На Рівненщині влада не робить достатніх кроків для зменшення енергоспоживання

0 207
На Рівненщині влада не робить достатніх кроків для зменшення енергоспоживання
На Рівненщині влада не робить достатніх кроків для зменшення енергоспоживання

Рівненська обласна влада проводить вкрай неефективну політику по зменшенню споживання імпортного палива, вважає перший заступник голови Рівненської міської організації УНА Ярослав Гранітний. Незважаючи на те, що для підприємств комунальної теплоенергетики Рівненщини розроблена стратегія енергоощадності й, за словами голови ОДА, в комунальній сфері області на відходах деревини працює кожен п’ятий котел, за останні два роки суттєвого скорочення споживання імпортного палива і, зокрема, газу, не спостерігається. Споживання блакитного палива в області зменшилося всього-навсього на близько 10 відсотків.

Як відомо, обігрів шкіл відходами деревини виявляється в чотири рази дешевший, ніж імпортним газом. Проте, замість того, щоб масово провести заміну котлів і відмовитися від газу, обласна влада очікує держгарантій для так званих інвестицій. Зрозуміло, що з таким підходом, особливих успіхів не досягнеш. Однак, обласна влада подає свої мізерні успіхи, як неабияке досягнення, що, по меншій мірі, виглядає смішно.

Тривожним дзвінком стали й події навколо підприємства “Смигаторф”. Схоже, що на підприємстві намітилася тенденція до згортання виробництва, а це призведе до зростання цін на торфобрикет в області. Це ж, в свою чергу, принесе не лише негативні наслідки для соціально незахищених верств населення, а й вдарить по бюджету тих державних організацій, які користуються торфом для опалення. Таким чином влада, замість того, щоб допомагати торфодобуванню, просто ігнорує цю галузь.

– Наразі ми можемо заявити про практично повний провал спроби зменшити енергозалежність регіону від імпортного газу, – вважає Ярослав Гранітний. – Нічого дивного тут немає, адже в цьому може бути зацікавлена лише патріотична влада, а патріотизмом в кабінетах можновладців навіть не пахне. Для того, щоб Рівненщина змогла впровадити енергоефективні технології, треба в корені змінити владу і існуючу бюрократично-олігархічну систему.

Прес-служба РМО УНА

Коментарі
Завантажується...