Здолбунівський історико-краєзнавчий музей в дії або урочисте відкриття першої музейної кімнати

0 421

IMG_5256У День прапора відчинив свої двері для відвідувачів Здолбунівський краєзнавчий музей. Звичайно, це ще не повноцінне відкриття, наразі працює лише одна кімната, присвячена Небесній сотні і російсько-українській війні.

Проте в приміщенні зроблено дуже багато роботи, і майже все – заслуга спонсорів і волонтерів, яких вдалося залучити директору музею Олегу Тищенку.

Людей на відкриття зібралось чимало, в ніби й велику кімнату всі зайти не змогли. Олег розповів про саму експозицію, про кожного, хто долучився й допоміг. У відкритті взяв участь директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, приїхали народний депутат України Олександр Дехтярчук і депутат Рівненської обласної ради, колишній її голова Володимир Ковальчук. Якраз їхня поява і виступи не всіма присутніми були сприйняті позитивно. Здолбунівські активісти в мережі Фейсбук і в розмовах говорили про піар за будь-яку ціну і на всьому, властивий названим політикам.

Проте у відкритті було головне – щирі слова, непідробні емоції. Подяки волонтерам, які розгребли тонни сміття, працюють над експонатами, і справді заслуговують оплесків і вдячності за свою титанічну працю.

IMG_5233Особливої уваги заслуговує Яна Униченко, біженка з Луганська, яка робила розписи, присвячені темі війни. Неймовірно позитивна людина, вона тут, у Здолбунові, знайшла друзів і підтримку, стала символом музейних волонтерів.

IMG_5271Великий обсяг роботи зробила працівниця музею Вікторія Шевченко, адже через її дбайливі руки пройшли десятки експонатів, і часом дуже трагічних.

IMG_5178

У музейних вітринах – особисті речі загиблих здолбунівчан Василя Жука, Олексія Сапожнікова, Павла Петренка, Тараса Якимчука. Ті, хто був у волонтерському штабі, коли привезли речі Василя Жука, досі пам’ятають запах крові і пороху, досі відчувають той жах, що огортав душу при думці про загибель нашого земляка. Кожен житель міста має прийти до музею і побачити ці речі, щоб ні в кого не виникало поширених останнім часом думок про «шалені» гроші, які заробляють наші бійці.

Хочеться побажати нашим музейникам успіхів у створенні нових експозицій, а владі усвідомлення важливості музею для міста. Адже ми маємо команду, яка може зробити його кращим в області. Гріх цим не скористатися.

Коментарі
Завантажується...