Ігор Ольшевський про критику, гідропарк та вуличних собак

0 494
Ігор Ольшевський: Критика допомагає мені у роботі
Ігор Ольшевський: Критика допомагає мені у роботі

Пропонуємо вашій увазі перший матеріал з циклу “Наші інтерв’ю”. Оскільки ресурс zdolbuniv.com є  міським проектом, то цілком закономірно, що першим з ким ми поспілкувались став міський голова Здолбунова  Ігор Ольшевський. Більшість із запитань є надісланими нашими користувачами.

Доброго дня Ігоре Олександровичу. Першочергово дякуємо за те, що погодились дати відповідь на запитання zdolbuniv.com. і відразу ж перше питання: інтернетом користуєтесь? І якщо так, то чи читаєте якісь зі здолбунівських сайтів?

Так, я періодично переглядаю офіційні здолбунівські сайти, тобто районної ради, адміністрації, газети «Нове життя».

Певні інформаційні ресурси міста називають Вас у своїх матеріалах «авторитарним мером», критикують деякі починання по благоустрою. На Вашу думку, чи справді Ви такий авторитарний мер, чи подібні матеріали є політично заангажованими?

Коли почув відгуки про свою роботу в раді з посиланнями на інтернетресурс «Здолбунів сіті», то переглянув його. Чесно кажучи, трохи здивований необ’єктивністю автора матеріалів. Щодо моєї «авторитарності», то тут не мені судити. Я, дійсно, в одній особі очолюю і виконавчий комітет, і апарат управління, і раду, але все це передбачено чинним законодавством. Будь-які вагомі рішення, які стосувалися життєдіяльності міста приймались колегіально. Більше того, міська рада в своїй роботі в першу чергу керується планом соціально- економічного розвитку міста, який складався на підставі пропозицій депутатів та звернень мешканців міста. А чи можна таку систему роботи вважати «авторитарною» – судіть самі. Авторитарний стиль керівництва це ігнорування думки інших. Я ж працюю так, щоб забезпечити виконання колегіальних рішень сесій і виконкомів. А чіткість, конкретність, цілеспрямованість у даній роботі – це не ознака авторитаризму, а більше демократії, коли прийняття рішень колегіальне і суворий, вимогливий підхід до забезпечення їх виконання. Ось чим керуючись я у своїй роботі. Стосовно зауваження, що під час мого звіту про роботу Здолбунівської міської ради та її виконавчого комітету за 2012 рік в районному будинку культури 18 грудня 2012 року, те що «слова не надано нікому» – це не правда. Кожен з присутніх в залі (було понад 190 чоловік.) мав можливість в усній або письмовій формі напряму задати міському голові запитання, яке його хвилює і відразу ж почути відповідь. Таких запитань прозвучало більше 25, а по 19 з них оформлено протокольні доручення міського голови і призначено терміни виконання. Ряд людей вставали і висловлювали свої відгуки про роботу міської ради та особисто голови, озвучували зауваження ( Шпить Б.С.,

Сивогрива Т.М., Болотнюк О.О., Черенецький В.З., Чуйко В.М.). Мені такий стиль спілкування імпонує більше ніж шаблонні виступи в обговоренні. Критика допомагає мені у роботі. Я люблю якщо кажуть «ні», тоді рішення і дії реальні.

Вже не так і довго до наступних міських виборів, чи не вважаєте Ви, що подібні матеріали є підготовкою певних людей до місцевих виборів 2015 року? І чи будете Ви балотуватись на третій термін?

Якщо подібні матеріали є підготовкою певних людей до місцевих виборів 2015 року, то такий спосіб є дуже примітивний, не професійний, логічно не обґрунтований, це в більшості роблять люди, які нічого конкретного не зробили у житті, а люблять повчати інших як це роботи. Я думаю, що у Здолбунові люди мудрі, справедливі, розумні і вміють відрізняти правду від загадкових висновків. Щодо того чи планую балотуватись на третій термін – швидше «так» тому, що є вагомі результати роботи, хочеться завершити розпочате.

Пропонуємо надалі перейти до питань міських. Зараз величезна кількість здолбунівчан нарікають на вуличних собак, як Ви збираєтесь боротися з цим явищем у 2013 році і чи є перспектива у будівництва стерилізаційного центру і притулку для бродячих собак?

У 2006 році міська рада навела порядок з кількістю бродячих тварин, але держава обмежила дану роботу.

На сьогоднішній день це питання зрушено з місця, тому що на неодноразові звернення Здолбунівської міської ради було прийнято розпорядження голови Здолбунівської райдержадміністрації від 29.12.2012 року №849 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для створення притулку та стерилізаційного центру для тварин на території Здовбицької сільської ради шляхом продажу права оренди на аукціоні». Після проведення аукціону, приміщення, яке знаходиться на даній земельній ділянці буде використовуватись для організації притулку та стерилізаційного центру для тварин. Дуже сподіваюсь, що це покращить ситуацію по зменшенню чисельності бродячих собак в місті Здолбунові, тому що на даний час ситуація справді критична.

Нещодавно стало відомо, що цього року виділять 200 000 грн. На будівництво мосту через «вісімку». Як вдалося нам з’ясувати, у наступні роки є плани розвинути нині важкодоступний берег озера. Що саме є в планах благоустрою гідропарку на наступні роки і чи правда, що там проляже нова вулиця міста?

Проект, щодо будівництва перехідного містка в міському гідропарку так само, як і Алеї випускників, не був придуманий кимось із працівників міської ради одноосібно, це реагування на пропозиції старшокласників, вчителів, депутатів та просто мешканців міста. Алея випускників стала альтернативним місцем місткові над залізничною колією на трасі Рівне- Остріг та іншим абсолютно непристосованим для цього місцям для одинадцятикласників загальноосвітніх шкіл міста, адже там учні наражались на чималу небезпеку та незручності під час зустрічі світанку. А впродовж круглого року, хіба що за винятком надто холодних днів, на Алеї безліч відпочиваючих абсолютно різного віку, і для цього там створені всі умови. Погодьтесь, адже це краще місце, ніж на території дитячих садочків, де дуже часто підлітки «окуповували» в вечірній час дитячі ігрові майданчики. Перші задумки,щодо містка, з’явились ще тоді, коли депутат Гордійчук В.Г. на одній з сесій висловив пропозицію облаштувати в місті бігову доріжку, оскільки у ній є потреба не лише у спортсменів, а й у тих хто просто оздоровлюється і любить побігати біля води навколо озера в гідропарку. Не завжди сприяють цьому погодні умови, адже стежки без твердого покриття. Перший етап цих робіт, як бачите вже зроблений – один бік водойми загалом благоустроєний, а щоб розпочати благоустрій другого боку – потрібен міст, який дасть можливість закільцювати такі доріжки і послугує благоустрою протилежного боку водойми. Адже не секрет, що на існуючому пляжі в погожу днину вже тіснувато, бо полюбилось людям це місце відпочинку, адже перед початком купального сезону дно обстежують водолази, у вихідні дні чергують рятувальники, СЕС контролює якість води, то чому ж ми, як влада, не повинні продовжувати вкладати сюди гроші, адже це інвестиція в здоров’я наступних поколінь. Та, зрештою, і не всі мають можливість поїхати відпочити, то нехай відпочинок на території рідного міста теж буде гідним. Щодо нової вулиці, то вона дійсно є у планах, але я її не прив’язував би до міського гідропарку, адже вона розпочнеться за його територією, а виготовлення документації по відведенню землі під міський гідропарк уже розпочато.

Продовжимо тему міського гідропарку. У січні цього року почали спорудження ковзанки на місці волейбольного майданчика. Чия це була ініціатива і чому це почали робити не у грудні, а тільки зараз?

Встановлення, у гідропарку міста, льодового майданчику для гри у хокей розпочато за ініціативою Громадської організації спортивного клубу «Волинь», який 25 грудня 2012 року звернувся з листом до міської ради. Міська рада підтримала дану ініціативу.

На даний час встановлено лише щити, які виділили місце майданчику, оскільки спорудження такого об’єкта залежать від погодних умов.

Майданчик без спеціального покриття землі, а велика частина води поглинулась нею, чи не буде весною на місці ковзанки болота?

Болота не буде. Тала вода зійде у ґрунт так само як талий сніг, а величезні тополі заберуть зайву вологу.

Багатьох мешканців міста цікавить, чи буде колись приведено у порядок перехрестя вулиць Шевченка, Шкільної та Паркової? Зокрема автомобілісти міста хотіли б там бачити кругову розв’язку. Чи реально це у перспективі?

Так,сподіваюсь, у недалекому майбутньому рух автотранспорту на перехресті вулиць Шевченка, Паркової,Шкільної буде здійснюватись по кільцю. Документація реконструкції перехрестя уже в роботі. Розпочати роботи по його реалізації орієнтовно плануємо у 2014 році.

Не менш болючим питанням є вулиця Богдана Хмельницького, а саме її статус. Попри знаки «рух заборонено», більшість водіїв і надалі продовжують користуватися нею, як транзитною. Чи збираєтесь Ви з цим боротись, і якщо так, то як саме?

Так, дійсно, тут є проблема. Зважаючи на велику кількість об’єктів торгівлі на цій вулиці зробити її повністю пішохідною на даний час немає можливості, адже приватні підприємці змушені завозити товари. Але, після проведеної зустрічі з ними, міська рада вирішила розглянути на засіданні виконавчого комітету питання про заборону руху автомобільного транспорту у святкові та вихідні дні по вулиці Богдана Хмельницького.

Яке майбутнє очікує спортивний комплекс «Колос»? Адже навколо його території іде активна забудова, чи є варіанти з інвесторами будівництва там сучасного футбольного поля, чи через кілька років його територія також буде забудована?

Спортивний комплекс «Колос» є комунальною власністю Здолбунівської районної ради.

Міська рада буде підтримувати ініціативи щодо розбудови сучасного спортивного комплексу, у тому числі й футбольного поля.

Територія забудовуватись не буде.

Велика кількість районних центрів мають свої кінотеатри. Чи є якісь перспективи і шанси на відновлення кінопоказів у Здолбунівському РБК?

Хоча це питання і не зовсім за адресою, але наскільки мені відомо, в районному будинку культури були неодноразові спроби налагодити кінопокази, але на жаль такі кіносеанси виявились абсолютно нерентабельними через низьку явку глядачів.

У Здолбунові на вулиці Шевченка є відомий кожному жителю міста пам’ятник «Космонавт», який не несе жодної культурної та архітектурної цінності, оскільки є типовим і розтиражованим на терені колишнього СРСР. Кожного року на його ремонт виділяються кошти, зокрема у 2013 році майже 12 000 грн. Чи не доцільніше знести цей рудимент епохи, що назавжди відійшла, а гроші потратити на клумбу чи встановлення нового пам’ятного знаку. Наприклад, металічного міського герба?

Пам’ятник на розі вулиць Шевченка – Наливайка має назву «Людина, що прагне у космос».

Зазначені 12 000 грн. це кошти, зареєстровані як заборгованість перед ТзОВ КП за 2012 рік за виконання робіт по заміні бордюр навколо пам’ятника.

Утримання даного пам’ятника не потребує значних капіталовкладень.

Вже кілька років іде обговорення можливості встановлення художньої підсвітки визначних будівель міста. Зокрема костелу Святих Петра і Павла та Будинку культури цементників. Чи буде це реалізовано? І якщо так, то коли?

Костел Святих Петра і Павла, Будинок культури цементників не є комунальною власністю територіальної громади міста. Міська рада не має права витрачати кошти на об’єкти іншої власності, але підтримає дану ініціативу, при умові її виконання власниками даних об’єктів, або спонсорами.

Ну а тепер, якщо Ви не проти, то перейдемо до запитань більш особистих. Чи є у Вас хоббі? Як нам відомо Ви непогано граєте на гітарі, навчились самі, чи закінчували музичну школу?

Ви правильно підмітили, що музика це у мене хоббі. Спеціально цьому я ніде не вчився, а граю не лише на гітарі, а і на баяні та на інших інструментах. Навчали азів музичного мистецтва мене мої шкільні вчителі, батьки. Практично все моє свідоме життя пов’язане з художньою самодіяльністю.

Питання дещо фантастичне: яким мер міста 2013 року уявляє собі Здолбунів через років 20?

По перше: місто 2033 року – це місто небайдужих очільників та свідомих громадян, де поважають та виконують закони, беруть активну участь у формуванні та впровадженні поточних та перспективних програм по розбудові та утриманню міста.

А на практиці – це місто із стовідсотковим енергоощадливим вуличним освітленням та сучасним асфальтним покриттям всіх міських вулиць та зручним автобусним сполученням, розвантаження від важковагового транспорту, опрятні двори, тротуари, в хорошому стані дороги.

Забезпечення всіх дітей міста дошкільною освітою /а це будівництво двох сучасних закладів освіти/ та можливість занять у різноманітних гуртках в якісно відремонтованому міському клубі.

Розбудова гідропарку з будівництвом сучасного спортивного комплексу. Мрію і про басейн. Європейський рівень санітарної очистки міста та придбання відповідної техніки, обладнання. Житловий будинок для соціально незахищених верств населення.

І на завершення, оскільки недавно відшуміли новорічні та різдвяні свята, що б Ви побажали нашим читачам і жителям міста у новому році?

У першу чергу здоров’я. Щоб мешканці міста були працевлаштовані та отримували достатню зарплату. Щоб всім було комфортно вчитися, працювати, жити та відпочивати у нашому місті.

Зичу всім добра, миру та любові, порозуміння та згуртованості.

Коментарі
Завантажується...