону, бо там якась тільки Шкода постійно стоїть і час від часу футболо-мужик зі сніговою лопатою аеробікою займається;

  в) дорослі дядьки не можуть домовитись про суму коштів на повну і якісну реставрацію стадіончика, та де і коли в колготах по полю бігати під час тренування – то я краще промовчу, щоб ще більше їх не образити – тренувальний процес не може тривати 8 годин підряд на тому самому
  місці, а загальні результати здолбунівських футбольних команд вказують на
  рівень гри – хобі після роботи (то може краще запропонувати стадіон команді з крокету чи бейсболу, а, може, волейболістам, щоб розвіяти суперечки?);

  г) школярі в теплий період часу і так там гімнастикою та бігом займаються;

  ґ) спорт в районі потрібно розвивати.

  Отже, я, як маленький частковий шматочок чогось європейського, пропоную:

  – НЕ «розірвати неправомірний договір оренди стадіону в односторонньому порядку», бо це, по-перше, неправомірно, а по-друге – не етично по відношенню до теперішнього орендатора – пан Довгалець, можливо, людина чесна і порядна, бо не брав гроші за перегляд матчів та не допускав, щоб у центрі міста корівоньки з кіньми паслись, як на Вісімці, тому потрібно встановити йому мінімальну зарплату по догляду за майном громади після закінчення строків оренди (бо дана робота надзусиль не передбачає + немає чого нагліти, якщо багато часу працював над стадіончиком «бєзвозмєздно»),
  і ці кошти, сподіваюсь, він витратить на найманого працівника (бо не тупий і
  цінує свій час), який буде йому допомагати в покращенні вигляду стадіону та
  доглядати за ним (стадіоном, звісно ж);

  – Спільними зусиллями максимально покращити стан стадіону біля Вісімки, як резервного для основних команд Здолбунова;

  – Розділити періоди тренувань основних команд Здолбунова, які виявлять бажання займатись на стадіоні, по-добово (погодинно – в часи довгодення);

  – Надати інформацію в соцмережах про створений депозитний рахунок з відкритими реквізитами (відповідальним та фінансово-звітним призначити О. Довгальця), кошти якого будуть йти виключно на підтримку стадіону, забезпечивши можливість вільного коментування учасниками про те, хто скільки коштів «закинув» на рахунок (день, час, сума – або фото
  чека про допомогу) та доцільність використання коштів;

  – Щоб зберегти газон – надалі проводити культурні заходи і ЛИШЕ ігри футбольної ліги, фінальні та півфінальні матчі (інші командні допустимі види спорту);

  – Запровадити традицію добровільних внесків на розвиток спорту та стадіону:

  а) під час змагань та спортивного дійства встановити при вході на стадіон (стабільно буде завжди) міцну скриньку на замочку та на стовпчику (середньостатистичної висоти у відношенні до вболівальників), щоб кожен бажаючий міг кинути в неї свої кошти, як символ подяки за якісну гру чи просто так (бо має добре серце і мізки), а всі зібрані гроші – порахувати та “закинути” на вищевказаний депозит;

  б) самі футболісти (спортсмени) повинні зробити тривіальний внесок від команди в скриньку – це обов’язково, а у випадку програшу – додати одразу після гри привселюдно стільки коштів, скільки було домовлено між командами-супротивниками завчасно;

  в) організувати роботу системи розіграшів недорогих подарунків (перед грою) серед вболівальників та спортсменів – міні-лотерея з квиточком за 25-50 копійок, щоб людям було цікаво і не так туго час в очікуванні проходив;

  г) тоталізатор місцевого рівня організувати так, щоб частина коштів (певний процент від виграшу) йшла у скриньку по завершенню матчу.

  *Примітка

  Овечкоподібна влада – бо ссавець, тому і ссе чи ссить – я не філолог, тому вибачаюсь, і вибачаюсь за всякі там пеніси-оргії – просто від якості таких постів трошки сміюсь і збуджуюсь…не надовго.

  БУДЬ ЛАСКА, розумійте один одного, вмійте домовлятись та слухайте хоч трішечки дядька Коську, який БЕЗКОШТОВНО витрачає свій час на корисні, сподіваюсь, рекомендації-пропозиції.

 • Костя Согін
 • Костя Согін

  Свобода слова, кажете…

  • Розміщення посилань на сторонні ресурси на жодному сайті не схвалюється. Тимпаче коли посилання дублює цей матеріал

   • Костя Согін

    Спасібанькі Вашій команді, бо я, коли пройшовся біля стадіону та трошки подумав – синтезував дещо цікавеньке в мозку. Якщо вигорить, то Вам пічєнька… не одна.

    О, люди, будь ласка,бігайте вечорами на стадіончику!

X