Здолбунівчанин про “незалежність” московської церкви в Україні

0 554

Про намагання представниками Києво – Печерської Лаври нелегально перевезти до Москви 65 тисяч доларів та ще й в спеціально орендованому вагоні

Шановна редакціє, направляючи Вам для можливого оприлюднення цей черговий убивчий доказ так званої «незалежності» Московської церкви в Україні від Москви, прошу не сприйняти це жодним чином, як втручання у редакційну політику чи, тим паче, нав’язування відповідної тематики.

З огляду на сьогочасні дії московської церковної резидентури щодо України через свою структуру УПЦ, активне латентне просування «русского мира», його згубні наслідки для національного інтересу та уже очевидне матеріальне ошуканство прихожан, думається, ці задокументовані митниками факти когось – таки змусять задуматись. Адже, як не дивно, (що й спонукало до цього звернення) серед таких ошуканих чимала кількість нашого місцевого вчительства, представників патріотичних угрупувань, держслужбовців.

Тим – то й стає так прикро й боляче від подібних дискусій з нашими місцевими українськими інтелігентами, котрі є прихожанами московської церкви та ревносними її обстоювачами як єдино “істинної й канонічної в Україні”. І цю кремлівську мантру в їх свідомості дуже складно зрушити. Здавалося б, чому? Адже сьогодні достатньо юридичних аргументів, що ця церква ніяка не українська, і що ніхто в Москві й не думав надавати їй обіцяної широкої автономії, а молитись першочергово усі вірні московської церкви (незалежно від їх волі) змушені за Кирила. Причини цього криються не лише у професійно складених міфах та фальшуванні інформації про реальний, юридично визначений стан речей. Додається, на превеликий жаль, елементарне незнання і, даруйте за каламбур, не визнання факту незнання, приміром, задекларованого статутом Руської православної церкви визначення місця УПЦ в ієрархії РПЦ Московського патріархату. Навіть останні зміни, внесені у статут Російської православної церкви МП у частині «Українська православна церква» на такому доволі резонансному Архієрейському Соборі, що відбувся в Москві у кінці листопада початку грудня м.р. Чи хоча б один із вірних цієї церкви з ними ознайомився перед тим, як доводити «незалежність» від Москви? Аби бодай хоч якось спробувати переконувати, щонайменше, вчителів – прихильників УПЦ МП як головних носіїв національної освіти, і відважився на таке просвітництво. Як ото мовиться: може – поможе.

Тарас Тарасенко, житель Здолбунівщини.


Від редакції: Про спробу нелегального вивозу готівки в Росію священником УПЦ МП у приватному вагоні прочитати можна за ЦИМ посиланням. 

Коментарі
Завантажується...