Здолбунівські працівники культури відвідали Кам’янець-Подільський

0 274
Здолбунівські працівники культури відвідали Кам'янець-Подільський
Здолбунівські працівники культури відвідали Кам’янець-Подільський

19 травня 2013 року в Україні відзначався Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва і саме в цей день працівники культури Здолбунівського району вирушили в туристичну поїздку до міста Камянець Подільський. «Квітка на камені». Так говорила про Кам’янець-Подільський Леся Українка. Сьогодні це місто називають перлиною України і відоме воно передусім як місто-фортеця, що здобула світову славу. Сам Кам’янець складається з двох частин – Нового міста (сучасного адміністративного центру) і Старого міста, що являє собою справжній музей під відкритим небом. Працівники культури району бродили тихими вуличками разом з досвідченим екскурсоводом який не тільки цікаво розповідав про історію міста а і читав чарівні поезії:

Мов лицар древній над каньйонам

В задумі спершись на роки,

Стоїш ти, Кам’янцю, в поклоні,

В обіймах Смотрича-ріки.

Ми дізналися, що майже кожна будівля має свою легенду, зберігає якусь таємницю. В одному, як переповідають жила наречена Богдана Хмальницького Розанда, недалеко мінарет зі скульптурою Матері Божої, площі Вірменський та Польський Ринок. Один із знакових об’єктів – Тріумфальна арка при вході до кафедрального Римо-Католицького костелу, збудована кращими майстрами Речі Посполитої. Візиткою міста є Стара фортеця. Звичайно не вистачило цілого дня, щоб насолодитися всіма красотами міста. Задоволені, втомлені і щасливі повернулись культпрацівники району додому з надією на нову цікаву поїздку чарівними містами України.

Провідний методист Здолбунівського районного будинку культури, голова профкому працівників культури Здолбунівського району Валентина Теребійчук

Коментарі
Завантажується...