На Рівненщині свійська індичка впіймала дикого яструба

На Рівненщині свійська індичка впіймала дикого яструба

На території Антонівської сільської ради Володимирецького району є невелике поселення. Воно називається Будіща. Сьогодні це – цивілізоване сучасне село із новими ошатними будинками, комунікаціями, селянськими дворами, живністю.

У господі Михайла Федоровича і Марії Василівни Тарасюків – велике господарство. Дружина Марія Василівна закохана у птицю. Тут і кури, і качки, і різні бройлери та індики. Розповідає Михайло Тарасюк:

– Оце в нас трапилася чудасія, не повірите! Занадився до наших курей шулячок. І весь час прилітає, як нас немає на подвір’ї. А різної птиці у нас багато, є з чого вибрати.

Оце прилетів той шуляк недавно знову, і з ним у двобій вступила … індичка. Вона індичат погодувала, але й досі їх захищає.

Скільки билися між собою мати-індичка і хижак – не скажу. Моя Марія почула ґвалт на городі і поспішила туди. Коли дивиться, наша індичка впіймала нападника і тримає під своїм крилом.

Так вона його держала в полоні до приходу людей. Шулячок виявився молодим яструбом. З гарним темним і сизим оперенням, міцними кігтями і до без тями сміливий. Нашу індичку він також добряче порвав. Але ми її залишили в хазяйстві, тепер підліковуємо.

Марія Василівна із сусідським хлопцем Дімою Дуляницьким хижака зв’язали. Хлопці із ним по фотографувалися і повезли у село, в Антонівку.

А наша індичка тепер – героїня. Собаки так не захищають рідну територію, як вона. Материнський інстинкт завжди кличе на подвиг і самопожертву…

Г. Штерн для polissya.net

 • Олександр Добринський

  На фотографії яка супроводжує публікацію не яструб, а канюк, змініть ілюстрацію, не вводьте людей в оману. Канюк звичайний – полює тільки на мишей. До знищення свійський курей та індик жодного відношення не має. Більше всього вам потрібна фотографія Яструба великого.

  • Микола

   то у чайки ноги розїзджаються на кризі, то канюки на курей нападають:)))))))))))))))))) Але юний орнітолог)) не винний, він взяв задав пошук і йому гуугл видав сайт http://bolekhov.olx.com.ua/iid-222066970# де і зображений даний канюк під маркою молодого яструба. Тож автор так і скористався цим фото. Напевне для більшості за яструба він би і зійшов якби не наш шановний експерт пан Олександр.

   • Пане Миколо, ви унікальна людина) Вже майже рік слідкуєте за помилками на моєму сайті попри це не засвітившись більш на жодному іншому ресурсі із своїми “мегарозумними зауваженнями”. Пройдіться по інших сайтах – там не почате море роботи для такого знавця як ви) А всеж приємно, що вже рік ви віддано намагаєтесь “мочити” мене і мій ресурс, а досі знайшли не більше 5-и помилок))) Це означає що працюємо ми добре. Всього хорошого вам)

  • Дякую за уточнення, зараз буде змінено)

 • Олександр Добринський

  Хочу зауважити читачам даного ресурсу, що жодним чином не виню журналістів. Для більшості будь-яке фото хижого птаха пішло б під цю статтю і ніхто не задумувався б особливо. Однак ми, як професійні орнітологи Рівненщини, постійно читаємо новини регіону пов’язані з птахами, і просто виправляємо маленькі помилки які потім будуть перекручені у великі неприємності для птахів. От побачить якийсь мисливець пташку на фото і скаже, що от та краде у людей птицю. І де він її тільки не буде бачити там і буде стріляти та всіляко переслідувати (нищити місця гніздування, розоряти гнізда). А про те, що то помилка, і на фото Канюк звичайний – який живиться тільки дрібними гризунами і приносить тільки користь для людини, будуть винні маленькі журналістські повідомлення. Хочеться вкотре звернутися до журналістів, при публікаціях на теми природи і всього що в ній відбувається, звертайтесь за коментарями і Ваші цікаві статі будуть наповнюватися ще більш цікавою інформацією від професіоналів.

X