Здолбунівчани намагаються вирішити проблему паління листя спільно з поліцією

0 359

Нещодавно Патрульна поліція Рівненської області поширила таке повідомлення: «За спалювання сміття та опалого листя загрожує штраф.

З настанням осені містяни почали активно наводити лад біля своїх приватних будинків та на городах, спалюючи суху траву та листя. Патрульна поліція наголошує, що дим дуже шкідливо впливає на здоров’я людини.

Під час горіння листя всі забруднюючі речовини знову потрапляють в атмосферу у вигляді продуктів згорання, при цьому їх шкідлива дія значно підсилюється. У димі опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючих без доступу повітря рослинах утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів передбачено накладання штрафу на громадян в розмірі від 340 до 1360 грн; на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.
Закликаємо містян бути свідомими – не забруднювати навколишнє середовище та не труїти одне одного!»

З якого дива поліція вирішила, що суху траву та листя спалюють лише містяни, сказати складно, але суть правильна – палаючі вогнища перетворилися в осінню катастрофу. Те, що це шкідливо, вже зрозуміли всі, хто взагалі здатен розуміти. Але дим і далі не дає дихати, астматики і алергіки страждають, легені дітей і дорослих потерпають від шкідливих речовин.

Свідомі громадяни викликають поліцію, і це не може не тішити – бо лише так формується суспільство, де людям не байдуже. Правда, чомусь здолбунівські поліцейські, що приїжджають на виклики, ведуть мову про штраф у розмірі 17грн., але, як кажуть люди, навіть сам приїзд поліції все ж змушує паліїв отямитися.

Ось як розповідає про своє спілкування з поліцією одна з жительок міста:

«Після приїзду поліції люди пообіцяли не палити і вибачились. Але добре налякалися, бо поліція посадила палія до автомобіля спочатку. Поліція зробила зауваження ще одним паліям – дві бабусі  палили листя. Поліцейські навіть  допомогли їм закидати землею вогнище. От так. Думаю, інші також трохи налякалися».

Осінь закінчується, але через рік ситуація знову може повторитися. Лише спільні зусилля влади, поліції, громадян зможуть дати результат і змусити любителів застилати димом міста і села припинити цю ганебну роботу. Ну й, звісно, штрафи. Бо до частини людей розуміння проблеми може прийти тільки через гаманець.

Коментарі
Завантажується...