Здолбунівські соціалісти хочуть зберегти пам’ятник діячу НКВД

0 62

Неочікувано для більшості присутніх на засіданні бюджетної комісії знову виникло питання про доцільність демонтажу пам’ятника Миколі Приходьку. Адже голова місцевих соціалістів В’ячеслав Розенбаум приніс підписи одинадцяти родичів героя Радянського Союзу і ще трьохсот мешканців міста з проханням пам’ятник біля залізничного вокзалу не демонтовувати. Як аргумент прозвучало «він не був комуністом». Не був. Але, як резонно зауважили депутати Дмитро Сирота і Тарас Калита, він був працівником НКВД, що нічим не краще. І, безумовно, підпадає під закон про декомунізацію.

Те, що в Рівному на Дубенському кладовищі пам’ятник є, цілком нормально, бо поховання не підпадають під знесення. А от коли родичі говорять, що вони стурбовані закриттям музею Миколи Приходька в Здолбунові, то це маніпуляція з боку цих самих родичів. Бо останні роки запилюжене, брудне, заросле павутиною приміщення було схоже швидше на сарай, і тоді родичі не переймалися його занедбаним станом.

Зрештою, депутати вислухали заявника, але чемно повідомили, що закон буде виконано з настанням теплої погоди, коли демонтаж буде технічно можливим. Планується перевезти пам’ятник на територію музею, якщо сама цементна скульптура зможе витримати переїзд.

Коментарі
Завантажується...