Звіт голови Здолбунівської районної ради: бездіяльність та інтриги

Звіт голови Здолбунівської районної ради: бездіяльність та інтриги

Можливо, я б промовчала й цього разу, не писала б цей матеріал. Але чи він є, чи його немає, все одно для моїх опонентів я – ворог. Вони не особливо заморочуються правилами етикету і етики, при будь-якій нагоді обпльовуючи і звинувачуючи. А тут кілька випадків підряд, які не дають можливості відмовчатись.

У середу звіт голови Здолбунівської районної ради про свою діяльність з грудня 2013 по грудень 2014 року. Звіт опубліковано на сайті районної ради, з ним може ознайомитися кожен охочий. Якщо виходити з назви звіту і з того, що в ньому відображено, то ніякої «діяльності» голова не вів. Проведення сесійних засідань, президій, комісій – це не робота голови, це робота всієї ради. Та й робота, треба визнати, доволі специфічна. За нею не видно результатів. Не знаю, чим керувався голова ради, подаючи такий звіт. Його він, мабуть, влаштовує. Василь Олексійович навіть не помітив, що це звіт про процес, а не про результат роботи. Від того, скільки засідань провела яка комісія, скільки яких програм затверджено і скільки разів якого чиновника заслухано, нічого не змінилось в районі.

Тиждень тому звітував міський голова Ігор Ольшевський. Палкий прихильник Тимощука Микола Орлов сприйняв звіт міського голови як шоу і знущався з того, що депутати міської ради в своїх звітах писали про заасфальтовані вулички і відсипані дороги. А що заважає Тимощуку теж зробити шоу з діаграмами, графіками, фотографіями конкретно зробленого? Як на мене, то краще заасфальтувати дві вулиці і побудувати хоч один дитячий майданчик, ніж провести сто засідань різноманітних комісій, з яких часто мало толку.

До слова, я не звинувачую депутатів районної ради в бездіяльності. Практично всі конкретні справи і потрібні людям результати досягнуті саме завдяки небайдужості депутатів. Багато хто з депутатів намагається хоч якось допомагати своїм виборцям, щиро вболіває за справи району. Але, видно, для Василя Олексійовича важливіша кількість проведених засідань, ніж депутатські справи. В принципі, правильно, бо він же звітує про свою діяльність – а її немає. Вірніше, є, але специфічна. Про неї чесно не напишеш, не сфотографуєш.

Шоу від Тимощука полягає в іншому. Цілий рік Василь Олексійович ретельно вибудовує свій імідж і свою команду, з якою піде на наступні місцеві вибори. Йому справді ніколи займатися проблемами району, бо безкінечі наради з Кондрачуком, Пшеничним, Буздиганом, Панасюком, Орловим забирають левову частку часу. Схоже, що вся ця громада  просто не має чим зайнятися, бо водно плете інтриги, пише коментарі і продумує до дрібниць, на чому ж іще пропіаритись.

І ще одне з приводу нарад: громада цікавиться , чого це самооборона засідає в кімнаті депутата? Якщо це кімната, де можуть збиратись усі громадські чи політичні об’єднання, то хай би рада зробила про це оголошення, і хай все буде по-справедливості. А якщо тільки для «своїх», то це хіба не порушення принципів Майдану?

Найблагодатніша тема – допомога солдатам. Скажете, на цьому гріх піаритись? Так це всім гріх, а самообороні і Тимощуку – можна.

От звітував Ольшевський про роботу міської ради, так чомусь жодним словом не обмовився про те, що секретар міської ради Валентина Капітула – одна з найактивніших у організації допомоги нашим землякам. Саме вона з самого початку війни видзвонювала і вишукувала кожного з наших хлопчиків, надаючи допомогу тоді, коли вони справді були голі-босі, нічим абсолютно не забезпечені. Можливо, якби не ентузіазм і наполегливість Валентини Василівни, не було б на Здолбунівщині такого волонтерського руху, який є тепер. І, зауважте, ніде й ніколи Капітула не фігурувала в матеріалах газети чи сайту, прихильних до голови районної ради.

Зате напередодні звіту голови районної ради Сергій Кондрачук розмістив у районній газеті величезне інтерв’ю з Василем Тимощуком, де власне йдеться лише про допомогу нашим солдатам. І все б нічого, але якось дуже вже однобоко написано. Десять разів згадано сотню самооборони. Так, я не полінувалась, порахувала, бо це інтерв’ю, як і зазвичай – напівправда і маніпуляція. Згадані тільки окремі депутати, причому не факт що ті, хто найбільше допомагає армії. Зрештою, немає сенсу аналізувати – важлива допомога кожної людини. Проте тоді вже треба згадувати або всіх, або нікого. А то дуже вже однобоко виходить. Як і завжди в нашій районній газеті, яка вже давним-давно виконує функцію рупора самооборони.

От і з останньою поїздкою самооборони на схід та ж ситуація. Прийшов якось минулого тижня в штаб Василь Олексійович. Каже, машина буде їхати, якщо щось є – передавайте. Передали. Навантажили гору коробок, теплі речі, особисті передачі. І що? Ну нехай уже на сторінці сотні самооборони написали про себе коханих без зайвої скромності, так ще й сюжет на РТБ замовили. І там – суцільна сотня самооборони. Скажете, що там згадано про те, що все це збирали мешканці району? Так, згадано. Тільки тоді й себе вже треба було називати теж просто мешканцями чи волонтерами, а не акцентувати на сотні. Неодноразові поїздки на схід інших волонтерів ніде навіть не висвітлювались, бо це щоденна рутинна волонтерська робота, а не подвиг.

Про подарунки, які Миколай – Тимощук дарував дітям, теж уже почули всі. Але люди роблять не менше, проте скромніше. От депутати міської ради від «Батьківщини» забезпечили подарунками діток, що прийшли на свято в наш будинок культури , і ніхто б про це й не писав, якби не катастрофічно нескромна поведінка самооборонців. До речі, і в самій сотні є людина, яка мовчки розвезла подарунки дітям солдатів зі свого села, але про неї Кондрачук не напише, бо вона просто працює як волонтер, не ділячи людей на своїх-чужих, а тому не входить до групи улюбленців Тимощука.

Щоб завершити тему волонтерства: робоча група створювалась, щоб об’єднати всіх, хто хоче допомагати армії. І саме самооборона створила окремі склади, окремі групи і групки. Звісно, при активному сприянні голови ради. Бо не в допомозі справа, а в тому, щоб на тій допомозі піаритись. Ну не встигне голова ради руку комусь потиснути – вже фото. Не встигне кудись поїхати – цілий репортаж.  Я знаю, скільки роблять для армії члени самооборони, але знаю, що не менше роблять і деякі депутати і просто люди, прізвищ яких ніхто не знає. Бо вони переконані: це не тема для сюжетів і статей.

І якщо робоча група протягом півроку щотижнево детально звітує про кожну витрачену й отриману копійку, то про кошти, зібрані самообороною в районі, не звітує ніхто. А хотілось би, щоб принципи звітування були однакові для всіх. А ще краще, щоб ніхто не створював окремих волонтерських структур, а працювали б усі разом, як це було влітку. До речі, цілком зрозуміло, чому раптом почалось таке акцентування саме на сотні самооборони. Адже попереду місцеві вибори, треба готувати майданчик для обрання «правильних» депутатів і створення підконтрольної більшості в раді. Тим більше що досвід пристосування до політичних реалій у Тимощука колосальний – почавши з «Нашої України», продовжив «Ударом» і Блоком Петра Порошенка, попутно налагоджуючи контакти з регіоналами і «литвинівцями», коли це було треба для отримання посади голови ради.

Ділити людей на своїх і чужих – взагалі окремий талант Василя Олексійовича. От не подобаються його прихильникам кілька останніх призначень в районі, і вони щоразу про це згадують у коментарях. Але чому не подобаються? І починається – подружка Ніколіної, людина Дацюка. А що, хтось серйозно вважає, що в Елеонори Стеценко немає необхідних якостей для керівництва культурою району? Та ні, є. І про це знають коментатори, бо не чіпають професійну діяльність Елеонори Анатоліївни – їм болить, хто чия подружка.

Хоча є тут і інша причина. Бояться хлопці, що їм урветься схема, за якою вони дурили державу багато років. Бо ж працює в музичній школі Ігор Пшеничний, який уже кілька років більше за кордоном, ніж в Україні. А уроки хто проводить? А ніхто. Бо є великі сумніви, що є кому ті уроки проводити взагалі – швидше за все, учні там у ранзі «мертвих душ». Але уроки записані, зарплата отримана. І коли депутат обласної ради Ніна Путіліна звернулась до відповідних органів за роз’ясненням ситуації, то сам Пшеничний розцінив це в контексті «от українці – своїх здають». То що ж виходить, що урядовцям Азарова дурити країну не можна, а «патріотам» можна?

Те ж саме з Олегом Тищенком чи Валентиною Теребійчук. Не цікавить групу Тимощука їх професійний рівень, головне – не належать до сотні. От і з’являються ці прізвища в коментарях у списку нібито непрофесійних кадрів, призначених Бухалом. Це при тому, що Олег Тищенко – найвідоміший здолбунівський історик і краєзнавець, а в професійності Теребійчук взагалі складно засумніватися.

Так що єдине, про що може звітувати Тимощук – це наука інтриг і пристосуванства. Тому й не вийде в нього таке «шоу», як у Ольшевського. Бо для такого «шоу» треба конкретні результати, а не перелік проведених засідань.

І не треба говорити, що за конкретні результати відповідає адміністрація. Бо якщо й так, то за що тоді отримує зарплату сам Василь Олексійович і його апарат? До речі, рівень тієї зарплати, а особливо премій нікому не відомий і ніде не відображений.

Принцип «друзям – все, ворогам – закон» відомий ще з часів Давнього Риму. Жити за ним можна, але всі знають, чим закінчилась римська історія.

 • Римлянин ))

  І простояла ця імперія майже півтисячоліття. Пані Світлано коли вже вам набридне … мало того що обманюєте, та ще й пишете невдало.

  • Таня

   Ну давайте забальзамуємо Василя Олексійовича – може, теж простоїть хоч років сто.

   • Анна

    Тимощук таку велику зарплату отримує,що кожен день пішки на роботу і з роботи ходить, а бідолаха Ніколіна-волонтер колесить по місту на машині, капець по Здолбунівських ямах 500 грн. наїздить за місяць.

    • Таня

     Ну Ніколіна ще й возить на тій машині всяку всячину в штаб, зі штабу. Правда, потім деякі “правдолюби” кажуть, що тушонку додому теж возить. По собі судять, видно. До речі, це нічого, що йшлося про Тимощука, а ви знову про Ніколіну? Заважає, видно, царювати “римлянам”. І взагалі, машини в наш час є майже в кожній родині – то що, Ніколіній і цього не можна?

     • Микола

      Тобто люди скидаються не на армію а Ніколіній “на бак”? То це не волонтерство. Це шахрайство.

     • Таня

      Кожен читає те, що хоче. Де ви там побачили, що Ніколіну чи будь-кого іншого, хто щось возить, заправляють за гроші на армію???!!!! І відразу – шахрайство! Кожен таки судить по собі. Ніколи жодна копійка не пішла на заправку! Не лийте свою злобу на людей!

     • сусід

      достали ці двоє ітимощук і ніколіна, то бігали разом шуля звільняли, то цілий рік гризуться між собою. вона тоже добра, вже їй і мер супер, а шо робила в 2004 як ольшевського вибирали, міша корилкевич друг сама заставила його заяву написати. на донбас їм путьовку дати, може там розуму набируться і поймуть хто більше армію любить

     • На нашому сайті є дані по звітах. В офісі волонтерів є чеки. Знайдете де там гроші на “бак Ніколіній”? Чи просто пустословите в інтернеті? Надалі офтоп видялатиму, а авторів – банитиму.

     • Микола

      Я вибачаюсь, чеки є повністю на всі видатки? Чи на 50 тис – є чеки, а на 50 просто в блокноті записано що і куди? Це важливе запитання. Бо знаєте, мені казали, що деякі товари непідкріплені чеками. Мовляв, з рук купляли і так далі

     • Останнє ваше повідомлення, яке я не видаляю. Є теми про звіти – туди адресуйте запитання ваше. А загалом – прийдіть хоч раз в штаб з допомогою і вам все покажуть і розкажуть.

     • Таня

      “Вам казали” ті самі люди, що привласнюють на самооборону зібране на армію? Запитайте в тих, що “вам казали”, за що прозвітували вони. Щодо звітів робочої групи: є у вас конкретна людина, яка гроші здала чи щось принесла, а потім не знайшла свого прізвища в звіті? Тоді є предмет розмови. Немає – це якраз підтвердження, що більших АНОНІМНИХ пліткарів, ніж прихильники Тимощука (не кажу самооборона, бо там більшість нормальні люди), в районі немає.

     • ZIk

      Шахрайство-це 40 тис. євро,які передала на солдатів здолбунівщини Італія (Свідки матері солдатів,які в дружніх відносинах з італійською громадою.)які привласнила самооборона.Де ж звіт про витрати??? Чого ніхто не вимагає???Правильно краще Тимощука в Польщу звозити і на концерт з’іздити,а ще допомоги самим “бідним ” членам сотні.А потім сказати,що це пожертви.Напевно з капелюхом ходили.Я ж думаю звідки така практика артистів. Правильно, грошики витратили. А на солдатів хай район здає 1.5 відсотка примусово.Сотники справно витрушують заяви в людей про відрахування.Може нехай голова ради пожертвує на рахунок фонду надбавки та преміі щомісячні,а ще економію в зв’язку з відсутністю заступника??

     • Юрій

      Це вже брехня по путіно-гебельсівському прийому. І якщо Капітула, секретар міської ради розповсюджує такі плітки, то грош їй ціна,як людині і як посадовій особі. А Ви зніміть локшину з вух і не вішайте її іншим.

 • Тарас

  Автор має рацію , що звіт голови райради не про його діяльність , а більш схожий на статзвіт, та ще й в такому об”ємі. Хто ж і коли його має не те, що запам”ятати, а й прочитати повністю, важко збагнути. Але то, видно, теж “сучасні технології” роботи з виборцями – дуже багато, щоб лічили і не перелічили… Але дивує проведена паралель зі звітом міського голови. Отак як почитаєш усі ваші “за”, то скидається на те, що громада Здолбунова ну просто насолоджується життям завдяки меру та одностайності міських обранців. І наче не в Здолбунові найвищі тарифи за централізоване опалення (правда вам не болить, бо ви не споживач цього “блага по здолбунівськи”).Ніби розрахунок тих тарифів не з їх подачі попав у Київ на затвердження, а мера, депутатів, керівників комуненергії наче заціпило. Бо ж і сесії міські проходять ” злагоджено”, і жодних тобі груп чи фракцій у міськраді нема, і голосують щоразу одностайно за все підряд. Напевно це не в нашій міськраді одним дають дозвіл на відключення від того злощасного централізованого опалення, а іншим зась. Бо ж ти не до того підійшов і не в того та не за те попросив. А що вже дороги у Здолбунові, ну чиста Європа, ні тобі калюжки, ні вибоїнки, і продовжити можна до безкінечності…Так що тих щоу вистачає скрізь, бо самі добре знаєте, як то “рука руку миє”. А від тих діаграм, як і від статзвітів нам чомусь покращення ні вчора, ні сьогодні, ні на завтра не передбачається. Не побачимо ми його і в перспективі, доки наші народнообрані будуть за своє досягнення вважати “особисту участь у сесії ради”, до якої ми їх туди делегували, аби вони наші, а не свої особисті, інтереси представляли , і доки будуть переконані в тому, що в них є лише права, а обов”язки – для нас, простих, пересічних, голодних і холодних…

  • Світлана

   Я споживач послуг централізованого опалення, живу на Коперніка 53. Дорого, це правда, і я далеко не всім задоволена в роботі міської ради. До будинку їду такими ямами, що капець. Порівнювала не якість роботи, а принципи звітів – у Ольшевського, можливо, не все добре, але звітував про конкретику. А в Тимощука – нарада про підготовку до наради з приводу наради.

   • землевпорядник

    Чому ж, Ви, шановна волонтерко, не згадали про свої принципи роботи на посаді голови РДА, скільки земельних ділянок роздали, що й сьогодні допитатись не можна ( скільки Васильчук не питав), може б хватило зараз і для учасників Ато, бо добре тепер булочки продавать, коли землю всю продали

    • Або факт продажу ділянок або видаляю пост і баню. З анонімами я панькатись я не буду.

   • Тарас

    Ваша правда, перечити не буду. Проте, якщо і Вас дістало оте найгарячіше по Україні здолбунівське тепло, то давайте візьмемо приклад з квасилівчан та й інших мешканців не лише нашої області. Вони ж зуміли домогтися зменшення пропонованого місцевою владою тарифу з 11,7 грн. хоч до 10,89 грн .за кв.м. Але й то не 13,03, як у нас. Підключимо тих же міських депутатів, котрі ще хоч труться біля народу, і таки доведемо просту арифметику. Може досить з нас робити неграмотних, нерозуміючих і відбиватись від правди, звалюючи приховані інтереси на вищі інстанції. Це ж питання не піару, думка не одного якогось скандаліста, як декому хочеться це подати, а тих здолбунівців, що виживають на пенсію, мінімальну зарплату та тих, хто ходить на роботу, в наш міський бюджет заробляє реальні гроші, а в нього заборгованості по 5, 8 тис.грн.

    • Світлана

     Ну що ж, запропонуємо нашим міським депутатам провести слухання, розкласти тариф “по поличках”, знайти можливості зменшення. Хоча тариф – це лише частина проблеми відсутнього в принципі в країні самоврядування. Хоча добре, це тема надовго, а конкретно з тарифом обіцяю зробити від мене залежне (хоч я й не депутат жодної ради). До речі, в моєму будинку давним-давно стоїть тепловий лічильник. Платимо лише за спожите тепло – виходить суттєво менше.

 • Правдолюб

  Ну ні як ви не можете прожити,щоб не облити гразюкою Тимощука та сотню,я так бачу у вас “любов” без відповіді.Вони роблять добру справу,а вас від цього коробить.Так ,їх люди поважають і основне ,що вони не брешуть і нікого не ображають.Ще раз звертаюся до вас ,як до жінки-вам не личить руйнувати все,робіть щось добре і пишіть правду тоді до вас потянуться люди,а так ви відштовхуєте від себе.

  • По-перше накручувати собі плюсики не гарно) По-друге ви якось дивно і вибірково коментуєте) Лише тоді, коли згадується самооборона. Перед цим з 10 матеріалів 3 у яких певним чином, так або інакше, задіяна пані Світлана і де робиться щось добре. Чого там не коментуєте? Чи в нас правдолюби люблять лише свою правду?

 • Микола

  Просте питання. Я мешканець Здолбунова, працюю в культурі. Захотів надати допомогу армії і зпитав куди занести. Сказали нести на цемремонт Ніколіній. Я відмовився, бо:
  Людина вже багато років ніде офіційно не працює. Натомість на осінь, після декількох місяців «волонтерства» знаходить десятки тисяч на заставу і «залізну леді» і йде на вибори. Після виборів знову ніде не працює, але щось їсть, щось вдягає і їздить постійно на машині. Я, як платник податків маю право запитати де ця людина бере дохід і
  скільки зі свого доходу сплатила податків? За чиї гроші вона живе? Дякую за
  відповідь. Якщо я десь помилився і Ніколіна десь офіційно працевлаштована то
  вибачаюсь. І занесу гроші на армію саме їй.

  • Світлана

   Ніколіна грошей не приймає, це справа винятково Оксани і Вікторії. Тому мені ваші гроші не треба. Гроші на вибори були партійні, це ні для кого не секрет. Щодо “працевлаштування”, воно було вказане і у виборчій документації, проте ви зараз не розглядаєте мою особову справу і я у вас не на допиті, тому звітувати не буду.
   Мене більше цікавить питання вашої можливої допомоги солдатам. Робоча група, якій я в силу своїх можливостей допомагаю, щотижня звітує про доходи і видатки. Жодних питань не було ні від хлопців, ні від їх батьків. Хочете допомогти – допомагайте. Не хочете гроші давати – прийдіть, дівчата скажуть, що можна купити на відповідну суму. Захочете купити це конкретному бійцю – теж добре. Так що коли є бажання допомогти, завжди знайдете можливість. Будемо вдячні за співпрацю.

 • Сусідка

  Так, дістали вже!!! Що їсть Ніколіна, в що вдягається, і так далі… Ви нормальні взагалі, прихильники Тимощука???!!! Може, його спитаєте, за що два роки тому після виборів квартиру трикімнатну купив і ремонт у ній зробив??? Уявляєте, які це гроші??? А те, що в Ніколіної розкошів немає, живе в панельці з хворою мамою, книжок у квартирі море, а ремонти робляться по кімнаті на два роки, я знаю, бо сусідка її. Припиніть уже, блін, дістали. Ви брехали про неї й десять років тому про хати, які будує, про якісь буси, які має і які на Київ їздять. Вона живе як всі, це знають її друзі, родина, сусіди. А те, що вам людина заважає в районі, то не дочекаєтесь, не виїде. Про звіт Тимощука і його діяльність, будь ласка, по суті!!!

  • Микола

   Я не хотів нікого обідить. Я просто думаю, що для того щоб ремонт робився швидше може варто попробувать знайти роботу? порадьте це своїй сусідці.

   • Бан за офтоп після двох попереджень.

   • Сусідка

    Ну якщо поцупити гроші на виборах, і за це купити квартиру і зробити ремонт – це “робота”, тоді да, таки договорились.

X