Здолбунівські депутати вважають, що пологове відділення потребує обладнання, а не пологових пакетів

0 272

Сьогоднішня бюджетна комісія Здолбунівської районної ради мала вирішите єдине питання: фінансувати пологові пакети з районного бюджету чи ні? Нагадаємо, що ця пропозиція головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка надійшла на президію ради, і бюджетною комісією не розглядалась. Водночас резонансна пропозиція викликала суперечливі думки в мешканців міста, тому й було скликано сьогодні комісію власне з цього питання.

На засіданні президії депутат Олександр Андріюк виступив проти фінансування пологових пакетів, адже рівень надання медичних послуг від цього не покращиться. Сьогодні його думку розвинув і підтвердив голова районної ради Олег Дацюк. Справді, всі ми хочемо, щоб наші жінки народжували в Здолбунові, а не в Рівному. Але безкоштовний пакет не врятує життя і здоров’я матері і дитини в разі виникнення ускладнень, і ніяк не допоможе їх продіагностувати. Наше пологове відділення не має теплих столиків для новонароджених, не має спеціального апарату УЗД для обстеження вагітних. Тому голова ради запропонував адміністрації розглянути спільно з головним лікарем потреби саме пологового відділення, щоб ті півмільйона, що районний бюджет міг би дати на пакети, дати на необхідне обладнання.

По суті заперечень не було, проте і голова адміністрації Сергій Кондрачук, і його заступник Леонід Власюк вважали, що на засідання комісії треба було запросити Владислава Сухляка, адже це його питання. На що голова ради резонно зазначив, що адміністрація є головним розпорядником коштів по відношенню до лікарні, тому досить і присутності голови і заступника.

Коли питання про те, щоб не виділяти кошти на пологові пакети, вже ставили на голосування, голова бюджетної комісії Ігор Жовтанюк запропонував депутатам самим поїхати в пологове відділення і переконатися, що саме треба там лікарям для кращої роботи. На що різко заперечив депутат Микола Висоцький:

«Немає чого там ходити депутатам. Є лікарі, скажуть головному, адміністрація підготує проект рішення, і проголосуємо. Практику ходіння по установах треба припиняти».

І схоже, що депутат правий. Ніхто не боронить кожному депутату, якщо йому щось цікаво, самому приїхати і поговорити із завідуючим відділенням. Але колективні походи по палатах і кабінетах справді не варто практикувати, і то з багатьох причин.

Отже, рішення комісією прийняте, в проекті рішення на сесію пологових пакетів не буде. А депутати тепер чекатимуть пропозицій від головного лікаря про те, яке ж саме обладнання потрібне пологовому відділенню.

Коментарі
Завантажується...