Здолбунівчанин запропонував реалізувати проект “Стіна” в новому спортивному комплексі

0 167

Реалізація проекту “Стіна” в новому спортивному комплексі у Здолбунові

Ілюстративне фото від редакції сайту
Ілюстративне фото від редакції сайту

Підготовка до фактичного будівництва спорткомплексу у нашому місті вже розпочата – встановлено нову трансформаторну підстанцію на 100кВА та огороджено сам будівельний маданчик. За попередньою інформацією, комплекс буде зведено згідно монолітно-каркасної технології з використанням “сендвіч” панелей у якості стін, що дасть змогу за короткий час та якісно звести даний обєкт.

Зрозуміло, що вся проектна документація вже оформлена та погоджена відповідними службами (відсутня в публічному доступі технічна інформація по даному спорткомплексу), але якщо є перспектива деяких змін, то пропоную використати наступний підхід (певного роду технологію) для оптимізації використання внутрішнього простору основної ігрової зали. Суть технології в тому, щоб використати північну стіну комплексу для побудови скеледрому з ситемою динамічної заміни рельєфу – за незначний відрізок часу змінити структуру скеледрому, не пошкодивши як головну стіну так і геометричні елементи; тобто, завдяки лише шуруповерту та змінним панелям – змінити складність прохідних трас. Основним недоліком даного скеледрому є несумісність з сендвічними панелями, які можуть деформуватись при силових навантаженнях спортсменів-скелелазів, тому пропонується північну стіну виготовити суцільно з моноліту (бетон та арматурний каркас).

Основа інноваціного підходу полягає в монтуванні кріплень на арматурну основу під час заливання бетону між обмежуючими щитами. Хоча все по-порядку.

Перш за все необхідно виготовити на токарному станку із шестигранних заготовок подовжені гайки довжиною 70 мм з розрахунком на болти більшого діаметра (на необхідний монтажний болт М10 береться заготовка на болт М12, а на болт М6 – М8), це дозволить нарізати нову різьбу у випадку надмірного навантаження при монтуванні зачепів:

01

Далі дві гайки приварюються між собою по граням згідно встановленої стандартної форми, а потім приварюються до відрізку арматури (на 100 мм менша ширини стіни) так, щоб гайки виступали вперед на 20-25 мм. Отвори гайок запінюються монтажною піною з двох сторін, що унеможливить потрапляння бетону на різьбу:

02

Перед заливкою бетону готові деталі приварюються до основного арматурного каркасу таким чином, щоб гайки максимально впирались в обмежуючий щит; оптимальна відстань між деталями – 500 мм:

03

Після заливання бетону та витримки згідно технологічних вимог, щити знімаються, стіна затирається, пінні заглушки видаляються, і як результат – готові до подальшого монтування отвори в бетоні:

04

По завершенні основних робіт можна встановлювати фанерні щити та скелелазні зачепи при умові, що болти будуть тримати як самі щити так і зачепи:

05

Таким чином, отримаємо стабільну систему, яка, при наявності двох монтажних болтів на одній зачепній осі, міцно фіксуватиме елементи й обмежить прокручування зачепу навколо основного болта.

Система динамічної заміни рельєфу (СДЗР) являє собою сукупність металевих скелетів, на які за допомогою болтів та скелелазних зачепів кріпляться фанерні щити; СДЗР – математично розрахована система, що дозволяє змінювати геометричні форми обєктів, замінюючи компоненти без застосування механічних операцій зварювання, обрізання, сверління; кожен компонент входить в розрахункову матрицю з відповідним кодуванням та маркуванням.

Автор Матеріалу – Согін Костянтин

Будь-які скарги, зауваження та “брудні слова” по даній статті можна надсилати на електронну адресу: sogin.corp@gmail.com.

Коментарі
Завантажується...