Аварія чи безпідставні чутки: на Хмельницькій АЕС через витік радіації відключено енергоблок

0 318

1320081704-random496-31_10_1116 липня 2016 року о 12:27 енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі згідно з поданою заявкою в зв’язку з наявністю протікання по парогенератору ПГ-1 до 24:00 24 липня 2016 року.

Обладнання другого енергоблоку ХАЕС працює у заданому режимі, – повідомляє прес-служба «Енергоатому». Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Водночас вчора народний депутат Андрій Артеменко заявляє, що аварія значно серйозніша, і уряд приховує її реальні масштаби. За його словами,  відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією.

За інформацією депутата, у понеділок у Кабміні відбулася нарада за участю віце-прем’єра Володимира Кістіона і глави Міненерговугілля Ігоря Насалика з цього питання, а на четвер заплановано ще одну урядову нараду.

Поки що складно сказати, яка інформація є більш достовірною. Проблема в тому, що влада знову наступає на «граблі» замовчування і уникання відповідей на незручні питання. А тоді народжуються чутки, перебільшення й перекручування.

Наразі жодних вказівок чи попереджень до відповідних органів державної влади не надходило.

А ще не можна не згадати, як за часів Януковича представники ХАЕС зі зневажливими посмішками розповідали про абсолютну безпечність і технічну досконалість російських реакторів та іншого обладнання, які працюють на станції, і які там планували встановлювати й надалі. Завдяки революції гідності добудова ХАЕС старими російськими реакторами припинена. Але, як видно, небезпечні й уже діючі.

Нову інформацію щодо того, що ж насправді відбулося за тридцять кілометрів від Здолбунова, повідомлятимемо в разі її отримання.

 

Коментарі
Завантажується...