zdolbuniv.com продовжує свою рубрику, у якій задає як власні запитання, так і запитання мешканців міста та району чиновникам найвищих ланок Здолбунівщини. Сьогодні пропонуємо вашій увазі відповіді на декілька важливих запитань голови Здолбунівської РДА Олександра Бухала:

Олександр Бухало

Олександр Бухало

Пане Олександре, насамперед вітаємо Вас із призначенням на посаду. Певний час ви проходили стажування, тому ситуацію в районі вже знаєте. Які проблеми вважаєте найбільш нагальними і чи бачите шляхи їх вирішення?

– На Здолбунівщині, як і всюди, головні проблеми – в галузях освіти, охорони здоров’я, культури, розвитку економіки та аграрному секторі. Всі вони на контролі керівництва і депутатського корпусу району. Частину нагальних питань допомагають вирішувати обласні обранці. На жаль, фінансові проблеми, які які залишились нам у спадок, не дають можливості зробити все, що хочеться, тим не менше, при першій же нагоді, районна влада намагається допомагати в усіх питання, які виникають. Зокрема, у цьому році планується будівництво котелень на твердому паливі для опалення корпусів Здолбунівської центральної районної лікарні (в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації) та у П’ятигірському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ «Пролісок», будівництво пам’ятних знаків у місті Здолбунів воїнам-афганцям, Т.Г.Шевченку, героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, реконструкція приміщення ДНЗ у с.Здовбиця, розпочати будівництво ДНЗ в с.Новомильськ, а також провести реконструкцію частини приміщення Дерманського НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія», будівництво меморіального комплексу «Героям Гурбенської битви» біля урочища Гурби.

Як завжди, людей цікавлять кадрові питання. Наразі заступників у голови адміністрації має бути двоє. Чи визначилися Ви з кандидатурами? Якщо так, то кого Ви бачите на цих посадах?

– Поки що не визначився, у будь-якому випадку ці особи мають пройти процес узгодження із представниками громадськості нашого району.

Тривалий час відділ освіти працює без начальника. Чи маєте Ви кандидатуру на цю посаду і, якщо так, то хто цей кандидат?

(відповіді від голови РДА на це запитання не отримали – ред.)

У суспільстві точаться дискусії з приводу скасування адміністрацій взагалі. Як Ви ставитеся до цієї ідеї? Чи не вважаєте, що скасування президентської вертикалі влади послабить єдність країни?

– Я вважаю, що реформа вкрай необхідна! Вона дасть можливість отримати збалансовану і ефективну систему регіонального управління з чітким і логічним розподілом повноважень та фінансовим забезпеченням. Зрозуміло, що при передачі повноважень на місця необхідно переглянути та удосконалити і бюджетні відносини. Водночас я вважаю, що в розвитку місцевого самоврядування неоціненною є і роль громади. Люди повинні бути активними, брати участь у всіх проектах, які впроваджуються на їхніх територіях. Практика показує, що розвиваються саме ті міста і села, населення яких ставить конкретні завдання своєму керівництву і контролює їхнє виконання.

Як складаються стосунки з районною та міською радами? Якою б Ви хотіли бачити співпрацю між виконавчою і законодавчою владою в районі?

– На даний момент вище згадані стосунки знаходяться у руслі конструктивної співпраці. Взаємодія гілок державної влади забезпечує нормальне функціонування державного механізму в районі в цілому, оскільки не дає можливості жодній з гілок влади узурпувати владні повноваження інших. Зрозуміло, що в системі влади найбільш вразливою є виконавча влада, головним призначенням і основною функцією якої є реалізація прийнятих рішень. Hавіть хороший, досконалий закон нічого не вартий, якщо він не виконується або виконується аби як.

Ви призначені на посаду за квотою «Свободи». Чи правильним є квотний принцип взагалі, адже з приходом нового Президента (якщо ним не буде Ваш лідер Олег Тягнибок) Ви можете дуже швидко цю посаду втратити?

– Передусім слід нагадати, що призначення голів районних державних адміністрацій – це компетенція керівника області, який в свою чергу призначений Главою Держави. Не існує квотного розподілу посад. Відбувається заміщення представників Партії регіонів та ставлеників Януковича на місцях. Варто зазначити, що представники адміністрації всіх рівнів, нового призначення сміливо взяли на себе політичну відповідальність за долю країни у складний період нашої історії. Не всі представники адміністрацій (обласних та районних) є представниками коаліційних сил, є навіть і безпартійні, тому не можна говорити про існування квотного розподілу посад. Втратити посаду не боюся, адже головне завдання це змінити державу на користь простих українців.

У нашому районі вже майже десятиліття триває епопея з утворенням Національного парку. Чи існує він взагалі і, якщо так, то на якій стадії створення? Чи не вважаєте Ви, що гальмування процесу створення Національного парку відбувається через зацікавлення лісівників у процесі вирубування лісу?

На сьогодні процес створення Національного парку дещо пригальмований. Враховуючи те, що для продовження процедури передачі в постійне користування земельних ділянок Нацональному природному парку «Дермансько-Острозький», необхідна відмова (згода на вилучення) ДП «Острозький лісгосп» та ДП «СЛАП Здолбунівський держспецлісгосп». Відповідно до постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 24 грудня 2012 року у справі № 5019/1208/12 прийняте рішення про надання ДП «Острозький лісгосп» для НПП «Дермансько-Острозький» нотаріально посвідчену згоду на вилучення земельних ділянок Кутянківської та Бущанської сільських рад, однак 18 січня 2013 року подано касаційну скаргу до Вищого господарського суду України щодо оскарження постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 24 грудня 2012 року у справі № 5019/1208/12. Тому для того, щоб робити подальші кроки у цій справі, нам залишається чекати рішення Вищого господарського суду України.

X