Здолбунівські щирі серця зібрали для солдатів-земляків майже 30 тисяч гривень

0 344
Здолбунівські щирі серця зібрали для солдатів-земляків майже 30 тисяч гривень
Здолбунівські щирі серця зібрали для солдатів-земляків майже 30 тисяч гривень

Якщо хтось забув, то волонтерський рух у Здолбунові почався з активних дій секретаря міської ради Валентини Капітули. Далекої вже весни 2014 року саме вона першою зрозуміла, що наші хлопці не обійдуться без допомоги земляків. І робоча група, яка працює й дотепер, утворювалась з тих, кого до волонтерства долучила пані Валентина.

 Не дивно, що й День міста, концепцію якого розробляла саме Валентина Капітула, пройшов як суцільна акція підтримки наших солдатів – і тих, хто повернувся додому, і тих, хто досі на східному фронті.

         Коли на площу Героїв Майдану зайшли наші бійці, в багатьох на очах були сльози. Вони – особливі. Саме вони – гордість міста, наш захист і наша опора. Ці хлопці дуже різні, але всі вони заслуговують слів вдячності. І ці слова звучали і зі сцени, і від присутніх на площі здолбунівчан.

        На жаль, була й ложка дьогтю. Дисонансом виглядали партійні прапори Радикальної партії Ляшка, та що там прапори – навіть паперові скляночки для чаю теж були з символікою партії. А вже коли на площу виїхав БТР з прапором партії «Відродження», то це було апофеозом партійного блюзнірства. І до вчорашнього дня численні залізничні підприємства міста ремонтували техніку, допомагали армії – і всі їм були вдячні. І за цей черговий БТР теж вдячні. Але навіщо акцентувати на партійній належності керівника підприємства? Навіщо чіпляти прапор партії з виразною «прорегіоналівською» спрямованістю (нехай і в минулому) на техніку, що має тепер «розгрібати» наслідки керівництва країною саме цих «прорегіоналівських» сил? Ну й реальне ставлення бійців до всієї нашої політичної метушні яскраво продемонстрували бійці, які, втомившись слухати промовців, мовчки всі разом пішли до місця майбутнього пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні і поклали туди подаровані їм квіти. Бо пам’ять про це важливіша за всі партії.

         Зате все решта було цікаво й жваво. Відкриття мотузкового парку, конкурс на найсмачніший шашлик, лотерея «Нічна варта», аукціон – всі ці заходи збирали сотні учасників і глядачів. Люди смакували випічку, надану на продаж школами міста, купували патріотичну символіку, виготовлену учнями.

          Місто отримало й свого унікального ведучого аукціону – з цією роллю успішно справився директор нашого музею Олег Тищенко. Продавали різні речі – від привезених з передової військових сувенірів до доволі дорогих предметів декору. Завдяки успішній діяльності пана Олега продали все! Частину з унікальних речей покупці відразу ж подарували музею. Адже мине час, закінчиться війна, і всі ці речі стануть  безцінним свідченням героїзму і відваги наших хлопців.

          Активно купували мешканці міста й лотерейні квиточки. Декому навіть пощастило виграти зовсім не зайві електрочайник, фен, різні корисні в побуті речі. Але… Коли окремі громадяни категорично відмовлялись купити лотерейну за десять гривень, це було неприємно – але то їхнє право. А коли так само відмовлялись різні посадовці, то виникало тільки одне питання – чи не готуються ці панове зустрічати ворожу армію, не бажаючи допомагати своїй? І чому  в той час, коли чиїсь сини і чоловіки захищають їх можливість працювати в мирному місті, вони не бачать необхідності сплатити свій борг перед ними хоча б тими ж десятьма гривнями?

         Проте головне – абсолютній більшості людей було цікаво, майже кожен був задіяний у якійсь акції. Довелось чути міркування, що День міста вдався навіть краще, ніж День Незалежності.

         На вдячність заслуговують усі причетні – керівники підприємств, установ, організацій, їх працівники. Відповідально поставились до своїх завдань працівники відділу освіти, загалом освітяни міста. Ну й, звісно, міський голова Ігор Ольшевський і весь колектив міської ради, які доклали чималих зусиль для реалізації планів своєї колеги Валентини Капітули. Не сиділи склавши руки й волонтери робочої групи – вже згаданий Олег Тищенко проводив аукціон, Петро Пивоваренко, Микола Семенюк, Любов Ридош, Жанна Ковальчук активно забезпечували відпочивальників шашликами, пловом і печеною картоплею. Цілий день збирали кошти для солдатів Інна, Валерія і їхні подружки. Молодці, дівчатка!

        Загалом, свято з чудовим гаслом «Щирі серця – хоробрим серцям» вдалось. І щирих сердець здолбунівчан виявилось дуже багато, тому й буде можливість волонтерам допомогти хоробрим серцям – тим, хто на Сході підтверджує, що Здолбунів – місто відважних героїв!

Коментарі
Завантажується...