Здолбунівським педагогам згнову зняли надбавку за престижність праці

0 297

prava67843Вчора до нашого сайту звернувся обурений читач: «Педагогам Здолбунівського району знову зняли доплату за престижність 20%, яку почали виплачувати лише з жовтня 2015 р. Скільки це триватиме?Що у Здолбунівському районі вчителі гірші за освітян інших районів області? Чи влада знову забула про свої обіцянки?»

Якщо відверто, запитання нас здивувало. Адже зовсім недавно на сесії Здолбунівської районної ради голова адміністрації Сергій Кондрачук з ентузіазмом розповідав про те, що цьогорічний освітянський бюджет значно кращий за попередній, і що проблем із зарплатою не буде.

Ми запитали про те, що відбувається з учительськими зарплатами, начальника фінансового управління Володимира Нечипорука і начальника відділу освіти Лілію Карпенко.

Отже, спробуємо коротко і зрозуміло.

У 2014 році Кабмін змінив умови виплати 20%-ї надбавки за престижність праці, запроваджену  2011 року. Вона становила 20% посадового окладу. Фактично, її скасували у березні 2014 року. Але є нюанси. У Кабміні заявляють, що її не скасовували, лише запровадили нові норми. Якщо раніше ця виплата була фіксованою і її автоматично нараховували, то тепер керівникам дозволили виплачувати надбавку у меншому розмірі або не виплачувати взагалі. Тобто керівники району нічого не порушують – вони мають право не платити цю надбавку взагалі при відсутності достатнього фонду оплати праці.

Так само відбулись зміни у нарахуванні індексації. Як пояснив Володимир Нечипорук, за базу розрахунку індексації взято січень 2015 року, тому наразі підстав для її нарахування немає – хіба що різко зменшиться зарплата або буде значна інфляція. Водночас, за твердженням Володимира Михайловича, вчителі нічого не втрачають, адже їм у грудні підвищили зарплату.

Ми поцікавились у вчителів реальним станом виплаченої у кінці минулого року зарплати і тим, які кошти вони отримають за січень 2016 року. Зі слів педагогів і бухгалтерів шкіл, зарплата за січень буде нижчою на суму до 500 гривень.

Ми запитали начальника відділу освіти Лілію Карпенко, чи відомо їй про те, яка ситуація в інших районах області. Відповіді на запитання в неї не було.

Наразі директори шкіл отримали роз’яснювальний  лист від відділу освіти, з текстом якого  ви можете ознайомитися.

8

Коментарі
Завантажується...