Зі Здолбунова на селище маршрутка коштує не 2 гривні, а 67 копійок

0 234
Зі Здолбунова на селище маршрутка коштує не 2 гривні, а 67 копійок
Зі Здолбунова на селище маршрутка коштує не 2 гривні, а 67 копійок

Як відомо, в зв’язку з підвищенням цін на пальне з 16 квітня значно зросла оплата за проїзд в маршрутках Рівне-Здолбунів та тих, що рухаються в напрямку селища Мізоч та сіл району. Якщо раніше із Рівного у Здолбунів пасажири платили 4 гривні, то тепер їм доводиться платити 6.00 гривень.
Найбільшим роздратуванням для здолбунівчан є той факт, що оплата проїзду по місту становить 2 гривні. Тобто ціна зросла вдвічі. А якщо їхати маршруткою на селище, так званий Здолбунів – 2, взагалі доводиться платити 3 гривні. Хоча це той самий Здолбунів, а не окрема адміністративна одиниця.
Редакція нашого сайту провела з приводу підвищення цін в маршрутках своє розслідування. І виявилося, що вартість квитка до Рівного у касі Здолбунівської автобусної станції становить 4грн.63 коп. або 5 грн.43 коп. Все залежить від форми оподаткування, на якій перебуває перевізник. Якщо до цих цін ми звикли і певною мірою для нас вони звичні, то вартість квитка на так зване селище викликала неабияке здивування. Вона становить всього 67 коп. – якщо купувати квиток у касі!!! З цього можна припустити, що така вартість мала б існувати і по місту. Однак, Здолбунівська автобусна станція не видає такі квитки взагалі. Аргументом щодо невидачі квитка по місту є те, що автобуси, які рухаються містом, не стають на платформах Здолбунівської автобусної станції, а здійснюють висадку і посадку пасажирів з іншої сторони, на території, яка їй не належить. Дивина та й годі!!
Для пенсіонерів і осіб, які мають пільги на проїзд, існує теж новина. Всі ці громадяни звикли, що у маршрутці є лише два чи три пільгових місця, хоча згідно згідно ст. 11, 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті без обмеження в часі і місць їм гарантоване за пред’явлення пільгового квитка. Так, відповідно до цього, кожен, хто придбає квиток у касі Здолбунівської автобусної станції, може їхати маршруткою незважаючи на так звані «пільгові місця», просто пред’явивши його водію. Безпідставна відмова від пільгового перевезення пасажира тягне за собою штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт».
Отже, шановні громадяни, дурять нас на кожному кроці. А все тому, що ми не здатні відстоювати свої права. Навіть не те що не здатні – нас просто це не цікавить. Нам сказали заплатити дві гривні – платимо, завтра скажуть платити десять і теж будемо вивертати кишені, в яких і так небагато коштів, враховуючи наші заробітні плати та пенсії. Може, досить!!
Пропонуємо всім Вам купувати квитки на проїзд у касі Здолбунівської автобусної станції. Тим більше, що в нинішній ситуації це вигідно. Адже пасажир, який купує квиток, має не лише право проїзду, але й страховий захист. Пасажири-пільговики автоматично отримують перше й друге без оплати.
Ми ж так прагнемо змін, то може варто їх починати з себе і діяти у межах чинного законодавства. Може, нарешті треба припинити віддавати кошти за проїзд безпосередньо в кишеню перевізників, що не видають квиток і тим самим не збираються задовольняти ваші права, як пасажира.

 

Коментарі
Завантажується...