Єдину комунальну аптеку в Дубно викидають на вулицю

0 250
Єдину комунальну аптеку в Дубно викидають на вулицю
Єдину комунальну аптеку в Дубно викидають на вулицю

Єдина комунальна аптека у місті Дубно може опинитися на вулиці. Справа в тім, що Дубенська райдержадміністрація не хоче укладати довготривалий договір оренди для аптеки, яка перебуває у міській комунальній власності, але розташована у районній лікарні, яка у свою чергу в 2011 році була передана у комунальну власність району. Щоб пришвидшити процес примусового «виселення» аптеки, дійшло навіть до того, що для закладу, в якому в тому числі знаходяться наркотичні та психотропні лікарські засоби, відімкнули електрику.

Дубенська міська рада, передаючи лікарню в комунальну власність району, однією з умов визначила, що аптека буде безперешкодно працювати на визначених площах. Але керівництво Дубенської райдержадміністрації на це не зважає. Спочатку договір оренди був укладений лише на півроку, а згодом взагалі РДА повідомила про своє бажання розірвати договір оренди і почала вимагати від комунального підприємства «Аптека» Дубенської міської ради залишити площі. Тим не менше, в самій лікарні вже з’явилася низка приватних аптечних пунктів…

За словами директора КП «Аптека» Зінаїди Палій, Дубенська райдержадміністрація забрала від комунальної аптеки все бюджетне фінансування, не погашається борг за 2012 рік за використані Дубенською райлікарнею лікарські засоби – на загальну суму 34 696 грн.

Слід зазначити, що КП «Аптека» – одна з двох аптек на Рівненщині, яка провадить всі види діяльності, в тому числі – виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки. І хоча виробництво ліків у зв’язку з високими затратами не приносить прибутків, складаючи всього 3% від загального товарообігу, аптека взяла на себе зобов’язання забезпечувати такими препаратами дубенчан.

Народний депутат Валентин Королюк, до якого колектив аптеки звернувся за допомогою, безперечно став на бік фармацевтів. За словами народного обранця, влада, декларуючи «необхідність розширення мережі аптечних закладів, які можуть виготовляти лікарські засоби в аптечних умовах» (нарада прем’єр-міністра М.Азарова 16 червня 2010 року), навпаки – намагається знищити успішне підприємство, яке надає ці послуги. Відтак Валентин Королюк спрямував депутатське звернення до Дубенської міжрайонної прокуратури з вимогою провести перевірку ситуації, що склалася, та негайно вжити заходів прокурорського реагування.

Прес-служба Народного депутата Валентина Королюка

Коментарі
Завантажується...