Здолбунівщина: одні плачуть, інші скачуть; або чому кришнаїтський фестиваль завершився на годину раніше

0 281

Нерідко в Здолбунові можна зустріти групу дивно вдягнених (для нашої місцевості) людей, які виспівують «Харе Крішна», б’ючи в барабани й тарілочки. Це кришнаїти, які поклоняються індуїстському божеству Крішні.

Звісно, в нашій країні свобода совісті, і нічого гіршого за Московський патріархат бути не може. Проте це не означає, що органи державної влади і місцевого самоврядування не повинні жодним чином реагувати на різні акції, що суперечать інтересам України.

Так от, 20 липня кришнаїти в гідропарку Здолбунова поставили сцену для відзначення якогось свого свята. Дозвіл на це вони, як і кілька років поспіль, отримали через підписання розпорядження міським головою Ігорем Ольшевським. Не можна сказати, що кришнаїти популярні в місті, тому на їх свята приходили завжди зо два десятки зацікавлених осіб, ну й просто зупинялись на хвилинку відпочивальники.  І ніхто б не звернув уваги на їх «свято» й цьогоріч, якби після похорону свого трагічно загиблого побратима Михайла Овдіюка на «вісімку» не прийшли колишні бійці батальйону «Горинь».

Screenshot_1З точки зору бійців, висловленої в мережі «Фейсбук» Олегом Гетманчуком, святкувати будь-що в день похорону бійця – цинічно й неправильно. Не має значення, що він загинув не на передовій під час бою, що він з Кунина, а не з міста. Адже цей молодий чоловік понад рік захищав Україну в гарячих точках війни з Росією! Віддати йому шану треба було й через скасування розважальних і святкових заходів у місті. Тому бійці підійшли до кришнаїтів з вимогою припинити святкування.

Зі слів секретаря міської ради Валентини Капітули, яка прибула на місце подій, траур у районі оголошений не був, тому законних підстав для скасування дозволу не було.

13781743_295215894160342_5817577538909603940_nІ ось тут найсуттєвіше: чи варто взагалі давати такі дозволи? Бійці стверджують, що кришнаїти декларували свою миролюбність і відстороненість від війни, навіть байдужість до неї. Що й не дивно, адже один з головних постулатів кришнаїзму – абсолютна заборона позбавляти когось життя. На цій підставі вони здебільшого відмовляються від військової служби. В умовах воюючої країни пропагувати такі речі – рівноцінно зраді свого народу. Хоча чи такий він уже «свій» для рівненських кришнаїтів? Спонсором заходу, як видно на плакатах, була фірма спецій і прянощів «Ямуна». Назва не випадкова – річка Ямуна є найбільшою притокою Гангу, і має своє сакральне значення в кришнаїзмі. Рівненська фірма випускає спеції і прянощі, але чи не на всіх упаковках – російська мова! Та ж російська – на рекламних плакатах заходу.  Як же ж тоді Закон про рекламу, який давним-давно передбачає обов’язкову українську мову – бо так визначено Конституцією?!

Насамкінець хочемо побажати Здолбунівській міській раді і Здолбунівській районній державній адміністрації наступного разу відправити цих «миротворців» у Донецьк , або й у Москву – адже саме там перебувають ті, хто вбивство людей виправдовує своїми геополітичними інтересами.

Свято, що мало тривати до 22 години, завершилось на годину раніше завдяки небайдужим учасникам війни на Сході. Що ж, вони дали приклад того, як мають діяти ті, хто до цього покликаний за своєю посадою.

Коментарі
Завантажується...