Здолбунівчанин отримав високу нагороду від Української церкви (відео)

0 430

У суботу, 27 січня, у Свято-Воскресенському соборі Рівного служба була особливою. Адже шість років тому в церковному житті Української православної церкви Київського Патріархату відбулась подія, яка стала знаковою для Рівненщини – рішенням Священного Синоду керуючим Рівненською єпархією з возведенням в сан архиєпископа був призначений владика Іларіон. За ці шість років церква значно збільшила свій вплив на духовне життя нашого краю, продовжила славні традиції підтримки патріотичних заходів і виховання українців у любові до Бога і України. Під час Революції Гідності священики Української церкви були поруч зі своїми вірними в найважчі дні боїв, а Михайлівський монастир у Києві став осереддям не лише духовного опору. Так само і на Рівненщині наша церква молитвами і справами допомагала «майданівцям». З початком російсько-української війни рівненське священство, з благословіння владики Іларіона, приєдналось до волонтерського руху. У храмах УПЦ КП молилися за перемогу і допомагали перемагати, збираючи кошти на ліки, бронежилети, форму нашим бійцям. Зараз створена капеланська служба, і священики з Рівненщини допомагають на фронті не лише вірним УПЦ КП, а всім, хто потребує слова Божого в складних умовах війни.

І все це – велика заслуга нашого владики! Вітаючи його з шестиріччям служіння на Рівненській землі, бажаємо і надалі бути нашим духівником і помічником у всіх справах на славу Бога і України!

І недаремно саме в цей день медаль «За жертовність і любов до України», якою УПЦ КП нагороджує з 2015 року, отримав наш земляк, головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні Іван Зима. У найважчі часи 2014-2015 року, коли на Сході у бійців не було ніяких аптечок, жодне звернення волонтерів до Івана Ярославовича не залишалося без уваги. Завжди була відповідь «Добре, я подумаю і передзвоню». І завжди питання вирішувалось. Крім активної співпраці з волонтерськими групами, Іван Зима організовував колектив свого закладу на підтримку армії, ще до пільг бійцям АТО забезпечував лікування нашим першим пораненим ветеранам. Спокійний і уважний, намагався допомогти кожному, хто повернувся з війни. Мало хто пам’ятає, але ще в 2004 році, під час першого «помаранчевого» Майдану, саме Іван Зима очолював групу здолбунівських лікарів, яка виявила бажання виїхати до Одещини для запобігання фальсифікаціям на виборах Президента України. Тому й активна допомога фронту в останні роки стала продовженням тодішньої активної громадянської позиції Івана Ярославовича.

Щиро вітаємо Івана Зиму з заслуженою нагородою, і переконані, що в майбутній Українській Перемозі є й часточка вашої праці!

Коментарі
Завантажується...