Депутат від Здолбунівщини не підтримав лише одне з учорашніх скандальних рішень парламенту

0 340
Депутат від Здолбунівщини не підтримав лише одне з учорашніх скандальних рішень парламенту

Вчора Верховна Рада проголосувала за кілька рішень, які затьмарюють собою всю біганину за Міхокарлсоном по київських дахах. Ці рішення викликали шок у багатьох українських експертів і всіх наших західних партнерів. Поки що складно сказати, чи ми маємо справу з владою, що втратила здоровий глузд, і рвонула вирішувати свої корупційні питання в святому переконанні, що їх ніхто не зупинить. Чи, не дай Боже, ми маємо справу зі зміною курсу України, і думка Євросоюзу чи США наших владців просто перестала цікавити. Прийняті закони можуть поховати не лише той безкінечний «безвіз», а й Угоду про Асоціацію і навіть нашу вистраждану багато років тому участь у Світовій Організації Торгівлі.

Мова йде, в першу чергу, про звільнення голови антикорупційного комітету Єгора Соболєва, проведене голосами БПП «Солідарність», Народного Фронту, Радикалів і… Опозиційного блоку та його сателітів. Голоси наших друзів із США, які застерігали про неприпустимість цього голосування, ніхто не почув. Якщо хто не зрозумів, то справа не в Соболєву, а в згортанні антикорупційних процесів навіть у тому катастрофічно мізерному обсязі, в якому вони в нас були.

Ну і закон, який знущально гучно названий владою «Купуй українське». Його можна було б назвати «купуй в олігархів і монополістів», бо він суттєво обмежує закупівлі через «ProZorro» різними документами і умовами, виконати які зможуть лише великі підприємства з серйозним капіталом.

Під шумок депутати підвищили собі зарплату і скасували ввізне мито на електромобілі… Щодо останніх, то купити їх можуть собі дозволити 1% населення України, все ті ж олігархи. Тобто чолов’яга, що тяжкою працею заробив дві-три тисячі євро на стару машину в Європі, має платити за неї мито, а мільярдери за новенький електромобіль – ні. Гарні рішення, дуже прогресивні…

Яке це все має відношення до Здолбунова? Наш депутат Олександр Дехтярчук проголосував за всі рішення, крім отого «купуй українське». А що, партія ж сказала «треба», то хіба тут про інтереси держави думаєш? Тут свої б захистити…

Коментарі
Завантажується...