Здолбунівчани із польським корінням відзначили День незалежності Польщі

0 247

У неділю, 22 листопада, в приміщенні Здолбунівської музичної школи, Товариство польської культури Здолбунівщини спільно з Університетом третього віку та школою польської мови, яку очолює п. Барбара Влодарчик, відзначили День незалежності Польщі– головне національне свято, яке відзначається щороку 11 листопада.

На святкування завітали голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула та голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, настоятель римокатолицької парафії св. апостолів Петра і Павла о. Андрій Щіслович.

На початку, всіх присутніх привітала голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич. Офіційна частина заходу розпочалася з виконання гімнів двох держав – України і Польщі, а далі за традицією були проголошені вітання з нагоди свята.

У вітальному слові, яке озвучила Валентина Капітула, ще раз підтверджувалося, що Польща для України є дуже надійним стратегічним партнером, який підтримує прагнення нашої держави на шляху до євроінтеграції, що поляки і українці два дружні народи, в яких є багато спільного в майбутньому. Для України, яка зіткнулася із серйозними викликами та випробуваннями, приклад Польщі має надзвичайно важливе значення. Адже завдяки незламності духу, згуртованості та наполегливій праці польський народ не лише відродив свою державу, але й зробив її взірцем успішного розвитку і процвітання в об’єднаній Європі.

У виступі звучало переконання, що українсько-польські відносини дружби і стратегічного партнерства й надалі поглиблюватимуться, адже здолбунівська  польська спільнота може підставити дружнє плече, брати участь у відзначенні як  державних свят, так і місцевих, а також працювати на розбудову України, допомагаючи у різних сферах. На знак подяки від Здолбунівської районної та міської  рад польська спільнота на Здолбунівщині отримала солодкий подарунок.

IMG_1529

Привітати Товариство польської культури Здолбунівщини та подякувати за співпрацю прийшли й представники Здолбунівської центральної районної бібліотеки, які вручили голові товариства Софії Михалевич грамоту та подарунок.

Далі для гостей свята вчителька польської мови п. Барбара  продемонструвала мультимедійну презентацію, де згадала історичні передумови становлення незалежності Польщі, окреслила значення цього національного свята для кожного поляка, а також сказала, що поляки повинні теж брати приклад української волелюбної вдачі, яка попри все дає нам змогу боротися за власну державу.

Після цього всіх присутніх радували виступи учнів польської школи та романс у виконанні Гелени Міровської.

[youtube]SM1wfke7hXg[/youtube]

Святкування завершилося співом ансамблю Товариства польської культури м.Здолбунів.

І попри те, що ще до початку гостям і учасникам довелося мокнути під дощем разом з головою ради, головою адміністрації та секретарем міської ради, бо двері музичної школи були зачинені, а завгосп не лише запізнилась, а й не проявила жодної гостинності, нарешті відчиняючи двері орендованого залу, свято таки вдалося. Чи зробить якісь висновки з нечемної поведінки своєї працівниці директор музичної школи Олексій Моторний, чи це відбувалось з його відома – буде видно. А сьогодні  гостям був гарантований хороший настрій та позитивні емоції.

Коментарі
Завантажується...