Деякі міркування з приводу децентралізації

0 444

Питання децентралізації в Здолбунівському районі давно у всіх на вустах. Багато розмов точиться щодо поділу на територіальні громади, зокрема про приєднання деяких сіл до громади з центром у селі Здовбиця. Агітувалося за те, щоб і села Урвенської сільської ради сюди приєднати. Наша сільська рада територіально не межує із землями м.Здолбунів, проте хочемо аргументувати те, що нам вигідніше об’єднатися зі Здолбуновом, а не Здовбицею.
По-перше: сполучення, дороги. На даний час курсує громадський транспорт, який дає можливість доїхати до міста і в зворотному напрямку. Здовбицю ми проїжджаємо дотично, від зупинки до центру села великий відрізок дороги. Організовувати нові маршрути затратно і недоцільно.
По-друге: установи, організації, заклади, які виконують функції держави та забезпечують виконання повноважень органів місцевого самоврядування. Відділ освіти, культури, районна лікарня (а не амбулаторія), поліція, ЦНАП, пенсійний фонд, архів, банки – усе це є у м.Здолбунів, а не в Здовбиці. Щоб організувати роботу таких закладів потрібен час та гроші. І, звичайно, приміщення. Щодо цього, то навіть у с.Гільча Друга вони кращі.
По-третє: фінанси, гроші. Усі ми розуміємо, що надходження в бюджет будуть зосереджуватися в центрі громади. Здолбунів має статус міста, усі, що до нього приєднаються – села. У разі необхідності села на рівних зможуть відстоювати свої інтереси. Приєднавшись до Здовбиці, наші населені пункти стануть периферією і фінансуватимуться за залишковим принципом.
Об’єднання громад – непростий процес. А гальмується він тому, що рішення про приєднання мали б ініціювати голови сільських рад. А хто ж хоче зрубати гілку, на якій сидить? Добре, якщо це перший термін головування і владний птах не встиг звити на цій гілці затишне гніздечко. Йому і злетіти легко, щоб знайти нове місце. А якщо цей пернатий сидить на гілці другий, а то й третій термін? Гніздечко тепле й затишне. Поруч вже й пташенята почали кубелечка вити. То хто ж собі ворог?

Депутати Урвенської сільської ради
Грицишина К.М.,
Стецюк І.Р.,
Тишковець К.Б.

Коментарі
Завантажується...