Здолбунівські соціалісти хочуть зберегти пам’ятник діячу НКВД

0 224

Неочікувано для більшості присутніх на засіданні бюджетної комісії знову виникло питання про доцільність демонтажу пам’ятника Миколі Приходьку. Адже голова місцевих соціалістів В’ячеслав Розенбаум приніс підписи одинадцяти родичів героя Радянського Союзу і ще трьохсот мешканців міста з проханням пам’ятник біля залізничного вокзалу не демонтовувати. Як аргумент прозвучало «він не був комуністом». Не був. Але, як резонно зауважили депутати Дмитро Сирота і Тарас Калита, він був працівником НКВД, що нічим не краще. І, безумовно, підпадає під закон про декомунізацію.

Те, що в Рівному на Дубенському кладовищі пам’ятник є, цілком нормально, бо поховання не підпадають під знесення. А от коли родичі говорять, що вони стурбовані закриттям музею Миколи Приходька в Здолбунові, то це маніпуляція з боку цих самих родичів. Бо останні роки запилюжене, брудне, заросле павутиною приміщення було схоже швидше на сарай, і тоді родичі не переймалися його занедбаним станом.

Зрештою, депутати вислухали заявника, але чемно повідомили, що закон буде виконано з настанням теплої погоди, коли демонтаж буде технічно можливим. Планується перевезти пам’ятник на територію музею, якщо сама цементна скульптура зможе витримати переїзд.

Коментарі
Завантажується...