Здолбунівський цементний завод організував у місті збір відпрацьованих батарейок

0 245
Здолбунівський цементний завод організував у місті пункти збору відпрацьованих батарейок
Здолбунівський цементний завод організував у місті пункти збору відпрацьованих батарейок

Напевно кожен з нас бачив на батарейці такий значок (на фото зліва), а він друкується на кожній батарейці не дарма. Наприклад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 л води. У сольових батарейках міститься цинк, марганець, кадмій, нікель,свинець, кислоти, луги, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і ґрунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо. Дані речовини погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.

Вихід є!!! Якщо батарейки збирати правильно, то для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів. Тому доцільніше їх викидати в спеціальні контейнери , та в подальшому налагодити переробку батарейок, ніж просто викидати їх на загальні сміттєзвалища. Таким чином, кожен з нас внесе свій внесок у збереження навколишнього середовища і покращення умов життя для нас і для майбутнього покоління.

За ініціативою ПАТ «Волинь-Цемент» вже розпочато збір батарейок: восени 2013р. була встановлена скринька на території підприємства, яка знаходиться на прохідній в адміністративному корпусі №2 . За цей час було зібрано та передано на переробку у ДП «Аргентум», м. Львів, вже понад 40-к кілограмів батарейок! Разом з тим, підприємство дбає про довкілля не лише на підприємстві: 01.04.2014р. в торговій мережі міст Здолбунів, Здолбунів – 2 та СМТ Квасилів було встановлено 8 нових контейнерів для збору батарейок зокрема:

  • м. Здолбунів- супермаркети «Колібріс», Будинок культури цементників та «Гастроном» поблизу залізничного вокзалу
  • м. Здолбунів – 2 («селище цементників») – магазин «Добробут»
  • смт. Квасилів – магазин «Добробут» та магазин «Продукти» поблизу залізничного переїзду

В даних точках прийому Ви безперешкодно та абсолютно БЕЗКОШТОВНО можете принести та здати батарейки на утилізацію.

Підприємство в черговий раз показує свою зацікавленість в вирішенні на перший погляд простих проблем екології. Копнувши глибше, ми розуміємо всю небезпеку, яку приховують звичайні побутові батарейки і якщо не почати їх збирати зараз це може призвести до небезпек в майбутньому.

З турботою про довкілля,

Адміністрація ПАТ «Волинь-Цемент»

Коментарі
Завантажується...