Ігор Ольшевський: Критика допомагає мені у роботі

Ігор Ольшевський: Критика допомагає мені у роботі

Пропонуємо вашій увазі перший матеріал з циклу “Наші інтерв’ю”. Оскільки ресурс zdolbuniv.com є  міським проектом, то цілком закономірно, що першим з ким ми поспілкувались став міський голова Здолбунова  Ігор Ольшевський. Більшість із запитань є надісланими нашими користувачами.

Доброго дня Ігоре Олександровичу. Першочергово дякуємо за те, що погодились дати відповідь на запитання zdolbuniv.com. і відразу ж перше питання: інтернетом користуєтесь? І якщо так, то чи читаєте якісь зі здолбунівських сайтів?

Так, я періодично переглядаю офіційні здолбунівські сайти, тобто районної ради, адміністрації, газети «Нове життя».

Певні інформаційні ресурси міста називають Вас у своїх матеріалах «авторитарним мером», критикують деякі починання по благоустрою. На Вашу думку, чи справді Ви такий авторитарний мер, чи подібні матеріали є політично заангажованими?

Коли почув відгуки про свою роботу в раді з посиланнями на інтернетресурс «Здолбунів сіті», то переглянув його. Чесно кажучи, трохи здивований необ’єктивністю автора матеріалів. Щодо моєї «авторитарності», то тут не мені судити. Я, дійсно, в одній особі очолюю і виконавчий комітет, і апарат управління, і раду, але все це передбачено чинним законодавством. Будь-які вагомі рішення, які стосувалися життєдіяльності міста приймались колегіально. Більше того, міська рада в своїй роботі в першу чергу керується планом соціально- економічного розвитку міста, який складався на підставі пропозицій депутатів та звернень мешканців міста. А чи можна таку систему роботи вважати «авторитарною» – судіть самі. Авторитарний стиль керівництва це ігнорування думки інших. Я ж працюю так, щоб забезпечити виконання колегіальних рішень сесій і виконкомів. А чіткість, конкретність, цілеспрямованість у даній роботі – це не ознака авторитаризму, а більше демократії, коли прийняття рішень колегіальне і суворий, вимогливий підхід до забезпечення їх виконання. Ось чим керуючись я у своїй роботі. Стосовно зауваження, що під час мого звіту про роботу Здолбунівської міської ради та її виконавчого комітету за 2012 рік в районному будинку культури 18 грудня 2012 року, те що «слова не надано нікому» – це не правда. Кожен з присутніх в залі (було понад 190 чоловік.) мав можливість в усній або письмовій формі напряму задати міському голові запитання, яке його хвилює і відразу ж почути відповідь. Таких запитань прозвучало більше 25, а по 19 з них оформлено протокольні доручення міського голови і призначено терміни виконання. Ряд людей вставали і висловлювали свої відгуки про роботу міської ради та особисто голови, озвучували зауваження ( Шпить Б.С.,

Сивогрива Т.М., Болотнюк О.О., Черенецький В.З., Чуйко В.М.). Мені такий стиль спілкування імпонує більше ніж шаблонні виступи в обговоренні. Критика допомагає мені у роботі. Я люблю якщо кажуть «ні», тоді рішення і дії реальні.

Вже не так і довго до наступних міських виборів, чи не вважаєте Ви, що подібні матеріали є підготовкою певних людей до місцевих виборів 2015 року? І чи будете Ви балотуватись на третій термін?

Якщо подібні матеріали є підготовкою певних людей до місцевих виборів 2015 року, то такий спосіб є дуже примітивний, не професійний, логічно не обґрунтований, це в більшості роблять люди, які нічого конкретного не зробили у житті, а люблять повчати інших як це роботи. Я думаю, що у Здолбунові люди мудрі, справедливі, розумні і вміють відрізняти правду від загадкових висновків. Щодо того чи планую балотуватись на третій термін – швидше «так» тому, що є вагомі результати роботи, хочеться завершити розпочате.

Пропонуємо надалі перейти до питань міських. Зараз величезна кількість здолбунівчан нарікають на вуличних собак, як Ви збираєтесь боротися з цим явищем у 2013 році і чи є перспектива у будівництва стерилізаційного центру і притулку для бродячих собак?

У 2006 році міська рада навела порядок з кількістю бродячих тварин, але держава обмежила дану роботу.

На сьогоднішній день це питання зрушено з місця, тому що на неодноразові звернення Здолбунівської міської ради було прийнято розпорядження голови Здолбунівської райдержадміністрації від 29.12.2012 року №849 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для створення притулку та стерилізаційного центру для тварин на території Здовбицької сільської ради шляхом продажу права оренди на аукціоні». Після проведення аукціону, приміщення, яке знаходиться на даній земельній ділянці буде використовуватись для організації притулку та стерилізаційного центру для тварин. Дуже сподіваюсь, що це покращить ситуацію по зменшенню чисельності бродячих собак в місті Здолбунові, тому що на даний час ситуація справді критична.

Нещодавно стало відомо, що цього року виділять 200 000 грн. На будівництво мосту через «вісімку». Як вдалося нам з’ясувати, у наступні роки є плани розвинути нині важкодоступний берег озера. Що саме є в планах благоустрою гідропарку на наступні роки і чи правда, що там проляже нова вулиця міста?

Проект, щодо будівництва перехідного містка в міському гідропарку так само, як і Алеї випускників, не був придуманий кимось із працівників міської ради одноосібно, це реагування на пропозиції старшокласників, вчителів, депутатів та просто мешканців міста. Алея випускників стала альтернативним місцем місткові над залізничною колією на трасі Рівне- Остріг та іншим абсолютно непристосованим для цього місцям для одинадцятикласників загальноосвітніх шкіл міста, адже там учні наражались на чималу небезпеку та незручності під час зустрічі світанку. А впродовж круглого року, хіба що за винятком надто холодних днів, на Алеї безліч відпочиваючих абсолютно різного віку, і для цього там створені всі умови. Погодьтесь, адже це краще місце, ніж на території дитячих садочків, де дуже часто підлітки «окуповували» в вечірній час дитячі ігрові майданчики. Перші задумки,щодо містка, з’явились ще тоді, коли депутат Гордійчук В.Г. на одній з сесій висловив пропозицію облаштувати в місті бігову доріжку, оскільки у ній є потреба не лише у спортсменів, а й у тих хто просто оздоровлюється і любить побігати біля води навколо озера в гідропарку. Не завжди сприяють цьому погодні умови, адже стежки без твердого покриття. Перший етап цих робіт, як бачите вже зроблений – один бік водойми загалом благоустроєний, а щоб розпочати благоустрій другого боку – потрібен міст, який дасть можливість закільцювати такі доріжки і послугує благоустрою протилежного боку водойми. Адже не секрет, що на існуючому пляжі в погожу днину вже тіснувато, бо полюбилось людям це місце відпочинку, адже перед початком купального сезону дно обстежують водолази, у вихідні дні чергують рятувальники, СЕС контролює якість води, то чому ж ми, як влада, не повинні продовжувати вкладати сюди гроші, адже це інвестиція в здоров’я наступних поколінь. Та, зрештою, і не всі мають можливість поїхати відпочити, то нехай відпочинок на території рідного міста теж буде гідним. Щодо нової вулиці, то вона дійсно є у планах, але я її не прив’язував би до міського гідропарку, адже вона розпочнеться за його територією, а виготовлення документації по відведенню землі під міський гідропарк уже розпочато.

Продовжимо тему міського гідропарку. У січні цього року почали спорудження ковзанки на місці волейбольного майданчика. Чия це була ініціатива і чому це почали робити не у грудні, а тільки зараз?

Встановлення, у гідропарку міста, льодового майданчику для гри у хокей розпочато за ініціативою Громадської організації спортивного клубу «Волинь», який 25 грудня 2012 року звернувся з листом до міської ради. Міська рада підтримала дану ініціативу.

На даний час встановлено лише щити, які виділили місце майданчику, оскільки спорудження такого об’єкта залежать від погодних умов.

Майданчик без спеціального покриття землі, а велика частина води поглинулась нею, чи не буде весною на місці ковзанки болота?

Болота не буде. Тала вода зійде у ґрунт так само як талий сніг, а величезні тополі заберуть зайву вологу.

Багатьох мешканців міста цікавить, чи буде колись приведено у порядок перехрестя вулиць Шевченка, Шкільної та Паркової? Зокрема автомобілісти міста хотіли б там бачити кругову розв’язку. Чи реально це у перспективі?

Так,сподіваюсь, у недалекому майбутньому рух автотранспорту на перехресті вулиць Шевченка, Паркової,Шкільної буде здійснюватись по кільцю. Документація реконструкції перехрестя уже в роботі. Розпочати роботи по його реалізації орієнтовно плануємо у 2014 році.

Не менш болючим питанням є вулиця Богдана Хмельницького, а саме її статус. Попри знаки «рух заборонено», більшість водіїв і надалі продовжують користуватися нею, як транзитною. Чи збираєтесь Ви з цим боротись, і якщо так, то як саме?

Так, дійсно, тут є проблема. Зважаючи на велику кількість об’єктів торгівлі на цій вулиці зробити її повністю пішохідною на даний час немає можливості, адже приватні підприємці змушені завозити товари. Але, після проведеної зустрічі з ними, міська рада вирішила розглянути на засіданні виконавчого комітету питання про заборону руху автомобільного транспорту у святкові та вихідні дні по вулиці Богдана Хмельницького.

Яке майбутнє очікує спортивний комплекс «Колос»? Адже навколо його території іде активна забудова, чи є варіанти з інвесторами будівництва там сучасного футбольного поля, чи через кілька років його територія також буде забудована?

Спортивний комплекс «Колос» є комунальною власністю Здолбунівської районної ради.

Міська рада буде підтримувати ініціативи щодо розбудови сучасного спортивного комплексу, у тому числі й футбольного поля.

Територія забудовуватись не буде.

Велика кількість районних центрів мають свої кінотеатри. Чи є якісь перспективи і шанси на відновлення кінопоказів у Здолбунівському РБК?

Хоча це питання і не зовсім за адресою, але наскільки мені відомо, в районному будинку культури були неодноразові спроби налагодити кінопокази, але на жаль такі кіносеанси виявились абсолютно нерентабельними через низьку явку глядачів.

У Здолбунові на вулиці Шевченка є відомий кожному жителю міста пам’ятник «Космонавт», який не несе жодної культурної та архітектурної цінності, оскільки є типовим і розтиражованим на терені колишнього СРСР. Кожного року на його ремонт виділяються кошти, зокрема у 2013 році майже 12 000 грн. Чи не доцільніше знести цей рудимент епохи, що назавжди відійшла, а гроші потратити на клумбу чи встановлення нового пам’ятного знаку. Наприклад, металічного міського герба?

Пам’ятник на розі вулиць Шевченка – Наливайка має назву «Людина, що прагне у космос».

Зазначені 12 000 грн. це кошти, зареєстровані як заборгованість перед ТзОВ КП за 2012 рік за виконання робіт по заміні бордюр навколо пам’ятника.

Утримання даного пам’ятника не потребує значних капіталовкладень.

Вже кілька років іде обговорення можливості встановлення художньої підсвітки визначних будівель міста. Зокрема костелу Святих Петра і Павла та Будинку культури цементників. Чи буде це реалізовано? І якщо так, то коли?

Костел Святих Петра і Павла, Будинок культури цементників не є комунальною власністю територіальної громади міста. Міська рада не має права витрачати кошти на об’єкти іншої власності, але підтримає дану ініціативу, при умові її виконання власниками даних об’єктів, або спонсорами.

Ну а тепер, якщо Ви не проти, то перейдемо до запитань більш особистих. Чи є у Вас хоббі? Як нам відомо Ви непогано граєте на гітарі, навчились самі, чи закінчували музичну школу?

Ви правильно підмітили, що музика це у мене хоббі. Спеціально цьому я ніде не вчився, а граю не лише на гітарі, а і на баяні та на інших інструментах. Навчали азів музичного мистецтва мене мої шкільні вчителі, батьки. Практично все моє свідоме життя пов’язане з художньою самодіяльністю.

Питання дещо фантастичне: яким мер міста 2013 року уявляє собі Здолбунів через років 20?

По перше: місто 2033 року – це місто небайдужих очільників та свідомих громадян, де поважають та виконують закони, беруть активну участь у формуванні та впровадженні поточних та перспективних програм по розбудові та утриманню міста.

А на практиці – це місто із стовідсотковим енергоощадливим вуличним освітленням та сучасним асфальтним покриттям всіх міських вулиць та зручним автобусним сполученням, розвантаження від важковагового транспорту, опрятні двори, тротуари, в хорошому стані дороги.

Забезпечення всіх дітей міста дошкільною освітою /а це будівництво двох сучасних закладів освіти/ та можливість занять у різноманітних гуртках в якісно відремонтованому міському клубі.

Розбудова гідропарку з будівництвом сучасного спортивного комплексу. Мрію і про басейн. Європейський рівень санітарної очистки міста та придбання відповідної техніки, обладнання. Житловий будинок для соціально незахищених верств населення.

І на завершення, оскільки недавно відшуміли новорічні та різдвяні свята, що б Ви побажали нашим читачам і жителям міста у новому році?

У першу чергу здоров’я. Щоб мешканці міста були працевлаштовані та отримували достатню зарплату. Щоб всім було комфортно вчитися, працювати, жити та відпочивати у нашому місті.

Зичу всім добра, миру та любові, порозуміння та згуртованості.

 • Мешканець

  За час керування містом пана Ольшевського, в Здолбунові відбулися зміни на краще.

 • UMNITSA

  Кращого міського голови за часи незалежності в Здолбунові не було. Вдумливий, прогресивний, активний, небайдужий, відповідальний – це далеко не повний перелік позитивних рис пана Ольшевського

 • Саша

  Ольшевський не є якимось надзвичайним мером, але слід визнати, що під час його каденції в місті дійсно було зроблено багато змін на краще, але, звичайно, є ще дуже багато недоліків.
  В матеріалі питалось, коли в Здолбунові буде кінотеатр. Думаю було б доречніше запитати коли в місті буде власний музей. Здолбунівщина ж край історичний: Самчук, Борис Тен, історичний Дермань, Гурби та і в самому Здолбунові багато чого цікавого є. А так всі історичні памятки зберігаєються вбо в музеї в Рівного або в ентузаістів вдома. Здолбунів, як і кожне поважаюче себе місто, заслуговує на музей!
  Чому в Костополі, якому малим більше 200 років може бути музей, а в Здолбунові з його понад 500-річною історією немає? У нас що за 500 років нічого видатного не відбулося? Мабуть політичної волі не вистачає, а жаль. 

  • так запитайте про музей. в нас є для цьго спеціально рубрика на головній сторінці. ми питали про те що цікаво вам. що питали користувачі те ми передаємо меру.

   вибачте за відстуність ком великих букв і нових матеріалів. на ноутбці полетіла велика кількість кнопок. вводити текст а тим паче розділові знаки фактично не реально.

 • Бильбо

  те що бiля мерii цей мер зробив собi зручностi повнiстю закривши дорогу та перевiвши весь транспорт на вул. Зелену яка не мае тротуарiв, та якою до школи йдуть малюки це злочин за який такому меру треба срок впаяти, бо зелена як бульвар по якiй ходять люди та мамочки з колясками, та мимо йдуть великi ваговози та як кажуть до перших трупiв.
  Той мер в мiсто не вихъодить бо бачив би що порушивши закони впорядкування вулиць з двустроннiм вантажним рухом що вiн ризикуе життям дiтей першачкiв якi бiжать до та зi школи стрiмголов, чи вiн не бачив як гасають машини повз людей а на брудному куску бувшого тротуару без бордюра не розминаються двое людей не кажучи про мам з колясками.
  Це не мер а злочинець разом з начальником даi.

  • Ви самі собі суперечите: “цей мер зробив собi зручностi повнiстю закривши дорогу” і “Той мер в мiсто не вихъодить“. То все ж виходить і для цього перекрив дорогу, чи таки в місті не появляється? А щодо мамочок з колясками ,то вони й по Шевченка по дорозі ходять – менталітет очевидно такий. Та дорога була справді вузька, коли відбувались матчі на локомотиві маршрутки розминутись не могли. Рішення абсолютне вірне зі сторони міської влади на мою думку.

 • Бильбо

  Ты умник не умничай, посмотри на нормативы дорог двустороннего движения с нагрузкой грузового и маршрутного транспорта, как должны быть обустроены дороги, ширина, знаки, разметка и главное тротуары по которым идут первоклашки в школу. Мне плевать что там у стадиона когда идёт игра, выйди и посмотри как дети идут со школы и с детсада с матерями? как машины лавируя и разгоняясь до сотни только успевают не задавить ребёнка. Что мне тыкаешь широкие улицы в доказательство когда на Зелёной нет тротуара по сути даже единого, одни обрубки без защитных бордюров, там два человека не разминаются и вынуждены лезть на дорогу, после мойки к рынку вообще нет тротуара, одна грязь и земля, люди ходят по дороге вынуждено, зебр переходов на смежные улицы нет, гаи там не стояло а стояло где деньги можно хапнуть, у кирпичного завода и т.д.
  Он мер Ваш должен был если и делать такое движение то с односторонним движением, с запретом движения более сорока км. час, оборудовать шире тротуар вместо двух сторон сделать хотя бы один но шире на пол метра и с заграждением с бордюра высокого камня и газона с травой, а на улице бывшей Словацкого к школе нарисовать зебру с кнопочным светофором.
  Меру плевать, он освободил улицу Приходько для стоянок машин блатных контор, налоговой, банка, мерии, стадиона и т.д. да, разгрузил но за счет риска жизнями детей и людей идущих по зеленой. Он там не стоял в час пик и не наблюдал что делается когда дорога залатана, это не дорога а взлётная полоса и трупы будут на его совести, это вакханалия и беспредел. Будут там и журналисты, и начальники обл. гаи, и народ ляжет на дорогу если всем на него плевать, такому меру не место в мерии.
  Была когда то в администрации главой г.жа Светлана, та народ слушала и слышала, по крайней мере у неё получилось бы сделать город лучше если бы дали работать. После неё впрочем как и до я нормальных людей не видел в руководстве городом. К тем что сидят сейчас только блатные ногами двери отворяют свободно и они услышаны будут, людей никто не слышит и не видит.
  п.с. простите за русский, клава компа рус.

  • По-перше: у нас на сайті є два правила – спілкуватись українською мовою і не використовувати нецензурну лексику. Тому наразі виношу попередження, а надалі буду просто видаляти ваші коментарі. По-друге: ви, шановний, не тикайте мені – я вас не знаю і ви мене теж. По-третє: частково у певних фразах я з вами згоден, але вступати у полеміку буду лише тоді, коли ви почнете поважати українську мову і правила даного сайту, яких (як я вже казав) всього два: не матюкатися і не писати російською мовою (окрім випадків, коли людина Росіянин, а це ми перевіряємо по айпі.)

 • Бильбо

  Добавлю что на ул. Приходько люди не рискуют жизнями, там два тротуара разделённых газонами и бордюрами.

 • Бильбо

  По поводу тыкания таки да погорячился пусть будет Вы, по поводу удаления правды на данном ресурсе пожалуйста можно прикрыться языковыми правилами и вычистить мои коменты как Вы удалили весь когда то ресурс о Здолбунове вместе с блогами, коментами и людьми и их проблемами, забыли? кто Вам поверит теперь? удаляйте. Далее по теме я не матюкался а выразил негодование действиями властей в цензурной и культурной форме.
  В полемику здесь вступать не вижу так же смысла ибо силы нужны на реальные дела а не флейм на сайтах, если Ваша миссия как молодого человека представителя молодежи поддерживать людей города в их страданиях оказывать помощь, тогда прошу делайте то что Вам велит совесть и сердце, и давайте отчёты к прочтению того что Вы реально сделали. Со мной не вижу смысла бороться ибо мне кажется что у нас дело то одно, Вы поймете о чём я. Более писать не буду здесь ни на русском ни на родном украинском языке, не вижу смысла, удачи в реальных делах. С ув.

 • Микола Матлушинський

  Ні один мер м.Здолбунова не зробив стільки доброго по благоустрою міста як Ольшевський. Можна не ходити(їздити) по вулицях, але робити добрі справи. Були мери , що цілими днями катались по місту, але місто було засипано птопало в смітті.
  Потрібно більше вимагати з населення, а до недобропорядних застосовувати адміністративні заходи.

  • мер

   А мери до 39-го року?

 • Я думаю, нашого чудового мера на виборах підтримає все місто. Дійсно, місто розцвіло за час Вашого керування, пане Ольшевський. Коли моя сім”я переїхала в Здолбунів, це було страшне, брудне, занехаяне містечко, тоді ще на місці заправки біля залізничного мосту був напівзруйнований магазин. Пам”ятаю, демобілізувався тоді мій брат з армії, приїхав з фотоапаратом і спитав, де у нас тут можна сфотографуватись. Крім вокзалу нічого не знайшлось! Жодної гарної вулиці, жодної пофарбованою поштукатуреної стіни! НІЧОГО! Він жахнувся. 
  Коли до влади прийшов пан Ольшевський, все почало змінюватись на очах. Ідеально все ніколи не буде, але я завжди буду за Вас. 
  А ті, хто Вас критикують і хочуть на Ваше місце – це люди, яким потрібна влада для лобіювання своїх інтересів. 

  • Петрович

   Частково підтримую, але не надто потрібно хвалити. Зазнається мер) Хоча тут безперечно праві в тому, що “А ті, хто Вас критикують і хочуть на Ваше місце – це люди, яким потрібна влада для лобіювання своїх інтересів. “. не дай Бог прийде до влади “великий грантогриз і спеціаліст по критиканству” хана місту буде. Без “на лапу” йому нічого не зробиться.

 • Собача проблема буде нескінчена. Допоки населення буде таким безвідповідальним, з відстньою культурою в більшості. Собак розмножують в селах,а потім підвозять в місто де вони стають бродячими і наносять покуси людям. Це питання потрібно вирішувати на держрівні .На власників собак ввести податки в селі також і жорстко контролювати. Зразу зменшиться кількість собачого поголівя. Народ наш зовсім не дотримується ніяких правил законності іелементарної культури, сміття викидають страх хто куди . Тих же собак вигулюють в місцях відпочинку і не дивуйтесь, навіть на дитячих майданчиках. В приватному секторі, як порядні спалюють сміття хоч по вулиці їздить машина, або трактор.
  Ми  самі повинні відповідаль стааитись до себе. а не паскудити як свині і чекати поки Ольшевський буде за нами прибирати. Поломані дебілами, по другому не скажеш, лавки, зупинки ремонтувати.Ольшевський створює багато доброго, як дозволяють кошти і можливості, але ми не руйнуймо створеного, це наші ж кошти.

X