Здолбунівська освіта: «кадровий голод» чи успішний модератор Тимощук

0 503

Школа в Уїздцях уже не вперше стає епіцентром навколополітичних інтриг. Після звільнення директора Оксани Кравчук кількарічна епопея з призначенням нового керівника заслуговує на титул «скандальної».  До цієї теми наш сайт звертався неодноразово, проте всі були переконані, що після укладання нового контракту з Дмитром Бондаруком, який був призначений за керівництва в районі «регіоналів», проте цілком влаштував і постмайданну владу, все буде стабільно. Причому Бондарук так боровся за цю посаду, що здавалось, буде працювати до пенсії. А ні – молодий директор цієї зими залишив не лише школу, а й Україну, і виїхав за кордон.

І ось відділ освіти оголосив конкурс на заміщення вакантної посади, і провів цей конкурс. Спробуємо коротко: було троє претендентів. Один з них – діючий сільський голова Олександр Стернійчук. Навіщо це йому, цілком зрозуміло. Адже у  випадку  об’єднання громад пан Олександр навряд чи претендуватиме на головування. Другий – Петро Ковальчук, про якого мало що відомо широкому загалу, окрім того, що він уродженець села. І третій – Микола  Тимощук. Брат Василя Тимощука, який не лише колишній голова районної ради, а й помічник народного депутата України Олександра Дехтярчука. Чому Микола? Ну мабуть тому, що він освітянин у минулому, а коли зі скандалом змушений був залишити посаду директора Мізоцького РТП, кар’єра в бізнес-структурі Олександра Андріюка для нього стала неможливою. Десь же брата прилаштувати треба.

Якщо відверто, вже на старті це виглядало провокацією. Було ж цілком зрозуміло, що ця кандидатура знову викличе протистояння.

Зрештою, так і сталося. Конкурсна комісія відділу освіти підтримала кандидатуру Миколи Тимощука. Після чого ця кандидатура була подана на розгляд сесії районної ради для затвердження. І ось тут очікуваний результат – обидві профільні комісії не підтримали цього претендента.

26 липня сесія, яка й має вирішити, чи буде Микола Тимощук директором в Уїздецькій школі. Ми отримали лист на адресу сайту, і вирішили його опублікувати, хоча там є ряд неточностей, та й цілком зрозуміло, що автор палко підтримує одного з кандидатів. Просимо врахувати, що наша позиція не цілком збігається з позицією автора листа, проте він теж має право висловити свої думки.

Текст листа:
Саме так, Тимощук В.О., бувший голова райради, а нинішній безкоштовний посіпака нардепа від БПП Дехтярчука О.В. й надалі «робить добрі справи» для району в цілому, й освітньої галузі зокрема. Напевно що таке перманентне управління й добір керівних кадрів Василь Олексійович вважає проведенням реформи в освіті Здолбунівщини, а модерування конкурсів на посади директорів шкіл – вершиною демократії й відкритості. Бо, як би там у відділі освіти Здолбунівської РДА не намагалися приховати «руку Тимощука», вона однаково стирчить у нещодавно проведеному фарсі під назвою «Конкурс на заміщення вакантної посади директора Уїздецької ЗОШ І-ІІІст.». Виявляється, у Тимощука В.О. є брат, Тимощук N. О. (ім’я широкому загалу невідоме), котрий теж має вчительський диплом і, добрий десяток років перебуваючи на вільних хлібах, забажав на схилі літ бути педагогом. Звісно, для того, аби вчити й виховувати дітей одного бажання замало. А ось керувати цим процесом, нема проблем… Якщо у тебе є брат – віртуоз. І знаєте що найогиднішим є у цій віртуозності – нахабність, почуття вседозволеності, зневага до вчительського, батьківського та учнівського колективів, котрих відверто зневажили до рівня моголів й безликої маси. Сама профанація з тим конкурсом – перше красномовне підтвердження цього. Таємність за сімома печатками як про претендентів, так і оголошення про конкурс, а конспірації можуть позаздрити розвідслужби. Жодної тобі інформації чи автобіографічних відомостей ні «до», ні «після». За винятком скупенького повідомлення «УВАГА! ВАКАНСІЯ! Опубліковано 13 червня о 20.22 (підходящий час)» про те, що є вакансія директора і до 27 червня (фактично 9 днів) подати документи. А що вже ретельно виписані вимоги до кандидатів, то «зачитаєшся». Така конкретика щонайбільше для особи, ну аби лиш з дипломом… І що ви думаєте, навіть за такої секретності – «була альтернатива», «відкритий конкурс» й «вибрали кращого з трьох кращих». Аби, як ото мовиться, зберегти гарну міну при поганій грі, директором Уїздецької школи, «захотів побувати» (о, сміх крізь сльози) нині діючий голова Уїздецької сільської ради, який слава богу розміняв сьомий десяток. Чому, заради чого чи кого? Насправді ж, усе набагато прозаїчніше. Тимощуку, як колишньому колезі й екс-голові райради, його, Уїздецкого голову, можна «замовити». Ну що не зробиш заради дружби, і не тільки…
Звідки не візьмись, другим, але вже незручним (бо ж не підставний) для «прозорої» конкурсної комісії й дратівливим для того, що «брат-за брата», виявився кандидат з неабиякими педстажем і досвідом вчителя, завуча, інспектора обласного управління освіти, викладача й адміністратора вузу. Мало того – ще й один з кращих випускників цієї школи та син чи не найсправедливішої вчительки, одним словом, директор, про якого уїздецькі вчителі давним-давно мріяли…
Але не дарма ж наш модератор «моделював ситуацію»: замовляв конкурсантів, комунікував з «районовцями», вибирав сприятливий час для постановки й виписування сюжету, успішна розв’язка якого буде схвалена 26 липня депутатами райради на сесії. А далі – реформувати сучасну школу буде директор – брат, який (наразі достеменно невідомо) чи то безробітний, чи то якусь підприємницьку справу має, хтозна, де був і чим займався. Одне відомо точно –уроків не проводив, у школі не працював, управлінського досвіду – нуль. Віват, Тимощук, вдалий майданчик для брата. І зі школою та колективом не промахнувся. Це тобі не мізоцькі вчителі, котрі подібну наругу не ковтають, голодування об’являть, а керувати собою будь-кому чи привезеному «коту в мішку» не дозволять. Отаке воно, реформування освіти в Здолбунівському районі, ще й подекуди «кадровим голодом» прикрите: брат- за брата, кум – за кума, я – тобі, ти – мені…

Ну й насамкінець кілька міркувань, які були висловлені колишнім директором школи Оксаною Кравчук під час профспілкових зборів тиждень тому. Колектив запитали, як вони ставляться до претендентів. А як можна ставитися до тих, кого не бачив і не чув? Адже жоден з кандидатів у школу не прийшов, всі вони шукали покровителів у керівних кабінетах. Ніхто не чув і не знає, як проходила конкурсна комісія, бо ніякої інформації про це відділ освіти не надав. І якщо кілька років тому керівники району наполегливо пропонували людям голосувати за підтримку того чи іншого кандидата, то тепер вчителі нічого не знали про конкурс і його учасників. Зрештою, у  відділі освіти є кадровий резерв на всі посади. Людей вчать, вони нібито готуються до посад, які можуть зайняти. То хто в тому резерві, і навіщо він, якщо ніхто ним не користується при призначенні директора?!

Щоразу інші підходи, щоразу інші принципи. Десь медом намазана та Уїздецька школа, що за неї так наполегливо б’ються не останні в районі люди.

От тільки де тут інтереси самої школи, батьків і учнів – сказати складно. Бо якщо головна мета – прилаштувати брата на чергову високу посаду, то про все інше не думається.

Що ж, у середу Уїздецька школа або отримає нового керівника, або продовжиться  епопея з призначенням такого важливого директора.

Коментарі
Завантажується...