Здолбунівські депутати хочуть, щоб адміністрація пояснила долю майже шістдесяти ноутбуків, куплених державою

0 296

Немає іншої галузі, навколо якої в Здолбунові відбувається стільки протистоянь, як медицина. От і на бюджетній комісії Здолбунівської міської ради розглядалося кілька питань, пов’язаних з медициною.

Треба зазначити, що міська рада не відповідає за медичну галузь і не фінансує її. Медицина в підпорядкуванні Здолбунівської районної державної адміністрації, а фінансується в основному за рахунок субвенції з державного бюджету. Водночас грошей не вистачає, і останнім часом медики активно просять кошти в міської ради буквально на все. Хоча міська рада має латати дахи, робити дороги, тротуари, освітлення, дитячі майданчики і ще багато що для облаштування життєвого простору в місті. І зайвих грошей у міста немає.

Водночас депутати погодили тридцять тисяч на підрозділ «швидкої допомоги», і ці гроші мають піти на запчастини до автомобілів. Тут питань не було.

А от запит головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка викликав жваву дискусію. Він просив у міської ради мільйон гривень. П’ятсот тисяч на флюорограф і п’ятсот тисяч на ліки для пільгових категорій населення. Друге прохання депутати навіть не обговорювали, бо технічно неможливо профінансувати саме міських пільговиків, це потребує складної і неузгодженої процедури щоденних запитів, довідок і перерахувань. В іншому випадку – нецільове використання коштів і висновки правоохоронних органів.

Щодо флюорографа, то депутати пропонують сесії перерахувати лікарні 200 тисяч гривень, а не півмільйона. Мотивують це тим, що на флюорограф мають зібрати кошти всі сільські ради району, тому брати на себе левову частку видатків місту недоцільно. Більше того, депутат Тарас Калита заявив: «То Сухляк мільйон попросити з міської ради не посоромився, а чим він як обласний депутат допоміг місту?» На що заступник міського голови Володимир Кондратюк відповів, що на комісіях в обласній раді він не мав жодного разу підтримки від депутатів-здолбунівчан – маючи на увазі і Владислава Сухляка, і Володимира Ковальчука. В першу чергу мова йде про розв’язку (кільце) на Шкільній, до фінансувати яку має саме обласний бюджет. Проте не поспішає цього робити, бо в обласній раді відстоювати інтереси міста нікому.

Ну й не менш суперечливим було прохання головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Олега Сумка про фінансування 300тисяч гривень на закупівлю ноутбуків. Треба зазначити, що лікарі в амбулаторіях міста (а їх п’ять) мають укладати угоди з пацієнтами і вносити їх у базу даних. На триста тисяч таких ноутбуків (а ще краще стаціонарних комп’ютерів) можна купити аж надто багато. Секретар міської ради Валентина Капітула пропонувала депутатам погодити хоча б тридцять тисяч, на кілька комп’ютерів у міські амбулаторії. На що депутати резонно зауважили, що ніхто не знає бажаних технічних характеристик, а тому невідома ціна, а через це незрозуміло, на скільки ж комп’ютерів вистачить тих тридцять тисяч. Проте головне навіть не це. Кілька років тому під час місцевих виборів всі виборчі дільниці району (а їх 57!) були забезпечені ноутбуками. Ці ноутбуки мають зберігатися в адміністрації. Як казали сьогодні окремі депутати, ними користуються працівники адміністрації (хоча там явно менше працюючих, ніж п’ятдесят сім). Водночас депутати міської ради вважають, що саме ці ноутбуки могли б попрацювати на благо медицини району, адже вони мають бути зовсім нові, їх використовували максимум місяць. Тому депутати доручили апарату міської ради підготувати офіційне звернення до адміністрації з проханням пояснити, де ж ті ноутбуки.

Залишається сподіватися, що на майбутнє медики будуть звертатися за вирішенням своїх проблем за адресою, а не намагатися вирішити коштом міського бюджету проблеми, за які відповідає адміністрація.

Коментарі
Завантажується...