1320081704-random496-31_10_1116 липня 2016 року о 12:27 енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі згідно з поданою заявкою в зв’язку з наявністю протікання по парогенератору ПГ-1 до 24:00 24 липня 2016 року.

Обладнання другого енергоблоку ХАЕС працює у заданому режимі, – повідомляє прес-служба «Енергоатому». Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Водночас вчора народний депутат Андрій Артеменко заявляє, що аварія значно серйозніша, і уряд приховує її реальні масштаби. За його словами,  відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією.

За інформацією депутата, у понеділок у Кабміні відбулася нарада за участю віце-прем’єра Володимира Кістіона і глави Міненерговугілля Ігоря Насалика з цього питання, а на четвер заплановано ще одну урядову нараду.

Поки що складно сказати, яка інформація є більш достовірною. Проблема в тому, що влада знову наступає на «граблі» замовчування і уникання відповідей на незручні питання. А тоді народжуються чутки, перебільшення й перекручування.

Наразі жодних вказівок чи попереджень до відповідних органів державної влади не надходило.

А ще не можна не згадати, як за часів Януковича представники ХАЕС зі зневажливими посмішками розповідали про абсолютну безпечність і технічну досконалість російських реакторів та іншого обладнання, які працюють на станції, і які там планували встановлювати й надалі. Завдяки революції гідності добудова ХАЕС старими російськими реакторами припинена. Але, як видно, небезпечні й уже діючі.

Нову інформацію щодо того, що ж насправді відбулося за тридцять кілометрів від Здолбунова, повідомлятимемо в разі її отримання.

 

  • Oksana Halych

    19 липня була там на екскурсії…. приїхала назад, вночі від радіації не світилася. Як нам пояснили цей блок через тиждень мав стати на плановий ремонт, але стало “барахлити” турбінне обладнання, тому було вирішено зупинити блок на тиждень раніше.

    Якщо хтось мінімально розбирається в атомній енергетиці, то має знати, що турбінний цех ніякого відношення до реактору, де відбувається розчеплення атомів урану, немає

X