Відразу після Нового року Рівненщиною стали поширюватися чутки про аварію на другому енергоблоці Хмельницької атомної електростанції. Зокрема, один з мешканців Нетишина написав у групі батьків у Вайбері таке: «Народ. Хотів би всіх попередити. На Хмельницькій АЕС сталась аварія 2го енергоблоку. Його аварійно відключили.Це закрита інформація і в ЗМІ думаю вона не попаде. Утримайтесь від перебування на вулиці найближчі дні, особливо в сніг чи дощ. Попередьте рідних і близьких. Інформація з достовірних джерел.»
Невдовзі з’явилась і офіційна інформація від Державної інспекції ядерного регулювання України:

«02.01.2018 енергоблок № 2 ВП ХАЕС працював на потужності NЕЛ=1005 МВт.
О 17:00 на верхньому блоці реактора виявлено теча теплоносія по вузлу ущільнення органа регулювання системи управління та захисту.
О 17:30 подана аварійна заявка на зупин енергоблока № 2 з переводом реакторної установки в стан “холодний зупин” з метою усунення несправності.
О 23:30 почато зниження потужності реакторної установки.
О 01:57 03.01.2018 енергоблок № 2 був відключений від мережі.
За попередньою оцінкою ця подія кваліфікована як порушення категорії «П07/1» згідно з НП 306.2.100-2004 «Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій», рівень по INES – «нижче шкали/рівень “0”».Зауважень по роботі технологічного захисту не було.
Створена комісія з розслідування порушення.
Радіаційний стан на майданчику «Хмельницька АЕС» без змін, фізичний захист знаходиться у штатному режимі».

Інформацію про аварію підтвердила і прес-служба «Енергоатому». Причини встановлюються, другий енергоблок відключено, але в цілому все добре.
Вірити неофіційним чи офіційним джерелам, кожен вирішує для себе сам. Ми ж переконані, що, оскільки Здолбунівщина частково входить до можливої зони ураження – так званої тридцятикілометрової зони, то логічно було б, щоб про можливу небезпеку люди дізнавалися не з соціальних мереж, де інформація не завжди достовірна, а все ж від органів влади. Проте голові нашої адміністрації Сергію Кондрачуку займатися своїми безпосередніми обов’язками ніколи – саме 3 січня, в день аварії, він цілий день провів у агітаційній поїздці закладами освіти і культури району, піарячи президентську політичну силу. Тому наразі жодної інформації ні на сайті адміністрації, ні на своїй сторінці у Фейсбуці (де Сергій багато й активно пише про свої успіхи) немає.
Нам залишається самим шукати необхідну інформацію і дбати про власну безпеку…

 • Yurii Pylypenko

  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1594-04

  П07/1 – Відмови важливого для безпеки АС обладнання та трубопроводів …., що НЕ призвели до аварій і випадків вищих категорій.

  6.2. Про інші (нижче категорій А01-А04 та П01/1-П01/2) порушення в роботі АС оперативне повідомлення передається начальником зміни АС або посадовою особою за його дорученням по телефону протягом не більше 1 години після виявлення порушення в роботі АС:
  * черговому диспетчеру експлуатуючої організації;
  * оперативному черговому Держатомрегулювання України;
  * начальнику державної інспекції з ядерної безпеки на АС;
  * Міненерговугілля України;
  * черговому диспетчеру центральної диспетчерської служби

  Голови адміністрацій (такі як Кондрачук) повідомляються лише якщо категорія випадку П01/1-П01/2 чи А01-А04.

  • Світлана

   Голови адміністрацій ніколи не повідомлялись офіційно станцією, але завжди знали через МНС і обласну адміністрацію.

   • Yurii Pylypenko

    Бо ніколи не було подій категорій А01-А04 та П01/1-П01/2.

 • Alex

  Яка нісенітниця публікується на цьому сайті… От же ж не люблять Кондрачука тут)) Що не повідомлення то Кондрачук незлим тихим словом згадується. Аварія на ХАЕС – і тут Кондрачук винен. Не перекидайте з хворої голови на здорову. Зрозуміло, що вибори все ближче і ближче, але ж не в такій мірі, щоб робити одну людину винною у всіх насущних гріхах (в даному випадку ситуація на атомці в ІНШІЙ області) – ви що думаєте як тільки щось сталося на ХАЕС, то начальник станції першим ділом подзвонить голові Здолбунівської РДА?))
  Ні в якій мірі не є особливим прихильником Кондрачука, але поясніть – що поганого в тому, що голова РДА їздить, як ви кажете, закладами освіти і культури району? Голова РДА в бюджетних установах району, Здолбунівського району. Де ж він ще має бути? Сидіти в адміністації і висіти в фейсбуці чи грати іграшки на телефоні? Так ви ж потім перші будете писати, що голова РДА нічого не робить, а тільки інтернеті сидить в робочий час.
  “піарячи президентську політичну силу” – а кого ще він має піарити якщо обраний від президентської партії?)) Сепаратистів? Чи може УНП якусь?

  І на завершення – можна подумати що за часів Ніколіної чи Кнаха Здолбунівщина була успішнішою, ніж зараз. Щось тоді не сильно відчувалося прогресу в районі

  • Світлана

   Ви можете оцінювати публікацію як нісенітницю, то чому хтось не може оцінювати роботу голови адміністрації? Щодо “успішності”, то коли гроші з бюджету потоком, дуже легко бути “успішним”. Нещодавно директор однієї зі шкіл згадував, як у нього виконувався один об’єкт. Грошей, крім на зарплату і енергоносії, не було взагалі. Ну от зовсім. Так тодішній голова організував купу підприємств і підприємців, щодня був на об’єкті, і зробили! І ніхто не розбивав лоба, дякуючи. Бо це і є його робота. А отримати гроші з Києва чи з області, додати готове з місцевого бюджету, і скрізь говорити, що це мій успіх… Ну люди його віку сприймають. Старші і досвідченіші розуміють. Щодо радіаційної безпеки, то в адміністрації є навіть дозиметр, куплений за кошти районного бюджету. Як ви думаєте, хіба не для таких ситуацій? А як ні, то нащо його взагалі було купувати?

   • Alex

    Навіщо купували дозиметр – запитайте у тих, хто його купував. Але ніякий дозиметр не допоможе, тому що коли аварія стається в Нетішині за 40 км від Здолбунова, за 2-3 дні рівень радіації у Здолбунові суттєво не зміниться, ми ж не в самому Нетішині під боком ХАЕС живемо.
    Щодо “отримати гроші з Києва чи з області” – а тут що поганого, коли держава купила зо два десятки ноутів для нашого району? Скажіть, тільки чесно, було б краще, якби ті ноутбуки купили за кошти районного бюджету? Ви цього хотіли? Чи корінь проблеми у тому, що Кондрачук все списує на свій рахунок – а чому б ні, коли це стається під час його головування в районі.
    Цікаво, як має вести себе голова РДА, коли до нього в район привозять дещо, куплене за кошти держбюджету, що дозволяє покращити матеріально-технічну базу бібліотек та шкіл, не залучивши при цьому жодної копійки з районного бюджету? Розвернути нардепа і сказати що нам така допомога не потрібна, бо самі ті ноути можемо купити? Чи може відправити в сусідній район?

    Просто комусь успішність Кондрачука, нехай навіть за державний кошт, стоїть як кістка в горлі, і багато здолбунівчан (не тільки старих і досвідчених, але й молодших) теж це добре розуміє. А все тому, що за часів Ніколіної чи Кінаха навіть такої допомоги від держави не надходило, тому й не було особливо чим “піаритися”.

    • Світлана

     Щиро б підтримала, але чому ж на заходи з вручення ноутбуків не було запрошено голову районної ради, якщо вже всі так за співпрацю? Ну а по суті ви так і не зрозуміли. Добре, що державні кошти надходять на місця. Але це обов’язок держави в особі депутата і голови адміністрації, і дякувати тут немає за що.Це просто робота, за яку хлопці отримують зарплату. Щодо часів Ніколіної… З бюджетом усе було складніше, але дві дороги і чи не всі газифіковані села Мізоцької зони – теж непогано як на ті часи. Чомусь після за десять років жодної дороги ніхто так і не зробив більше. Бо це не ноутбуки, там треба було добре побігати-поїздити, щоб ті гроші таки прийшли в район. І навіть без грошей, в борг, будувались котельні по школах, робились тепломережі. Мізоч, Здовбиця, Уїздці – це те, що так зразу згадалося. А щоб ви зрозуміли різницю у фінансових можливостях, то в 2005 році ми змушені були зняти шкільне харчування, бо інакше б не заплатили зарплату вчителям до кінця року. 92-95% бюджету складала зарплата і енергоносії. Так що було “весело”)))

  • “а кого ще він має піарити якщо обраний від президентської партії?))” – та от і проблема в тому, що голова РДА взагалі нікого не повинен піарити… Шкода, що ви цього не розумієте, і для вас “віддяка піаром партії від якої був обраний” очевидно норма, але для мене то дикість і аж ніяк не відповідає тій самій “гідності” за яку боролись.

   • Alex

    Ярик, зустріти нардепа, який привіз ноути в район – це піар? Це не піар, це нормальна практика, бо було б дуже дивно, якби хтось прийшов до вас додому з подарунком, і ви б до нього навіть не вийшли зі своєї кімнати. Чи не так? Не зрозуміло чому Zdolbuniv.com видає біле за чорне і називає це піаром.
    Копіюю частину інфи з вашого сайту: “Першу частину сьогоднішнього дня провели разом з Олександром Дехтярчуком.
    Відвідали п’яту міську школу, яка, так само, як і інші ЗОШ району, отримала ноутбук, придбаний за кошти держбюджету.” Тут вказано хто привіз і за які кошти куплено. Хіба Кондрачук написав, що це за його активного сприяння були вибиті ці ноутбуки? Просто констатація факту, фотозвіт, і в цьому немає нічого поганого. Звичайни акт типу “передав-прийняв”, не підмінюйте поняття.

    Піар – це коли Ковальчук під час свого виступу на день міста Здолбунова часто згадував Радикальну партію. Це було недоречно, тому що день міста не має нічого спільного з цією партією.

 • Ірина Ірина

  Знову політика …людей цікавить стан навколишнього середовища. Надайте суттєву інформацію будь ласка!!!

  • Світлана

   Пані, в складі адміністрацій є відповідні відділи. Вони й мають надавати інформацію. Ми власне про це й писали.

 • Ольга

  Аварія була. І це факт. Самим мудрішим рішенням буде прислухатися до попередженя і діяти відповідно. Люди в соц мережі більш людяніші, ніж “офіційні джерела”.

X