Здолбунівська первинна медицина “виборчих” ноутбуків не отримає: все давно роздано держслужбовцям

0 267

Здолбунівська районна державна адміністрація доволі оперативно надала відповідь на запит міської ради щодо долі ноутбуків, куплених на вибори 2012 року. Правда, відповідь змушує ставити значно більше питань, ніж це було спочатку.

Але спершу трохи загальної інформації. У 2012-му році Верховна Рада виділила Центральній виборчій комісії майже мільярд гривень (993,6 млн грн) для оснащення виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження – програмно-апаратними комплексами (ПАК). Вартість одного ПАКа становила 7 128 гривень. Пам’ятаєте вартість долара на той час? Комплекси були недешеві, та й тепер досвідчені програмісти кажуть, що ті ноутбуки цілком непогані.

У додатку до постанови ЦВК (від 13.09.2012 №892) є роз’яснення, яке саме обладнання входило до цієї системи:

– ноутбук,
– дві веб-камери,
– два активні USB-подовжувачі,
– два пасивні USB-подовжувачі,
– мережний подовжувач на 5 розеток,
– спеціальна металева шафа і трос безпеки (антивандальний захисний пристрій, що унеможливлює несанкціоноване вилучення ноутбука зі спеціальної металевої шафи), які замикаються ключами,
– спеціалізоване програмне забезпечення,
– інструкція користувача системи відеоспостереження.

У липні 2014-го року ЦВК прийняла постанову про передачу ПАКів до сфери управління обласних державних адміністрацій. Саме на передачу комплексів у 2014 році посилається Здолбунівська районна державна адміністрація у своєму листі, підписаному керівником апарату Ігорем Жовтанюком. Йдеться про передачу 44 ПАКів на баланс адміністрації і трьох ПАКів на відділ ведення Державного реєстру виборців. Далі розподіл відбувся таким чином:

 • Управлінню соціального захисту населення 8 штук;

 • Центру надання адміністративних послуг 1 штука;

 • Здолбунівській районній раді 2 штуки;

 • Відділу культури та туризму 2 штуки;

 • Відділу освіти 1 штука;

 • Управлінню промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку 3 штуки;

 • Відділу містобудування та архітектури 3 штуки;

 • Службі у справах дітей 3 штуки;

 • Відділу у справах молоді та спорту 1 штука;

 • Відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства 2 штуки;

 • Архівному відділу 1 штуку;

 • Апарату адміністрації 17 штук.

Також зазначено, що вільних програмно-апаратних комплексів у розпорядженні адміністрації немає.

Насправді ноутбуки передавалися в райони не в 2014 році – просто тоді нова влада узаконила процес, що вже відбувся.  У листопаді 2012-го року вийшла постанова ЦВК про порядок використання ПАКів. Згідно з нею ПАКи були передані державним адміністраціям. Саме тоді й відбувся розподіл. Проте не всі ноутбуки були передані відразу. Зокрема, один з них точно був переданий директору Здолбунівського краєзнавчого музею минулого року. Тобто процес собі йшов потроху всі ці роки.

Для остаточних висновків щодо адекватності розподілу ноутбуків необхідно бачити первинні документи, тобто власне самі акти передачі з датами, кількістю і прізвищами. Адже дільниць було 57, а передано ноутбуків на десяток менше. Отже, решта мала б бути залишена в обласній адміністрації? Можемо лише гадати, бо документів не надано. Велике питання, чому аж 17 ноутбуків було передано апарату адміністрації, де 25 працюючих (разом з головою, заступниками і техпрацівницею). Добре, кожному працівнику апарату по ноутбуку! А де поділась оргтехніка, на якій доти працювали державні службовці? Вся була списана? Чи справді ця оргтехніка потребувала списання?

До кого ці питання? Ми не можемо знати, бо не маємо документів з датами передачі ноутбуків. Можливо, всі вони були передані за головування Віталія Шуля? Більшість, але не всі. Бо в час призначення Олександра Бухала частина оргтехніки була в наявності в адміністрації. Скільки було роздано Бухалом, скільки Кондрачуком? Не знаємо, бо, знову ж, у листі немає підтверджуючих документів.

Зрештою, їх ніхто й не просив. Міська рада просила цифри: скільки було, кому роздані. Такі цифри адміністрація надала. Чи влаштує ця інформація депутатів, дізнаємося найближчим часом. Наразі ж зрозуміло, що розраховувати на «виборчі» ноутбуки Центр первинної медико-санітарної допомоги не може.

Коментарі
Завантажується...