Здолбунівський вчитель захищатиме в суді честь і гідність, яких у нього, схоже, немає

0 346

Ніколи не вважала, що вчителі мають бути еталоном для учнів і суспільства. Зрештою, вчитель – це професія, робота, і учнів та батьків мають першочергово цікавити професійні якості педагога. Мене вчили чудові, часто унікальні вчителі, дехто з них став легендарними для поколінь здолбунівчан.  Я й досі переважно поняття не маю, якими вони були вдома, з друзями, з колегами. Мене це не цікавило. А от те, що всі вони інколи помилялися, вміли сказати «вибачте, діти», я точно пам’ятаю. Ми їх любили захопленою учнівською любов’ю, яка переросла в дорослу повагу і розуміння. Були винятки. Один вчитель міг принизити і словом, і дією. Ми страйкували – тоді, в радянському союзі! І завдяки мудрому директору той вчитель до кінця навчання пальцем нікого не зачепив. До речі, батьки в процес не були задіяні ніяк. Це був час дитячої самостійності, коли ми самі вирішували свої проблеми.

До чого це я? Бо той наш вчитель принаймні не брехав і не подавав до суду на директора і учнів. Все ж мав гідність мовчки сприйняти той наш страйк. А зараз у Здолбунівській ЗОШ №5 дивний конфлікт, за яким спостерігати все огидніше.

Отже, мама і учень стверджували, що вчитель Роман Прилуцький взяв учня за вухо і повів до дошки за привітання «Слава Україні!» Що мав би зробити вчитель? Та сказати, що погарячкував, день був важкий, комуналка дорога, учні дістали, втомився. На все це вчитель має право – він людина! Просто сказати «Вибачте, був неправий!», і все.

І, вчитель спершу не пам’ятає, чи брав учня за вухо. Потім з’являється версія, що учень бігав на перерві, і вчитель так покарав його за поведінку. Це взагалі чудово! Знаю, що на мене накинуться поборники тези «бігати не можна, бо можна впасти», але природа створила все так, що діти бігають. І перерви якраз для того й існують.

Але то все таке… Після догани за рукоприкладство вчитель найняв адвоката, і у відео, яке ми вам пропонуємо переглянути, адвокат каже, що Прилуцький помітив, що цей учень краще засвоює матеріал, коли стоїть. І це був такий педагогічний прийом… І знаєте, це вже дно. Кілька питань: як саме вчитель мав шанс помітити, що хлопчик краще запам’ятовує, коли стоїть? Що, в класі прийнято стояти під час уроку, чи вчитель уже ставив цього учня до дошки?

Мама хлопчика, Іванна Ходорчук, вважає, що догани мало – вчитель має піти з роботи. І знаєте, тепер я з нею солідарна. А вчителям хочу нагадати, що коли ми говоримо про погане і часто невиправдано зневажливе ставлення до вчителя, то це вина таких, як Прилуцький. Як на мене, то це й питання вчительської честі – і не лише для вчителів ЗОШ №5, – щоб «новатор» Прилуцький випробовував свої нові методики викладання десь у інших місцях.

 

А відео подивіться. Особливо виступ адвоката. Це шедевр.

 

Коментарі
Завантажується...