Здолбунівщина: на все свій час або чому діючий депутат облради не бере участі у виборах

Здолбунівщина: на все свій час або чому діючий депутат облради не бере участі у виборах

Напередодні місцевих виборів ми звернулись до депутатів, що представляли Здолбунівщину в обласній раді попереднього скликання, з пропозицією відповісти на кілька питань. Не пропонували інтерв’ю Йосипу Гаврищаку, оскільки його входження в революційні дні в групу “регіоналів” з цинічною назвою “Європейський вибір” позбавляє нас бажання контактувати з цим поки що депутатом.
Наразі маємо відповіді від депутата обласної ради Ніни Путіліної, пізжніше очікуємо відповідей Олександра Андріюка.

–    Пані Ніно, Ви не берете участі у виборах як кандидат. Чому прийняли таке рішення?

На все свій час. Вважаю,  що пенсіонери повинні поступитися молодим. Не потрібно свій негативний досвід нав’язувати тим , хто може зробити і краще,  і більше, ніж ти. Я реально оцінюю свої  можливості . Думаю, що енергійний молодий головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні  принесе користі громаді набагато більше. А я буду допомагати. І взагалі потрібно ввести віковий ценз. У мене є троє внуків,  їм я зараз більше потрібна.

–    Як оцінюєте свою роботу в обласній раді попереднього скликання? Які були успіхи, які невдачі?

Я два скликання була депутатом обласної ради. Коли обиралась у 2006 році,  була впевнена, що з перемогою Помаранчевої революції ми гори звернемо, наша команда буде мати вирішальний вплив на розвиток громади області, життя стане гідним . Але дуже швидко зрозуміла, що насправді все вирішується незнайомими дядями в Києві, яким байдужі і наші дороги,  і наше життя взагалі.

Ще гірше стало з приходом до влади команди Януковича. Всі ініціативи депутатів фракції  ВО “Батьківщина” просто ігнорувались, а якщо і вдавалось добитись внесення в Програму розвитку області  ремонту  якоїсь дороги чи соціального закладу, то чекати їх доводилось роками. Багато надій було пов’язано з обранням головою ради Михайла Кіріллова, та він дуже швидко заручився підтримкою депутатів від партії регіонів, і  знову депутати від партій, які активно підтримували Майдан, стали опозицією. І знову є бюджет виживання, якого ні на що не вистачає, та й ніхто нічого не вимагає і не планує , бо в країні війна. Так що особливих успіхів і не було. Взагалі від одного конкретного депутата мало що залежить. Потрібна команда ,команда однодумців, яка складає більшість в раді, і був шанс таку команду  депутатів демократичних партій створити  в лютому 2014 року, але якісь особисті амбіції  голови ради наші  сподівання поховали.

–    Ви протягом багатьох років є активним членом Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Як оцінюєте склад кандидатів від вашої політичної сили на цих виборах до районної і до міської рад?

По-перше, більшість кандидатів – це перевірені люди, які не один рік є членами партії «Батьківщина», мають досвід і громадської роботи, і  депутатської. А ті позапартійні, що приєднались до нас, є порядні і відомі в районі люди. І головне –  багато молоді. А досвід та молодість – це гарне поєднання. Я член територіальної комісії, не маю права за законом агітувати( а дуже хочеться) , скажу одне – це справжня команда, яка принесе багато користі громаді.

–  Ви були активною учасницею подій Революції гідності в районі. Як оцінюєте зміни, що відбулись на Здолбунівщині після подій зими 2014 року?

Була впевнена, що кров небесної сотні назавжди змінила і владу, і суспільство в цілому. Так, люди повірили в себе, стали більше впевненими та вимогливими до влади. А війна ще більше змінила нас. Життя, мир, любов ,сім’я  стали найбільшими цінностями, І люди вже не вірять нещирим  клятвам і примарним обіцянкам. Багато слів про єднання. А насправді процвітає пошук ворогів. Ворогом може стати будь-який патріот за те, що має свою  думку, відмінну від правлячої партії. Кожен, хто хоче кращого життя і пропонує для цього конкретні дії — популіст.  Кожен, хто хоче, щоб зміни на краще пройшли не через десятиліття, а вже сьогодні- радикал. І нікуди не ділись так звані пристосуванці, які швиденько змінили партії. І знову йдуть у депутати. Сумно і соромно перед пам’яттю загиблих і на Майдані, і на війні . Ніякі алеї, пам’ятники не можуть замінити конкретних реформ. Змін, за які і помирають кращі українці. А їх якраз і немає.

–  Яких змін очікуєте після цих виборів у районі і в місті? Що вважаєте пріоритетним для обраних кандидатів?

Великих очікувань на вибори не покладаю. Виборцям важко розібратись в тому розмаїтті партій, які, як гриби в дощ, з’явились за місяць до виборів. Назви гарні, обіцянки ще кращі, та й посмішки здаються щирі. Не розумію, як жителі столиці будуть щоденно дбати про розвиток району та міста. Чи успішний бізнесмен, який в декларації показує одні нулі, буде розвивати економіку краю. Та й  система визначення переможців дуже недосконала. Але будемо надіятись, що виборці у нас досвідчені.

Ну, а від нового депутатського складу очікую, в першу чергу, що зможуть створити команду реформаторів. Які успішно проведуть таке необхідне об’єднання громад, зможуть  створити умови для залучення інвестицій для розвитку економіки. А будуть кошти, то й дороги будуть ремонтуватись,  і садочки будуватись. Все залежить від того, кому довірить громада. Так що дай нам Бог розуму.

X