Здолбунівський навколомедичний трилер: підпали, крадіжки та недозвільнений керівник...

Здолбунівський навколомедичний трилер: підпали, крадіжки та недозвільнений керівник…

Останнім часом Здолбунівщина стала буквально полігоном з випробування «нових» методів піару, політичної боротьби, та й просто навколо політичних розборок. Інколи всі ці розбірки не мають жодного впливу на повсякденне життя людей і цікаві лише «посвяченим». А інколи – ще й як впливають. Зокрема, найбільш резонансною темою останнього часу є навколомедичні баталії, які стосуються як не головного лікаря центральної районної лікарні Владислава Сухляка, то керівника первинної медицини району Олега Сумка.

Не так давно депутати районної ради мали нагоду почути від головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олега Сумка, що його структура суттєво недофінансовується, а от районна лікарня має достатньо коштів. Мовляв, Сухляк має більше за рахунок Сумка (хай уже читачі вибачать за ці прізвища і деталі). Була пропозиція провести аудит діяльності ПМСД і Сумка як головного лікаря. Причому сам Сумко на цьому й наполягав.

Складно сказати, хто і в якому форматі проводив перевірку діяльності ПМСД, але між собою депутати і причетні службовці говорили про значні порушення в діяльності Сумка. Протягом минулого року, поки районна лікарня економила на всьому і, відповідно, вклалася в кошторис, Сумко підписував надбавки і собі, і колективу. Звісно, грошей не вистачило, як і не вистачає їх у цьому році. Але якщо директорам шкіл наша районна влада в особі Кондрачука і Орлова постійно нагадує, що лише вони відповідають за те, щоб вкластися у виділені кошториси, то Сумко ж свій, давній член «Нашої України» і команди Тимощука. Його жаліють, йому треба допомагати…

Наслідком критичної ситуації стало те, що 1 червня Олег Сумко написав заяву на звільнення з займаної посади за згодою сторін. Вона була зареєстрована в загальному відділі адміністрації і завізована головою адміністрації Сергієм Кондрачуком. Далі мало готуватись розпорядження і проводитись комісії районної ради, які мали б погодити звільнення Сумка. Всі завмерли в очікуванні: невже правда? Невже для нової влади справді існує закон, а не свої-чужі? Невже не стануть прикривати «свого», який лише шкодить галузі?

Ні, не склалось… Через тиждень Сумко заяву забрав. Питання до юристів і контролюючих органів, як можна забирати заяву, яка вже підписана. Можливо, все так просто, бо кадрами в адміністрації керує дружина заявника, Галина Сумко? Подейкують, що саме завдяки її старанням свого часу в контракті її чоловіка з’явився пункт про п’ятдесятивідсоткову надбавку до зарплати, який неухильно виконувався весь час перебування Сумка на посаді.

Були також спроби організувати підлеглих на «захист» Сумка. Цікаво, від кого його мали захищати, якщо ніхто на нього й не посягав? Дружні стосунки і з Кондрачуком, і з Тимощуком убезпечили Сумка від звільнення навіть тоді, коли він сам цього раптом захотів (чи просто злякався можливих наслідків, якби залишився на посаді?). Вочевидь, зараз керівники району отримали запевнення від правоохоронних органів, що ніхто не дасть образити їх друга, а тому він і забрав заяву.

І останній штрих… Бухгалтерія ПМСД орендує кімнату в приміщенні центральної районної лікарні. Кілька днів тому без будь-якого злому, просто за допомогою ключа «хтось» проник у приміщення і виніс звідти ноутбуки та фінансову документацію. Як там кажуть наші улюблені московські пропагандисти: «Совпадение? Не думаю…»

Підпали, крадіжки, фінансові порушення… Якщо боротьба Сумка за «місце під сонцем» триватиме такими темпами й далі, від районної медицини скоро не залишиться каменя на камені… І щось не видно, щоб відповідальні «реформатори» в особі Кондрачука і Орлова принаймні щось зробили для адекватного реагування на ситуацію.

 • оленка

  може вже вистачить центр поливати брудом!

 • Петро

  медичні працівники працюють в двох організаціях, заробітну плату потрібно платити всім працюючим, а те що сумко добивається коштів для медиків на селі, бо девкого немає за що дітям хліба купити чи цукерку чи ліків і все проти нього так повертається значить НЕПОВАЖАЮТЬ “СІЛЬСЬКИХ МЕДИКІВ” хай видихають чи як?

  • Rina

   Шкода, правда, що через надмірну роздачу надбавок собі і своїм керівним працівникам, як результат сільські медики не можуть отримати навіть те, що вони заробили своєю працею. (

   • Вадим

    Ріна, почитайте останній коментар від Миколи. І тоді побачите, де гроші сільських медиків.
    До речі, медики зі стоматологічної поліклініки кажуть, що Сухляк В.О. не приймав там ніколи ні в межах робочого часу, ні поза межами.
    А інші медики, що не зі стоматологічної поліклініки, кажуть, що його 70% часу немає на робочому місці.
    Цікаво, хто з них правий?

 • Тетяна

  Звідки така неправдива інформація? Скільки можна писати про Олега Ярославовича та Владислава Олеговича? Треба краще зробити щоб ніхто з людей не страдав.

 • Тарас

  Ви знаєте, я ще раз перечитав текст і ваш коментар, Петре. В матеріалі ні жовчі. ні ненависті, ні озлоби, ні гнилі. Ви пишете про себе по відношенню до Ніколіної, вживаючи саме такі емоційно забарвлені слова. Є претензії по темі – пишіть!!! Нічого сказати – припиніть “мочити” Ніколіну. Стоїть же вона вам поперек горла, раз так лютуєте. І до адміністратора – видаляйте коменти не по темі, бо вже дістав цей клуб ненависників Ніколіної своєю бридотою…

 • Сергій

  Шановні коментатори! Якщо ви думаете що інтернет ресурси здолбунівщини читають тільки тупі зомбі то ви помиляєтесь ,люди самі зроблять свої висновки з того чи іншого матеріалу.І не потрібно принижувати людей ,насправді 99% в статі це є правда адже в ці розбори втягнута велика кількість мешканців району і області.Є випадки що в сім”я тріщить бо хтось за одного а хтось за іншого,а влада краще б справами займалась а не бабськими справами і самопіаром на вибори ,ще раз люди самі розберуться і вже розбираються в своїй більшості

 • Мерк

  Майбутні вибори повинні прибрати десятирічного шкідника і пристосуванця з насидженого місця. Одне тільки робить, що самопіариться та підбурує своїх однодумців до різних конфліктів, завжди ховаючись за кимось, залишаючись білим та пухнастим.

 • Зоя

  ми всі памятаємо Вас при владі і чомусь не памятаємо Ваших заслуг, і перш ніж писати всілякі плітки- краще б зібрали достовірну інформацію, а не бруд. Сумка підтримали і наполягли забрати заяву не друзі – його підтримав колектив, який цінує і хоче з ним надалі працювати, хоча одиниці з них були проти- але це було як капля в морі.

  • Rina

   Колектив підтримав уже після того як він забрав заяву!

   • Тетяна

    Ні колектив натиснув на свого керівника відкликати заяву, якщо ви не володієте інформацією то будь ласка не пишіть всяку дурню.

 • Вероніка

  Для всіх добрий не будеш, але роби добро – воно тобі вернеться – це слова про Олега Ярославовича, який за свою лікарську діяльність врятував не одне людське життя, але чомусь здолбунівчани забули про це, він порядний і чесний, справедливий, то як така людина може бути поганим керівником.

  • Rina

   Хороший спеціаліст не означає хороший керівник!

   • Вероніка

    якщо більшість працівників хочуть бачити Сумка керівником, то це щось значить!!!, а думка однієї людини нічого не варта

 • Тарас

  То все ж таки – що саме в статті є неправдою? Темою матеріалу була не Ніколіна, я знову прошу адміністратора звернути увагу на коменти не по темі, які якраз і принижують людину, постійно навішуючи ярлики. А що саме неправда? Якщо це все ж правда, яка комусь не подобається, то просто промовчіть! А то якраз ви ведете себе як баби на базарі…

  • Ірина

   Що саме не правда, я Вам скажу….В статті багато неправди, зокрема про крадіжку в бухгалтерії!!! Незнаю звідки такі дані, але ніяка фінансова документація не пропадала. Цікаво з чиїх чуток була написана дана стаття)))

 • микола

  так економила ЦРЛ на всьому кошти у минулому році (2014)- копії і оригінали листа Здолбунівської районної лікарні від 25.12,2013 №1625-01/13 знаходяться в відділі кадрів ЦРЛ

  УКРАЇНА
  ЗДОЛБУНГВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
  РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  РОЗПОРЯДЖЕННЯ
  голови районної державної адміністрації

  31 грудня 2013 року №154-к
  Про встановлення надбавки

  Керуючись статтями 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», спільним наказом Міністерства праці та соціальної, політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10,2005 №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення»:
  1. Встановити – головному лікарю Здолбунівської центральної районної лікарні – з 01 січня 2014 року:
  – надбавку за складність, напруженість у роботі в розмірі 50 відсотків посадового окладу;
  – доплату за роботу лікарем-стоматологом у межах робочого часу за основною посадою у розмірі 25 відсотків посадового окладу лікаря відповідної спеціальності.
  2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадмініетрації Федорука О.В.
  Підстава: лист Здолбунівської районної лікарні від 25.12,2013 №1625-01/13

  голова адміністрації В.Шуль

 • Оксана

  “Підпали, крадіжки, фінансові порушення… Якщо боротьба Сумка за «місце під сонцем» триватиме такими темпами й далі, від районної медицини скоро не залишиться каменя на камені” … Я не знаю , що залишиться від нашої медицини, але з такими недвозначними , але бездоказовими, звинуваченнями будь-кого в кримінальних злочинах від нашого інформаційного ресурсу теж може залишитись лише камінь. Шкода.. Думаю, в статті продемонстровано не надто витончену методику маніпулювання громадською думкою , щось на зразок “ми думали( але не бачили), що той злощасний вінок підклав саме Тимощук, то і помстились йому, а тепер ми думаємо ( але не бачили) , що лікарню підпалив саме Сумко ( а ще щось там ніби вкрав, накрутив з грошима тощо) , то і звинуватимо його заодно вже і у всіх людських гріхах” .
  До речі, я точно знаю , що відкликати заяву на звільнення юридично цілком можливо. А ще я переконана , що, якщо існує протистояння двох гілок медицини в районі , то в цьому вина неодмінно обох керівників, а в статті чомусь вона виключно одноосібна.І якщо так переконано стверджувати про надбавки Сумку, то озвучте, будь-ласка, відсоток надбавки Сухляка, чи категорично напишіть , що її немає, не було і не буде…А ще хотілося б побачити фотокопію довідки про “значні порушення Сумка , виявлені в ході аудиту його діяльності , а то , чесне слово, таке джерело інформації , як “депутати і службовці між собою говорили” для мене аж ніяк не аргумент . Одним словом– хороша стаття, але якась аж надто тенденційна , однобока і без претензій хоч на якусь аналітику.

 • Оксана

  Ось бачу , що багато коментарів вже видалено..Я розумію бажання Здолбунів ком привчити читачів аналізувати і коментувати саме викладену інформацію в статтях, а не сам інформаційний ресурс чи його керівників. Але погодьтесь , доки статті більше нагадуватимуть плітки , будуть тенденційними та упередженими – доти коментарі будуть схожі на обпльовування брудом. В кращому випадку цей ресурс перестануть читати . Спочатку ті , хто вміє висловлюватись виключно цензурно, а потім і усі інші..
  А якщо повернутись до статті, то проблема медицини, протистояння в районі дійсно є. Але жодної глибинної причини такого стану , як і жодного прізвища реальних винуватців, жодной суті проблеми так і не висвітлено, не проаналізовано , жодного ймовірного шляху виходу із кризи не намічено. Для чого тоді взагалі піднімати тему, якщо вона вивчена на базарному рівні. Хіба для того , щоб почитати коментарі, посилити протистояння ще більше, і між читачами також..

  • Світлана

   Оксано, в неділю з іншого ресурсу було видалено два коментарі – один з них, палко підтриманий модератором, міг би стати підставою для кримінальної справи. Він там “висів” два дні. Як тільки з’явився коментар з іншою точкою зору – було видалено обидва. І ніхто не волав про утиски свободи слова чи базарні плітки.
   Щодо детального і грунтовного висвітлення теми, то тут погоджуюсь. Але! Це не аналітика, а просто виклад певних подій. І то скорочений, доволі схематичний. Бо, на жаль, немає ні офіційної позиції влади, ні хоча б адекватного реагування. Щодо порад і шляху виходу з кризи… Оксано, є керівництво району і ПМСД, нехай вони і пропонують, і беруть на себе відповідальність. Тим більше що досі в них непогано виходило радити всім, що кому робити.
   І останнє: адміністратор сайту бачить, що чи не всі коментарі під різними іменами писані з однієї адреси. Створюється враження масового громадського обурення. Це що, не маніпуляція? Причому жодне з тих імен не є справжнім. Так що легко лупити Ніколіну, яка свою позицію висловлює відверто. Важко з анонімним багатоликим коментатором, який цілий день строчить нібито від різних людей що в голову прийде…

   • Оксана

    Я не читаю регулярно усі ресурси, тому і не завжди зауважую там видалення коментарів . Але це нічого не змінює . Якщо усі так роблять , отже і я можу – для мене якийсь дивний аргумент виправдання.. Пропустимо “детальний і грунтовний виклад”, погоджуюсь , що не зобов’язані давати рецепт виходу із кризи, але чому так однобоко?

    • Оксана

     До речі , ось знову ” є керівництво району і ПМСД, нехай вони і пропонують, і беруть на себе відповідальність.” А де керівництво ЦРЛ? Чи воно тут зовсім ні при чому ? А хто тоді з ким протистоїть?

   • Вадим

    Це не виклад певних подій, це гвалтування інформації і плювок в обиччя читачів. Ви пропонуєте людям суцільний абсурд, це навіть не якісь там версії тих чи інших подій, це брехня на брехні.
    Читати це без нормального обурення автором і сайтом не можливо.

X