Здолбунівські податківці повідомили про зміни у законодавстві

0 252

6605 квітня  2016 року в приміщені  Здолбунівської міської ради відбувся семінар приурочений змінам в податковому законодавстві. В семінарі взяли участь фахівці філії ДП «Сервісно-видавничий центр» у Рівненській області та бухгалтера підприємств і установ району.На семінарі мова йшла про  основні зміни, які внесено до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 р. №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Під час заходу присутніх платників податків ознайомили з основними новаціями податкової реформи. Це зміни і щодо єдиного податку, що включає в себе  зменшення для платників ІІІ групи річного обсягу доходу з 20 млн. гривень до 5 млн. гривень; – збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ), підвищення ставок єдиного податку для 4 групи платників (сільгосппідприємств) та скасування на 2016 рік застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи.

17Також, присутнім розповіли про новації, що стосуються податку на доходи фізичних осіб. Це  встановлення єдиної базової ставки у розмірі 18% (замість двох діючих ставок 15% та 20%). Для дивідендів залишається ставка у розмірі 5%.

Щодо податку на нерухоме майно податківці повідомили про збільшення граничної ставки податку для нерухомого майна з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості та  встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. грн. для таких об’єктів нерухомості: квартири площею понад 300 кв.м, будинки – понад 500 кв.м.

Крім того учасники семінару дізналися і про зміни у сплаті  транспортного податку. Відтепер об`єктом оподаткування  є  автомобілі вартістю понад 750 МЗП та віком до 5 років. Ставка податку без змін – 25 тис. грн. в рік.

Стосовно оплати праці та оформлення трудових відносин платникам податків повідомили про нові штрафні санкції,  особливо було наголошено стосовно неоформлених  або неправильно  оформлених найманих осіб штрафна санкція становить   тридцять мінімальних  зарплат – 41340 грн.Розглянуто питання індексації заробітної плати та ряд інших питань, що стосується  заробітної плати.

Наприкінці зустрічі учасники заходу отримали відповіді на свої запитання.

Коментарі
Завантажується...