Здолбунівчани взяли участь у хресній ході задля миру в Україні

0 262
Здолбунівчани взяли участь у хресній ході задля миру в Україні
Здолбунівчани взяли участь у хресній ході задля миру в Україні

Щоп’ятниці, в період великого посту, в Римо-католицькому костелі Св. Апостолів Петра і Павла відбувається Хресна дорога. Це богослужіння спонукає нас роздумувати над  терпінням Ісуса Христа під час  14 умовних зупинок (стацій) на шляху до Голгофи.

Оскільки не кожен з нас може відвідати Єрусалим і піднятися на справжню Голгофу, 15 березня 2015 року християни Здолбунова вирішили взяти участь у щорічному паломництві – традиційній хресній ході,яка відбувалася у Львові.

Початок ходи був біля храму св. Архистратига Михаїла, далі багатотисячна колона пройшла центральними вулицями міста до  собору св. Юра.

Цього року,  вперше під час ходи паломники несли два хрести, один з який традиційний. Другий же, малий березовий, був чи не найважливішим. Саме він був освячений у 2014 році на День незалежності. Цей хрест перебував з нашими військовими  під час обстрілу села Побєда, що на Луганщині. В бою було знищено майже все. Хрест лишився неушкоджений, ніхто з військових не загинув.

Протягом Хресної дороги, від зупинки до зупинки обидва хрести по черзі несли військові, волонтери, правоохоронці, працівники та студенти Українського католицького університету, монахи. На кожній із зупинок відбувалися читання Євангелія та промовляли молитву: За мир в Україні; За військових; За полонених; За керівників держави…

На завершення Хресної ходи біля Архикатедрального Собору Святого Юра священики відмовили спільну молитву та вділили всім Божого благословення.

 

Хресна дорога об’єднала представників Української православної церкви київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Римо-католицької церкви в Україні, які у єдності християнської спільноти молилися за кращу долю України та припинення військової агресії нав’язаної нам російським урядом.

 

Коментарі
Завантажується...