Здолбунівський навколомедичний трилер: підпали, крадіжки та недозвільнений керівник…

0 169

 

Здолбунівський навколомедичний трилер: підпали, крадіжки та недозвільнений керівник...
Здолбунівський навколомедичний трилер: підпали, крадіжки та недозвільнений керівник…

Останнім часом Здолбунівщина стала буквально полігоном з випробування «нових» методів піару, політичної боротьби, та й просто навколо політичних розборок. Інколи всі ці розбірки не мають жодного впливу на повсякденне життя людей і цікаві лише «посвяченим». А інколи – ще й як впливають. Зокрема, найбільш резонансною темою останнього часу є навколомедичні баталії, які стосуються як не головного лікаря центральної районної лікарні Владислава Сухляка, то керівника первинної медицини району Олега Сумка.

Не так давно депутати районної ради мали нагоду почути від головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олега Сумка, що його структура суттєво недофінансовується, а от районна лікарня має достатньо коштів. Мовляв, Сухляк має більше за рахунок Сумка (хай уже читачі вибачать за ці прізвища і деталі). Була пропозиція провести аудит діяльності ПМСД і Сумка як головного лікаря. Причому сам Сумко на цьому й наполягав.

Складно сказати, хто і в якому форматі проводив перевірку діяльності ПМСД, але між собою депутати і причетні службовці говорили про значні порушення в діяльності Сумка. Протягом минулого року, поки районна лікарня економила на всьому і, відповідно, вклалася в кошторис, Сумко підписував надбавки і собі, і колективу. Звісно, грошей не вистачило, як і не вистачає їх у цьому році. Але якщо директорам шкіл наша районна влада в особі Кондрачука і Орлова постійно нагадує, що лише вони відповідають за те, щоб вкластися у виділені кошториси, то Сумко ж свій, давній член «Нашої України» і команди Тимощука. Його жаліють, йому треба допомагати…

Наслідком критичної ситуації стало те, що 1 червня Олег Сумко написав заяву на звільнення з займаної посади за згодою сторін. Вона була зареєстрована в загальному відділі адміністрації і завізована головою адміністрації Сергієм Кондрачуком. Далі мало готуватись розпорядження і проводитись комісії районної ради, які мали б погодити звільнення Сумка. Всі завмерли в очікуванні: невже правда? Невже для нової влади справді існує закон, а не свої-чужі? Невже не стануть прикривати «свого», який лише шкодить галузі?

Ні, не склалось… Через тиждень Сумко заяву забрав. Питання до юристів і контролюючих органів, як можна забирати заяву, яка вже підписана. Можливо, все так просто, бо кадрами в адміністрації керує дружина заявника, Галина Сумко? Подейкують, що саме завдяки її старанням свого часу в контракті її чоловіка з’явився пункт про п’ятдесятивідсоткову надбавку до зарплати, який неухильно виконувався весь час перебування Сумка на посаді.

Були також спроби організувати підлеглих на «захист» Сумка. Цікаво, від кого його мали захищати, якщо ніхто на нього й не посягав? Дружні стосунки і з Кондрачуком, і з Тимощуком убезпечили Сумка від звільнення навіть тоді, коли він сам цього раптом захотів (чи просто злякався можливих наслідків, якби залишився на посаді?). Вочевидь, зараз керівники району отримали запевнення від правоохоронних органів, що ніхто не дасть образити їх друга, а тому він і забрав заяву.

І останній штрих… Бухгалтерія ПМСД орендує кімнату в приміщенні центральної районної лікарні. Кілька днів тому без будь-якого злому, просто за допомогою ключа «хтось» проник у приміщення і виніс звідти ноутбуки та фінансову документацію. Як там кажуть наші улюблені московські пропагандисти: «Совпадение? Не думаю…»

Підпали, крадіжки, фінансові порушення… Якщо боротьба Сумка за «місце під сонцем» триватиме такими темпами й далі, від районної медицини скоро не залишиться каменя на камені… І щось не видно, щоб відповідальні «реформатори» в особі Кондрачука і Орлова принаймні щось зробили для адекватного реагування на ситуацію.

Коментарі
Завантажується...