Здолбунівська райрада засудила Президента, оголосила страйк та змусила втекти голову РДА

0 245
Здолбунівська райрада засудила Президента, оголосила страйк та змусила втекти голову РДА
Здолбунівська райрада засудила Президента, оголосила страйк та змусила втекти голову РДА

2 грудня відбулась позачергова сесія Здолбунівської районної ради, на якій розглядалась питання “Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України та Верховної Ради України”. Окрім значного депутатського складу на ній були присутні голова Здолбунівської районної державної адміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук та його заступник Яків Мельник, проте не було жодного депутата-регіонала. Окрім цього у залі перебувало понад пів сотні громадських активістів, членів УНП та Нашої України.

Першою ініціативою стала пропозиція поіменного голосування. Відразу по цьому Олександр Колінько запропонував розглянути питання про вивішення прапору Європейського Союзу на будівлі ради, а головний редактор місцевої районної газети та депутат з “Нашої України” Сергій Кондрачук закликав громаду послухати точку зору Віталія Шуля. Після виступу очільника РДА, у якому він підтвердив свою повну підтримку та відданість курсу президенту, депутат від “Свободи” Олександр Бухало запропонував висловити недовіру Шулю, проте Сергій Кондрачук зауважив, що відставка — це ультиматум, заявивши, що голова РДА повинен піти сам. Після цього інший депутат “нашоукраїнець” Юрій Пшеничний сказав, що “час компромісів минув, потрібно організовувати страйк”, цю думку повністю підтримав Олександр Бухало, який також закликав оголошувати у здолбунівському районі страйк.

Після цього і відбулось власне голосування на якому депутати одноголосно проголосували за звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо засудження політики Януковича та добровільної його відставки. Рішення щодо недовіри Віталію Шулю завдяки “нашоукраїнцю-ударівцю” Василю Тимощуку не виносилось, оскільки пан Тимощук сказав, що його немає в порядку денному. На пропозицію Кондрачука внести його відразу голова райради відповів відмовою, в результаті депутат з “Народної партії” Петро Мосійчук заявив, що у Здолбунівського району перше місце в області і що Шуль гарно працює. За кілька хвилин по тому, під час голосування по оголошенню страйку, громадські активісти Юрій Шадий та Любомир Кінах побігли на трибуну вимагати голосування щодо недовіри до Шуля. В результаті голова РДА, місце роботи якого сьогодні зранку охороняли озброєні люди, банально втік із залу через задній хід, депутати сміялись, що дивно як він не стрибнув у вікно. Так само під крики “ганьба” залишив залу і перший заступник голови РДА Володимир Сидорня.

Рішення про звернення районної ради до підприємств Здолбунівського району із закликом долучатись до страйку було прийнято майже через годину після початку сесії — о 15:25. Після цього громадськість та депутати почали вимагати у “опозиційного” голови райради поставити на голосування рішення по висловленню недовіри, на що Тимощук категорично не погоджується. Юрій Шадий закликає не випускати із залу депутатів, поки рішення по Шулю не буде прийнято. Підтримала цю точку зору і Світлана Ніколіна, заступник голови Української Народної Партії. Наразі в залі скандують “революція” та обіцяють не випускати із залу депутатів, якщо вони не проголсують недовіру Шулю. Кандидат у депутати до ВР Василь Тимощук робить все, щоб голосування не було, його підтримує “свободівець” Олекасндр Бухало, якого засивистують у залі. Сергій Кондрачук іде із залу гримаючи дверима, член УНП Вікторія Лех та громадський активіст Юрій Шадий вирішують блокувати двері із залу. За сприяння свободівця Олександра Бухала сесію переносять на п’ятницю. Далі буде.

Коментарі
Завантажується...